Incredibly powerful. By design.

برای طراحی مک‌بوک‌پرو با صفحه رتینا کار با یک لوحه ساده فلزی آغاز شده است. این موضوع کار را برای تصور یک دستگاه قدرتمند و کاملا متفاوت آسان‌تر میکرد. یک لپ‌تاپ بسیار سبک، بسیار باریک و بسیار توانمند. لپ‌تاپی برای امروز، اما با یک طراحی برای فردا.

Less has never been more.

مک‌بوک‌پرو رتینا با وجود ضخامت و وزن باورنکردنی‌ خود، فوق‌العاده قدرتمند است. برای دستیابی به این قابلیت‌ها در یک طراحی، به تمرکز دقیق و گرفتن تصمیمات بزرگی احتیاج بوده است. هر میلیمتر از این طراحی به شکلی دقیق و استاندارد طراحی، مهندسی و ساخته شده است. تکنولوژی‌های کهنه‌ای مانند حافظه‌های چرخان و دیسک‌خوان‌های نوری، جای خود را به تکنولوژی‌های جدیدی مانند حافظه فلش مبتنی بر PCIe دادند. حافظه فلش نسبت به نسل قدیمی حافظه‌ها بسیار سریع‌تر و قابل‌اعتمادتر است و تا ۹۰ درصد فضای کمتری را اشغال میکند، که این خود به تنهایی یکی از دلایلی است که مک‌بوک‌پرو با وجود قدرتمند بودن به راحتی قابل حمل است.

The Force Touch trackpad. A whole new level of responsiveness.

در ترک‌پد جدید بر خلاف ترک‌پدهای قدیمی می‌توانید از تمام سطح موجود برای کلیک استفاده کنید. حسگرها به سرعت میزان فشار اعمالی را تشخیص داده و واکنش نشان می‌دهند، خیلی زود به ترک‌پد جدید عادت خواهید کرد. علاوه بر این قطعه‌ای موسوم به Taptic Engine نیز در هنگام انجام کارهای خاص (مانند بریدن قطعه‌ای از یک فیلم در iMovie و یا حاشیه‌نویسی در پی‌دی‌اف‌ها) یک بازخورد لمسی را به انگشتان شما منتقل میکند.

لمس فشاری ابعاد جدیدی را به تجربه‌های چند-لمسی پیشین شما در مک می‌افزاید. میزان حساسیت آن قابل تنظیم است که به شما اجازه میدهد میزان فشاری که می‌بایست یک کلیک در نظر گرفته شود را تعریف کنید. ترک‌پد جدید حتی می‌تواند تشخیص دهد که با کدام انگشت خود کلیک کرده‌اید تا از این طریق میزان حساسیت را به صورت خودکار تنظیم کند.

A display so advanced, the difference is clear.

صفحه نمایش رتینا از هر نظر یک جهش بزرگ رو به جلو به حساب می‌آید. از آخرین تکنولوژی‌ها بهره گرفته شده تا چگالی نقاط صفحه تا جایی بالا برده شود که محتوای صفحه با شفافیتی فوق‌العاده دیده شده و کارهای ویرایشی با دقتی مثال‌زدنی انجام شوند. صفحه نمایش رتینا علاوه بر رزولوشن بی‌نظیر، دارای طراحی بی‌نقص و یکپارچه‌ای است که پیش از این در هیچ دستگاهی دیده نشده. این‌گونه نیست که صفحه نمایش رتینا در پشت یک لایه شیشه‌ای قرار گرفته باشد، بلکه در واقع خود شیشه است. این موضوع به این معنی است که شما از تمام مزایای یک صفحه نمایش پیشرفته بهره خواهید برد، رنگ‌های روشن، اشباع رنگ بالا و قابلیت دید در زوایای بسته، بدون اینکه چشم‌تان اذیت شود. بنابراین تمام توجه شما معطوف صفحه نمایش رتینا خواهد بود.

The best design. For the best performance.

تمامی قسمت‌های مک‌بوک‌پرو رتینا با در نظر گرفتن بهینه‌سازی عملکرد دستگاه طراحی شده است. ساختار داخلی به گونه‌ای طراحی شده که قوی‌ترین قطعات ممکن را در خود جای دهد: پردازنده‌های پیشرفته، گرافیک‌ها، حافظه فلش و حافظه رم. با وجود قرار دادن چنین قدرتی در دستگاهی این‌چنین باریک، همچنان عمر باتری دستگاه فوق‌العاده است، ۱۰ ساعت در مدل ۱۳ اینچی و ۹ ساعت در مدل ۱۵ اینچی. باکیفیت‌ترین اسپیکرهایی که اپل تاکنون طراحی کرده‌ نیز در این دستگاه قرار داده شده است. یک سیستم خنک‌کننده جدید نیز مهندسی شده که از سه ناحیه هوا را وارد دستگاه میکند. هرکدام از این قابلیت‌ها خود به تنهایی مفهومی از کمال هستند، که با همکاری یکدیگر پیشرفته‌ترین لپ‌تاپ دنیا را به وجود آورده‌اند.

Processor with Integrated GPU
RAM
Flash
Battery
تصویری از مدل ۱۵-اینچ

The forefront of technology built into both sides.

طراحی مک‌بوک‌پرو با صفحه رتینا شامل یک بازنگری کامل در زمینه درگاه‌های ورودی و خروجی دستگاه بوده است. هر دو مدل ۱۳ و ۱۵ اینچی پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های ورودی و خروجی را ارائه می‌کنند. این دو مدل اولین دستگاه‌هایی هستند که از دو درگاه تاندربولت ۲، دو درگاه USB 3 و یک درگاه HDMI بهره می‌برند — که توانایی اتصال چندین صفحه نمایش جانبی، یک تلویزیون HD و دستگاه‌های پیشرفته‌ دیگر را میدهد. با حذف درایو‌های نوری قدیمی حالا فضای بیشتری برای قرار گرفتن درگاه‌ها در هر دو سمت دستگاه به وجود آمده‌است. حتی درگاه باریک MagSafe 2 نیز به گونه‌ای مکمل طراحی باریک و ظریف دستگاه است. بنابراین شما می‌توانید این لپ‌تاپ را به هرجایی ببرید و آماده انجام هرکاری باشید.

تصویریی از مدل ۱۳-اینچ

Precisely engineered. Down to the nanometer.

مک‌بوک‌پرو با صفحه نمایش رتینا در حقیقت نتیجه تمرکزی قدرتمند بر روی جزئیات است. طراحان و مهندسان اپل با همکاری یکدیگر تمام قطعات دستگاه را به شکلی هنرمندانه تولید کرده‌اند — خنک‌کننده‌ها، هواکش‌ها، اسپیکرها، میکروفون‌های کاهنده پارازیت (نویز)، پیچ‌ها و سایر قسمت‌ها. همه جوانب کار در نظر گرفته شده و هیچ موردی از قلم نیفتاده است. زیرا هنگامی که یک لپ‌تاپ بدین‌سان پیشرفته طراحی می‌شود، ریزترین جزئیات نیز بسیار مهم هستند.

Call Apple.

پاسخ سوال‌هایتان را پیش از خرید دریافت کنید. با تلفن اپل‌پرو تماس بگیرید و با یک متخصص ماهر مشاوره کنید.

090-APPLE-PRO