صفحه نمایش Retina HD نه فقط یک صفحه نمایش بزرگتر.
یک صفحه نمایش بهتر.

نمایشگر رتینای HD در iPhone 6 و iPhone 6 Plus رزولوشن بیشترى دارد و احتمالاً بزرگ بودنش اولین چیزى است که توجه شما را جلب میکند. اما چیزى که تجربه خواهید کرد فراتر از اینهاست. با وجود نوآورى‌هایى که اشباع رنگ بیشترى را به وجود مى‌آورند، نقاط تصویرى که در زوایاى وسیع رنگ‌هاى دقیق‌ترى را نشان مى‌دهند و یک دو قطبى کننده (Polarizer) بهینه شده، این صفحات نازکترین و پیشرفته‌ترین صفحات چند-لمسى است که تاکنون ساخته شده‌اند.

نوآورى در صفحه نمایش
از همه نظر.

صفحه نمایش رتینا HD پنجره‌ایست به سوى هر آنچه که در آیفون انجام مى‌دهید. در نتیجه باید بزرگ و فوق‌العاده باشد. با استاندارد رنگ فول sRGB، اشباع رنگ بالاتر، و روشنایى و توازن نورى فوق‌العاده؛ همینگونه نیز هست.

اشباع رنگ بالاتر.

براى تولید صفحه رتینا HD با رزولوشن بالاتر بجای استفاده از روشهای مرسوم، این‌بار یک عملیات پیشرفته تنظیم عکس توسعه داده شده است. این عملیات شامل استفاده از نور UV براى جایگذارى دقیق کریستال‌هاى مایع روى صفحه نمایش است. کریستال‌هایى که بهتر تنظیم و جایگذارى شده‌اند، با تیرگى بیشتر و نوشته‌هاى واضح‌تر یک تجربه بصرى خارق‌العاده را به ارمغان مى‌آورند.

دید در زوایاى وسیعتر.

صفحه بزرگتر اشتراك‌گذارى را ساده‌تر میکند. براى اطمینان از اینکه همه شفافیتى مدهوش‌کننده را احساس خواهند کرد، صفحه جدید رتینا HD مجهز به نقاط Dual-Domain تصویر است که رنگ‌ها را از یک گوشه تا گوشه دیگر تصویر زنده‌تر نمایش میدهد. در نتیجه فیلم و عکس حتى در زوایاى بسته نیز به وضوح دیده مى‌شوند.

دوقطبى‌کننده بهینه‌شده.

آیفون همیشه همراه شماست. گاهى بیرون و در معرض آفتاب هستید. با در نظر گرفتن این موضوع صفحه نمایش رتینا HD داراى یک دوقطبى‌کننده بهینه‌شده است که زمانى که عینک آفتابى به چشم دارید شفاف‌تر دیده میشود.

یک نمای داخلی از اجزای نمایشگر رتینا HD

شیشه
قطبش دهنده
IPS صفحه‌ نمایش
نور پس زمینه

آیفون کنونی خود را انتخاب کرده و آنرا با iPhone 6 و iPhone 6 Plus مقایسه کنید.

یک بوم نقاشى بزرگتر. با انعطاف‌پذیرى بیشتر.

به لطف دید وسیعتر مى‌توانید در صفحه نمایش جدید رتینا HD بیشتر ببینید و کارهاى بیشترى انجام دهید. بخصوص به وسیله نرم‌افزارهایى که طراحى شده‌اند تا از فضاى اضافى بیشترین بهره را ببرید.

حالت نمایش افقیدر iPhone 6 Plus

براى بیشترین بهره‌ورى از صفحه نمایش بزرگ در iPhone 6 Plus بسیارى از نرم‌افزارهاى پیش‌فرض — مانند Mail، Calendar و Stocks — بازطراحى شده‌اند تا به شکل موثرترى از گوشى استفاده کنید. به سادگى گوشى را از حالت عمودى به حالت افقى بچرخانید تا ببینید که بعضى از نرم‌افزارها ابعاد کاملاً جدیدى به خود مى گیرند.

قسمت‌هاى بیشترى از نرم‌افزارهایى که دوست دارید را ببینید و با نرم‌افزارهایى که در آینده مى‌آیند کارهاى بیشترى انجام دهید.

از همان روز اول iOS 8 به شکلى طراحى شده که نرم‌افزارها با صفحه بزرگ رتینا HD سازگار باشند. با تکنولوژى‌هاى جدید و ابزارهایى مانند Swift و Metal توسعه‌دهندگان مى‌توانند نرم‌افزارها و بازى‌هایى بیافرینند که مى‌توانید با آنها کارهایى منحصربفرد انجام دهید.