حسگر اثر انگشت امنیت. درست در نوک انگشتان شما.

اثر انگشت شما رمز عبور کاملى است. همیشه همراهتان است و هرگز کسی نمى‌تواند آن را حدس بزند. تکنولوژى پیشرفته Touch ID از یک حسگر شناسایى اثر انگشت منحصربفرد استفاده میکند تا باز کردن قفل گوشى را آسان و ایمن نماید. حالا با اثر انگشتتان مى‌توانید کارهاى مختلفى را بسرعت انجام دهید.

اثر انگشت شما. آیفون شما.

انگشتتان را روى دکمه هوم (دکمه اصلى آیفون) قرار دهید تا به همین راحتى آیفون‌تان باز شود. حسگر اثر انگشت داراى قابلیت خواندن ٣٦٠ درجه‌اى است، به این معنى که مهم نیست در چه حالت و جهتى اثر انگشتتان را شناسایى کند — به حالت افقى، عمودى، یا هر حالتى بین این دو — در هرحال آیفون اثر انگشت شما را مى‌خواند و تشخیص میدهد شما چه کسى هستید. مى‌توانید حتى چندین اثر انگشت را ثبت کنید.

تکنولوژى نهفته در حسگر اثر انگشت.

تکنولوژى‌هاى بسیارى در زیر سطح دکمه هوم وجود دارد. فولاد ضدزنگِ اطراف آن ابتدا انگشت شما را تشخیص داده و حسگر لمس خازنى را به کار مى‌اندازد. سپس سطح کریستالى یاقوت کبودِ این دکمه که با لیزر تراشیده شده، تصویر انگشتتان را از لایه بیرونى پوست خوانده و جزئیات دقیق آن را براى حسگر مى‌فرستد. سپس نرم‌افزار شیارهاى اثر انگشتتان را خوانده و اگر هم‌خوانى داشته باشد قفل را باز میکند.

موسیقى. فیلم. کتاب. نرم‌افزار. حالا فقط با یک لمس مال شما هستند.

حسگر اثر انگشت کارهاى بیشترى را جز باز کردن قفل گوشى انجام میدهد. اثر انگشتتان مى‌تواند خریدها را از iTunes، iBooks، و App Store (فروشگاه‌هاى اپل) نیز تایید کند، در نتیجه مجبور نیستید رمز عبور یا اطلاعات حساب‌تان را دوباره و دوباره وارد کنید. براى اولین بار نیز توسعه‌دهندگان مى‌توانند از قابلیت‌هاى حسگر اثر انگشت در نرم‌افزارهاى خود استفاده کنند.

لمس کنید. پرداخت کنید، و تمام.

Apple Pay به شما اجازه میدهد از iPhone 6 به سادگى براى پرداخت در صدها تا هزاران فروشگاه استفاده کنید. فقط در حالى که آیفون‌تان را نزدیک صفحه کارت‌خوان غیرتماسى نگه داشته‌اید انگشتتان را روى حسگر اثر انگشت قرار دهید تا پرداختتان انجام شود. با Apple Pay حالا خرید در درون نرم‌افزارها نیز به همین سادگى است.