تکنولوژی لمس سه‌بعدی.
نسل جدید تکنولوژی لمس چندگانه.

iPhone 6s روشی کاملا جدید را برای تعامل با گوشی به شما معرفی میکند. برای اولین بار آیفون میزان فشاری که بر روی صفحه نمایش اعمال می‌کنید را تشخیص میدهد. تکنولوژی لمس سه‌بعدی علاوه بر حرکات چندلمسی همیشگی، قابلیت Peek and Pop را نیز معرفی میکند. این قابلیت یک بُعد عملکردی جدید را به تجربه کاربری آیفون اضافه میکند. هنگامی که از لمس سه‌بعدی استفاده می‌کنید آیفون شما با ضرباتی آرام واکنش نشان میدهد. بنابراین نه تنها با عملکردهای فشار دادن صفحه آشنا خواهید شد، بلکه واکنش‌های ناشی از این فشار را نیز احساس خواهید کرد.

معرفی قابلیت Peek and Pop.

Peek and Pop به شما اجازه میدهد پیش‌نمایشی از محتوای مربوطه را دیده و با آن ارتباط برقرار کنید — بدون اینکه آن را باز کنید. برای مثال با یک فشار آرام می‌توانید نگاهی اجمالی به یکی از ایمیل‌های خود انداخته و در صورتی که خواستید با اعمال فشاری بیشتر مستقیما آن ایمیل را باز کنید.

بدون اینکه ایمیل خود را باز کنید نگاهی اجمالی به آن بیاندازید.

نمایی از یک وبسایت را ببینید.
پیش از آنکه واقعا آن را باز کنید.

همزمان با ثبت تصاویر جدید، تصاویری که قبلا ثبت کرده‌اید را مشاهده کنید.

با اندکی فشار بر روی یک نشانی در نقشه پیش‌نمایشی از‌آن را ببینید.

قابلیت Quick Actions به شما اجازه میدهد کارهایی که زیاد انجام می‌دهید را با سرعت بیشتر و در مراحل کمتری انجام دهید. می‌توانید پیامی را برای مخاطبان موردعلاقه خود ارسال کنید. یا اینکه دوربین خود را سریعا برای ثبت یک تصویر چهره‌ای آماده کنید. یا اینکه سریعا مسیر خانه را بیابید. تمام این کارها را می‌توانید تنها با یک فشار ساده بر روی صفحه اصلی انجام دهید.

Quick Actions.
یک میانبر برای کارهایی که بیشتر انجام می‌دهید.

بسیاری از Quick Action ها را می‌توانید از صفحه اصلی دستگاه و تنها با یک فشار انجام دهید. برای مثال کافیست آیکون نرم‌افزارها Phone را اندکی فشار داده تا با مخاطب موردنظر خود تماس بگیرید.

نوآوری که در ورای تکنولوژی لمس سه‌بعدی نهفته است.

ویدئو را ببینید

به تکنولوژی لمس سه‌بعدی نگاهی بیاندازید.

ویدئو را ببینید

معرفی Live Photos. با یک لمس خاطرات خود را زنده کنید.

Live Photos یک نگرش کاملا جدید به عکاسی است که فراتر از ثبت تصاویر ساده بوده و لحظات را به شکلی متحرک و همراه با صدا ثبت میکند. بر روی یک Live Photo فشار داده تا آن را زنده کنید. لحظه شکفتن یک لبخند، خروش یک موج یا جنبش موها را در باد به زیبایی مشاهده کنید.

استفاده از تکنولوژی لمس سه‌بعدی آسان است. ولی فرایند مهندسی که در پشت آن نهفته بسیار پیچیده است. هنگامی که صفحه نمایش را فشار می‌دهید حسگرهای خازنی به سرعت تغییرات میکروسکوپی بین پوشش شیشه‌ای و صفحه نور پشتی را اندازه‌گیری می‌کنند. iOS از این اندازه‌گیری‌ها استفاده میکند تا پاسخی سریع، دقیق و پیوسته را به فشار اعمال‌شده بدهد، اتفاقی که فقط و فقط با وجود سازگاری شگفت‌انگیز میان نرم‌افزار و سخت‌افزار امکان‌پذیر است. iPhone 6s همچنین بازخوردهایی را از طریق ضرباتی آرام به انگشتان شما انتقال میدهد تا به شما اطلاع دهد که در حال دریافت دستورات از طریق فشار اعمالی شماست.

درمورد تکنولوژی آیفون ۶ اس بیشتر بدانید

یک بُعد کاملا جدید از تکنولوژی.

پوشش شیشه‌ای
صفحه نمایش رتینای HD با تکنولوژی لمس سه‌بعدی
حسگرهای خازنی فشار
موتور Taptic

نرم‌افزارها حالا بسیار متحول خواهند شد.

تکنولوژی لمس سه‌بعدی به شما اجازه میدهد کارهای بسیار بیشتری را با iOS 9 انجام دهید و تجربه جدیدی را از کار با نرم‌افزارها و بازی‌های فروشگاه App Store برای شما به ارمغان خواهد آورد. توسعه‌دهندگان می‌توانند قابلیت‌های جدیدی را با استفاده از تکنولوژی لمس سه‌بعدی به نرم‌افزارهای خود بیافزایند، مانند ترسیم حساس به فشار، Peek and Pop، Quick Actions و بسیاری موارد دیگر.