The deeper you look, the more beautiful it becomes.

بله، مک‌بوک‌ایر به شکلی باورنکردنی باریک و سبک است. اما با این وجود بسیار قدرتمند، توانمند، مقاوم و شگفت‌انگیز طراحی شده‌است. باتری آن در تمام طول روز شما را همراهی خواهد کرد که همین موضوع تفاوت بین یک لپ‌تاپ سبک و باریک و سایر لپ‌تاپ‌ها است.

Thin, light, durable. Thank you, flash storage.

حافظه فلش باعث میشود مک‌بوک‌ایر به شکلی شگفت‌انگیز باریک و سبک باشد — با ضخامتی کمتر از یک اینچ و وزنی معادل با ۱/۰۸ کیلوگرم. این حافظه به شکلی مستحکم در جای خود قرار گرفته، هیچ قسمتی از آن تکان نمی‌خورد و بسیار قابل اعتماد، مقاوم و کم‌صدا کار خود را انجام دهد. این در حالی است که تا ۹۰ درصد حجم فیزیکی کمتری را نسبت به حافظه‌های معمول اشغال میکند تا فضای بیشتری در اختیار قطعاتی مانند یک باتری بزرگ‌تر قرار بگیرد. بنابراین حالا شما لپ‌تاپی دارید که بسیار سبک است، در تمام طول روز می‌توان از آن استفاده کرد و حمل آن فوق‌العاده آسان است.

See your QWERTY in lights.

هر کسی می‌تواند یک لپ‌تاپ باریک و سبک تولید کند، ولی زمانی در انجام این کار موفق بوده‌است که هیچ‌کدام از قابلیت‌های آن لپ‌تاپ را حذف نکند. به همین دلیل است که مک‌بوک‌ایر با وجود سبکی و باریکی همچنان کیبوردی بی‌نظیر را هم‌رده با کیبورد کامپیوترهای رومیزی ارائه میدهد. این کیبورد دارای نور پشت است، بنابراین به راحتی می‌توانید در محیط‌های کم‌نور از آن استفاده کنید. یک حسگر داخلی تغییرات نور اطراف را تشخیص داده و روشنایی صفحه نمایش و همچنین نور پشت کیبورد را به صورت خودکار تنظیم میکند تا در همه محیط‌ها نور کافی را برای کار با دستگاه داشته‌باشید.

Multi-Touch. Precise control at your fingertips.

تکنولوژی حرکات چند-لمسی تقریبا در تمام محصولات اپل وجود دارد. این بهترین و شخصی‌ترین روش برقراری ارتباط با دستگاه‌تان است. کاراترین روش برای تجربه این وضعیت بر روی یک لپ‌تاپ استفاده از ترک‌پد آن است که مک‌بوک‌ایر این قابلیت را داراست. سطح کاملا شیشه‌ای و بی‌نظیر ترک‌پد مک‌بوک‌ایر دارای هیچ دکمه‌ای نیست، زیرا تمام قسمت‌های این سطح در واقع خود «دکمه» هستند. به لطف حرکات چند-لمسی در سیستم‌عامل مک شما می‌توانید به شیوه‌هایی بسیار شگفت‌انگیزتر و واقعی‌تر از همیشه با مک‌بوک‌ایر خود کار کنید.

A battery that can get you through the day. And the month.

Up to 9hrs. 11-inch MacBook Air.
Up to 12hrs. 13-inch MacBook Air.

اگر به درون مک‌بوک‌ایر نگاهی بیاندازید یک موضوع عجیب توجه شما را جلب خواهد کرد: مقدار فضایی که به باتری اختصاص داده شده‌است. دستیابی به این فضا به لطف استفاده از قطعاتی کوچک‌تر مانند حافظه فلش امکان‌پذیر شده‌است. هنگامی که هدف شما تولید یک لپ‌تاپ بی‌نظیر برای انجام همه امور روزانه باشد، قرار دادن باتری در اولویت نخست کاملا منطقی خواهد بود. در مدل ۱۱ اینچی می‌توانید تا ۹ ساعت به وبگردی یا تماشای فیلم‌های iTunes بپردازید. در مدل ۱۳ اینچی ولی عمر باتری به میزان خیره‌کننده ۱۲ ساعت خواهد بود. اگر مک‌بوک‌ایر بیش از ۳ ساعت در حالت Sleep بماند به صورت خودکار به حالت آماده‌به‌کار (standby) قرار می‌گیرد. این موضوع به این معنی است که اگر بعد از ۱ ماه به مک‌بوک‌تان سر بزنید در یک چشم به‌هم زدن آماده استفاده خواهد شد. به لطف استفاده از مک‌بوک‌ایر زمان در دستان شما خواهد بود.