Technologyنوآوری در هر عملی.

اپل‌واچ شبیه هیچ‌کدام از دستگاه‌هایی که اپل تاکنون ساخته نیست. میبایست به گونه‌ای ساخته میشد که کار کردن با آن مثل آیفون و مک آسان و قابل درک باشد. در نتیجه روش‌های کاملاً جدیدی برای کار کردن با آن ابداع شده که برای دستگاهی که قرار است روی مچ دست پوشیده شود بسیار ایده‌آل است. نتیجه همه اینها تجربه‌ای است که برای اپل‌واچ و به خصوص خود اپل کاملاً منحصربفرد است. Watch the “Welcome” Guided Tour

Crown دیجیتالی.
یک بازنگری مدرن بر روی قابلیتی دیرینه در ساعت‌ها.

هر کدام از محصولات جدید اپل با یک قابلیت منحصربفرد برای وارد کردن اطلاعات شناخته میشوند. این قابلیت در اپل‌واچ دکمه Crown دیجیتالی است. در ساعت‌های مکانیکی کاربردهای این دکمه جانبی در تنظیم زمان و تاریخ و کوک کردن ساعت خلاصه میشد. اما اپل این دکمه را به شکل یک ابزار چندکاره طراحی کرده است که می‌تواند بر روی محتویات موجود در صفحه نمایش کوچک اپل‌واچ بزرگنمایی کند. اینکه مانند آیفون با حرکت انگشت بخواهید تصویر را بزرگنمایی کنید انجام‌شدنی نیست. اما می‌توانید با چرخاندن Crown دیجیتالی بدون اینکه دیدتان را محدود کنید، روی صفحه بزرگنمایی کنید یا به نرمی و با دقت جابجا شوید. همچنین می‌توانید با فشار دادن آن به صفحه اصلی برگردید، که این یک تجربه منحصربفرد را در اپل‌واچ رقم خواهد زد.

کاملاً جدید،
ولی در عین حال بسیار آشنا.

پس از اینکه به سادگی با بالا آوردن مچ دست‌تان صفحه اپل‌واچ را روشن کردید می‌توانید به راحتی با آن کار کنید. سیستم‌عامل Watch OS کاملاً مدرن است. اما از نظر بصری بسیار آشناست و با حرکات لمسی ساده‌ای طراحی شده‌است. کنترل آن روان و سریع بوده و سازماندهی نرم‌افزارها ساده و منظم است. اپل حتی طراحی حروف را به شکلی کاملاً خوانا انجام داده است. همه اینها به این معنی است که کار کردن با اپل‌واچ را در کمترین زمان ممکن فرا خواهید گرفت.

نه فقط یک صفحه نمایش، بلکه مهمترین قسمت از یک تجربه بی نظیر.

نه فقط یک صفحه نمایش، بلکه مهمترین قسمت از یک تجربه بی نظیر.

صفحه رتینا یک سطح اولیه برای هرگونه ارتباطی با اپل‌واچ است. زیرا چگالی فوق‌العاده بالای نقاط آن باعث میشود اعداد و کلمات حتی در حال حرکت به راحتی خوانده شوند. عکس‌ها و قسمت‌های گرافیکی با وضوح و اشباع رنگ بی‌نظیری دیده می‌شوند، به خصوص آنهایی که جزییات دقیقی دارند، مانند عقربه‌‌ها که بسیار نازک‌اند. صفحه نمایش از نظر مصرف انرژی فوق‌العاده بهینه است. این موضوع برای دستگاهی که در تمام طول روز می‌پوشیدش بسیار حیاتی است. صفحه نمایش بیشتر مدل‌های اپل‌واچ با یک کریستال براق از جنس یاقوت کبود پوشانده شده‌است. این ماده در کنار الماس یکی از سخت ترین مواد شفاف است. مقاومت اپل‌واچ‌های سری Sport از طریق استفاده از شیشه تقویت‌شده از جنس یون‌ایکس فراهم میشود. Ion-X glass.

اپل‌واچ به اندازه‌ای حساس است که می‌تواند لمس کردن صفحه را از فشار دادن آن تشخیص دهد

اپل‌واچ علاوه بر تشخیص لمس، فشار را نیز تشخیص میدهد که این خود یک بُعد جدید در رابط کاربری دستگاه است. وقتی صفحه را فشار می‌دهید اپل‌واچ برای تشخیص آن از الکترودهای ریز اطراف صفحه انعطاف‌پذیر رتینا استفاده میکند و دسترسی به بعضی تنظیمات خاص را برای کاربر فراهم میکند — مانند منوی عملکردها در نرم‌افزار Messages، یا حالتی که با آن می‌توانید طرح‌های مختلف صفحه ساعت را انتخاب کنید. بعد از تکنولوژی صفحات چند-لمسی این چشمگیرترین قابلیت لمسی دستگاه‌هاست.

قابلیت Glances. اطلاعاتی کاملاً به اندازه، درست همانجایی که به آن احتیاج دارید.

