تکنولوژی بسیار پرقدرت. فوق‌العاده کارآمد.

آیفون حالا داراى یک تراشه ۶۴ بیتى تخت موسوم به A8 است. قدرت بى‌نظیر آن به‌وسیله یک کمک‌پردازنده حرکتى M8 بهبود مى‌یابد. این کمک‌پردازنده از طریق حسگرهاى پیشرفته‌اى از قبیل یک فشارسنج جدید فعالیت شما را با دقت رصد میکند. در نتیجه مى‌توانید برای یک مدت زمان طولانی کارهاى فراوان‌تری را با عمر باترى بیشتر و کارایی بالاتر انجام دهید.

M8

پردازنده حرکتى

A8

تراشه

64-bit

معمارى

تراشه A8.
عملکرد بى نظیرى که فوق العاده کارآمد است.

تراشه جدید A8 تاکنون سریعترین تراشه اپل است. عملکرد CPU و گرافیک آن حتى با وجود پشتیبانى از صفحه نمایش بزرگتر و ویژگى‌هاى فوق‌العاد‌ه، باز هم سریعتر از تراشه A7 است. این تراشه به گونه‌اى طراحى شده که بتواند فرآیندهاى سنگین را به شکلى بسیار بهینه انجام دهد — در نتیجه مى‌توانید بازى‌هاى سنگین گرافیکى را به راحتى بازى کنید، یا از تماشای ویدئوهاى باکیفیت براى زمان طولانى‌ترى لذت ببرید.

CPU عملکرد
GPU عملکرد

دو میلیارد ترانزیستور قدرتمند.

تراشه A8 از یک تکنولوژى ٢٠ نانومترى پیشرفته استفاده میکند. در واقع تراشه‌اى بى‌نهایت کوچک و قوى است که دو میلیارد ترانزیستور را در خود جا داده و با عملکرد خارق‌العاده خود ۵۰ درصد بازدهى انرژى بیشترى را نسبت به A7 ارائه میدهد.

عمر باترى طولانی. حتى در زمان استفاده از ویژگى‌هاى جدید.

iPhone 6 فوق‌العاده کارآمد طراحى شده‌است. مى‌توانید با عمر باترى بهتر تمام طول روز را با بهره‌ورى از همه نرم‌افزارها و ویژگى‌هاى جدیدش بگذرانید.

iPhone 6

iPhone 6 Plus

موزیک

تا ۵۰ ساعت

تا ۸۰ ساعت

فیلم HD

تا ۱۱ ساعت

تا ۱۴ ساعت

وب‌گردی توسط وای‌فای

تا ۱۱ ساعت

تا ۱۲ ساعت

وب‌گردی توسط LTE

تا ۱۰ ساعت

تا ۱۲ ساعت

وب‌گردی توسط 3G

تا ۱۰ ساعت

تا ۱۲ ساعت

تماس توسط 3G

تا ۱۴ ساعت

تا ۲۴ ساعت

حالت Standby

تا ۱۰ روز (۲۵۰ ساعت)

تا ۱۶ روز (۳۸۴ ساعت)

قدرت نهفته در پشت قدرتمندترین دوربین اپل.

دوربین iPhone 6 داراى یک سیستم کدگذارى ویدئو و یک پردازنده برجسته تصویر است که توسط اپل بر روى تراشه A8 طراحى شده‌اند. این دو قابلیت از ویژگى‌هاى پیشرفته دوربین و ویدئو پشتیبانى مى‌کنند، ویژگى‌هایى مانند پردازش نقاط کانونى عکس، تشخیص چهره بهتر، فوکوس خودکار پیوسته، و کاهنده نویز پیشرفته تصاویر. در نتیجه ثبت تصاویر و ویدئوهایى با کیفیت، ساده‌تر خواهد بود.

در مورد دوربین‌های آیفون بیشتر بدانید

تکنولوژى Metal بازى‌ها را دوباره زنده میکند.

براى رسیدن به بهترین عملکرد گرافیک در A8 تکنولوژى Metal معرفى شده است — تکنولوژى جدیدى که به توسعه‌دهندگان اجازه میدهد بر روى آیفون بازى‌هاى بسیار فوق‌العاده‌اى شبیه به بازى‌هاى کنسول‌ها خلق کنند. Metal به گونه‌اى بهینه‌سازى شده که به CPU و GPU اجازه میدهد با هم کار کنند تا جزئیات گرافیکى و جلوه‌هاى بصرى پیچیده‌اى را ارائه دهند. حالا هر جهان خیالى که با آن روبرو مى‌شوید به واقعیت بسیار نزدیکتر احساس میشود.

کمک‌پردازنده M8. تکنولوژى که شما را به جلو حرکت میدهد.

زمانى که در حال حرکت هستید کمک‌پردازنده حرکتى M8 مدام اطلاعاتى را از شتاب‌سنج، قطب نما، ژیروسکوپ، و یک فشارسنج جدید اندازه‌گیرى میکند. این موضوع کار تراشه A8 را کمتر و مصرف باترى را بهینه‌تر میکند. حالا این حسگرها حتى کارهاى بیشترى انجام مى‌دهند: اندازه‌گیرى تعداد قدم‌ها، فاصله اى که پیموده‌اید، و تغییرات ارتفاع.

فاصله‌ها و ارتفاعات
بیشترى را بپیمائید.

فشارسنج

فشارسنج با اندازه‌گیرى فشار هوا ارتفاع نسبى شما را اندازه‌گیرى میکند. در نتیجه هنگام راه رفتن مى‌توانید ارتفاعى که به آن رسیده‌اید را بررسى کنید. این فشارسنج حتى مى‌تواند تعداد پله‌هایى که پیموده‌اید و تپه‌هایى که فتح کرده‌اید را نیز اندازه‌گیرى کند.

شتاب‌سنج

شتاب‌سنج مى‌تواند فاصله‌اى که راه رفته یا دویده‌اید را اندازه‌گیرى کند. با استفاده از GPS آهنگ و روال دویدن شما را بررسى کرده و به شکلى دقیق ثبت میکند.

ژیروسکوپ

M8 علاوه بر تشخیص اینکه در حال حرکت هستید یا ثابت، مى‌تواند به کمک ژیروسکوپ رانندگى شما را نیز تشخیص دهد. همچنین زمانى که در حال گرفتن عکس‌هاى پانوراما هستید یا بازى‌هایى مى‌کنید که به حرکات شما عکس‌العمل نشان مى‌دهند، این حسگر وارد عمل میشود.