از زمان اختراع ساعت‌های مچی در قرن نوزدهم مردم برای اطلاع از زمان به اجبار می‌بایست نگاهی اجمالی به ساعت می‌انداخته‌اند. انجام این عمل ساده و تکرارشونده در اپل‌واچ اطلاعات بسیاری را به شما میدهد. نرم‌افزارهای مورد علاقه‌تان از طریق قابلیت Glances برای مچ دست‌تان بهینه‌سازی شده است — قابلیتی که اطلاعاتی که بیشتر به آنها نیاز دارید را خلاصه کرده و در دسترس قرار میدهد. برای دسترسی به آن به سادگی انگشت خود را روی صفحه به سمت بالا بلغزانید. در یک نگاه می‌توانید پیش‌بینی وضع هوا را ببینید، رویداد بعدی تقویم‌تان را بررسی کنید یا مکان فعلی‌تان را روی نقشه بیابید. می‌توانید به سرعت بین آنها جابجا شوید و یا یکی را انتخاب کرده تا مستقیماً وارد نرم‌افزار مربوطه‌اش شوید.

Since wristwatches were invented in the 19th century, people have been glancing at them to check the time. With Apple Watch, this simple, reflexive act allows you to learn so much more. We optimized your favorite apps for the wrist by developing Glances — scannable summaries of the information you seek out most frequently. To see them, you simply swipe up from your watch face. In an instant, you can glimpse the weather forecast, check out what’s next on your calendar, or find your current location on a map. You can quickly swipe through different Glances, or tap on one to go directly to its corresponding app for more details.

نوار اعلام‌ها (Notifications). برنامه کاری بعدی‌تان را ببینید و حتی آن را احساس کنید.

از آنجا که اپل‌واچ به آیفون متصل است می‌تواند زمان را به روشی شخصی‌تر اعلام کند، روشی که بر اساس زندگی و برنامه شما تنظیم شده است. اعلام‌هایی آنی را برای ایمیل‌ها، پیامک‌ها و تماس‌ها دریافت خواهید کرد. در نتیجه می‌توانید بلافاصله به آنها پاسخ دهید یا ردشان کنید. از آنجا که اپل‌واچ روی مچ دست شماست اعلام‌ها علاوه بر فوری بودن به شکلی کاملاً محرمانه به شما اطلاع داده می‌شوند. با یک حرکت ساده می‌توانید از طریق نوار اعلام‌ها اطلاعات مهمی کسب کنید. مانند اینکه شروع جلسه بعدی‌تان چه زمانی است، وضعیت کنونی ترافیک چگونه است و حتی اینکه چه زمانی باید منزل را ترک کنید که به موقع به جلسه برسید. هروقت که بخواهید می‌توانید با حرکت انگشت‌تان روی صفحه به سمت پایین، به اعلام‌هایی که نخوانده‌اید دسترسی پیدا کنید.

Siri (دستیار صوتی). نزدیک‌تر و کاربردی‌تر از همیشه.

Siri همیشه همراه شماست و حالا می‌توانید بسیار سریع‌تر و راحت‌تر به آن دسترسی داشته باشید و همزمان درخواست‌های بیشتری از او بکنید. برای استفاده از آن به سادگی مچ دست‌تان را بالا آورده و بگویید "Hey Siri". یا دکمه Crown دیجیتالی را فشار دهید تا نوشتن پیام‌تان را با دیکته گفتن به Siri انجام دهید، مسیرتان را به شکلی دقیق راهیابی کنید، یا به برنامه‌هایتان اشراف کامل بیابید. همواره عکس‌العمل سریعی را نسبت به درخواست‌تان از Siri خواهید دید. Watch the “Siri” Guided Tour

برنامه‌های روزانه با اپل‌واچ به راحتی برنامه بعدی روزانه‌تان را خواهید دید. فقط Siri را صدا بزنید.

راهیابی دقیق رسیدن به مقصدتان با اپل‌واچ بسیار ساده‌تر است. فقط مسیر را از Siri بپرسید تا از طریق نرم‌افزار Maps راه را نشان‌تان دهد.

پیام‌ها می‌توانید بدون نوشتن حتی یک کلمه پیام‌تان را بفرستید. فقط به سادگی از Siri بخواهید که به مخاطب‌تان پیام بفرستد و شروع کنید به دیکته گفتن آن پیام برای Siri.

Taptic Engine راهی برای زنده کردن تکنولوژی.

یک فعال‌کننده الکترونیکی خاص به نام Taptic Engine در اپل‌واچ وجود دارد که کارش تولید یک سری عکس‌العمل‌های لمسی است. به عبارتی ساده‌تر می‌تواند بر روی مچ دست شما ضربه بزند. هروقت اعلام یا هشداری را دریافت می‌کنید یا عملی مثل چرخاندن Crown دیجیتالی را انجام می‌دهید، یک ضربه خاص را حس خواهید کرد که برای موارد مختلف به شکل‌هایی متفاوت حس میشود. علاوه بر اعلام‌های صوتی که از اسپیکر خوش‌ساخت اپل‌واچ پخش میشود، Taptic Engine از طریق درگیر کردن تعداد بیشتری از حواس شما از جمله لامسه می‌تواند تجربه‌ای هوشمندانه، پیشرفته و ظریف را خلق کند. همچنین روش‌هایی کاملاً جدید و شخصی را برای ارتباط با سایر دارندگان اپل‌واچ ارائه میدهد. می‌توانید با ضربه‌ای ملایم توجه کسی که اپل واچ پوشیده را به خودتان جلب کنید یا چیزی بسیار شخصی را برایش بفرستید، مانند ضربان قلب‌تان.

اپل‌واچ با یک حسگر ضربان قلب ساخته شده تا شما را بهتر بشناسد.

مچ دست محل مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به فعالیت فیزیکی شماست، که اپل‌واچ این کار را هرروز انجام میدهد. در پشت بدنه یک پوشش سرامیکی دارای لنزهایی از جنس یاقوت کبود وجود دارد که از یک حسگر نگهداری میکند. این حسگر که طراحی خاصی دارد از اشعه مادون قرمز، LED های دارای نور مرئی و دیودهای نوری استفاده میکند تا ضربان قلب‌تان را تشخیص دهد. این موضوع به اپل‌واچ اجازه میدهد تصویری جامع از فعالیت روزانه‌تان را ارائه دهد، اهداف منظمی را پیشنهاد دهد و برای فتح اهداف شخصی‌تان در زمینه تناسب اندام به شما امتیاز بدهد.

Learn about the Apple Watch heart rate sensor, its accuracy and limitations

حسگر ضربان قلب حسگر ضربان قلب در اپل‌واچ می‌تواند شدت هیجان شما را اندازه‌گیری کند تا تشخیص بهتری از میزان کلی کالری که میسوزانید داشته باشد.

GPS. اپل‌واچ در فعالیت‌هایی که نمی‌توانند با شمارش تعداد قدم‌ها اندازه‌گیری شوند (مانند دوچرخه‌سواری) از GPS و وای‌فای آیفون‌تان استفاده میکند تا فاصله‌ای که پیموده‌اید را اندازه‌گیری کند.

شتاب‌سنج شتاب‌سنج در اپل‌واچ فعالیت کلی بدن، تعداد قدم‌ها و میزان کالری سوزانده‌شده در طول روز را اندازه می‌گیرد.

یک معماری کاملاً کامپیوتری بر روی یک تراشه.

محدودیت‌های بزرگ همواره راهی برای دستیابی به راه‌حل‌هایی جذاب و خلاقانه بوده است. تراشه سفارشی ساخته شده در قلب اپل‌واچ مثالی خوب از همین نمونه است. هیچ معماری کامپیوتری نمی‌توانست در محفظه‌ای به این کوچکی جای بگیرد. بنابراین از روشی استفاده شده تا زیرساخت‌هایی بسیار را در یک محفظه فوق‌العاده فشرده با هم ترکیب شود، که در نهایت به طورکامل با "رزین" پوشانده میشود تا از قطعات الکترونیکی در مقابل ضربه، فرسایش و عوامل مختلف محافظت کند. جاسازی یک سیستم کامپیوتری کامل بر روی یک تراشه واحد یگ گام اولیه مهم در صنعت است که ملزوم یک حرکت بی‌نظیر از نظر مهندسی و هنر کوچک‌سازی می‌باشد.

فرایند شارژ کردن دستگاه
بسیار ساده طراحی شده است.

همان‌قدر که پوشیدن یک ساعت امری معمولی است، شارژ کردن آن امری جدید و تازه است.2 and made charging it at the end of the day utterly effortless. In بنابراین تصمیم گرفته شده انجام آن را کاملاً آسان باشد. در حقیقت هدف این بوده که اپل‌واچ بدون اینکه نیاز باشد به آن نگاه کنیم و در حالی که تقریباً آماده کار است به راحتی شارژ شود. در نتیجه از ترکیب‌ تکنولوژی MagSafe با روش شارژ القایی بهره برداری شده است.

این یک سیستم کاملاً یکپارچه عاری از هرگونه تماس است و به تنظیمات پیچیده‌ای احتیاج ندارد. به سادگی رابط را نزدیک پشت ساعت نگه‌دارید، جایی که آهنربایی به صورت خودکار باعث قرارگیری آن در جای مخصوصش میشود.

up to 48hr
timepiece
up to 6.5hr
audio playback
up to 3hr
talk time
up to 6.5hr
workout
up to 72hr
power reserve

تجربه‌ای بسیار خصوصی برای هر شخص.

اپل‌واچ دارای ابزارهای متنوعی است. مانند Zoom، که ابزاری داخلی جهت بزرگنمایی است. Voice Over، ابزاری جهت شنیدن چیزهایی که روی صفحه نمایش داده میشود. و Larger Dynamic Type که باعث میشود متن‌ها راحتتر خوانده شوند. تمامی این ابزار به راحتی توسط خود اپل‌واچ یا از طریق نرم افزار اپل‌واچ که در آیفون شما تعبیه شده، قابل فعال سازی هستند.

Learn more about Accessibility

بعدی

بعدی درست برای قرار گرفتن بر روی مچ دست طراحی شده‌است.