طراحی آیفون در بزرگترین.
و نازکترین حالتش.

ما هر ماده‌اى را در تولید iPhone 6 به دقت بررسى کردیم و یک شکل صاف و یکپارچه را براى آیفون به وجود آوردیم. با استفاده از نازکترین صفحه نمایش به باریکترین ضخامت ممکن رسیدیم. دکمه‌هایى که با حساسیت بسیارى جایگذارى شدند، همگى به وسیله آلومینیوم زیباى آبکارى شده، فولاد ضدزنگ، و شیشه ساخته شدند. هزاران جزئیات ریز در کنار هم جمع شده‌اند تا یک گوشى فوق‌العاده را بسازند. یا در این مورد، دو گوشى فوق‌العاده را: iPhone 6 و iPhone 6 Plus.

یک طراحى یکپارچه خلّاقانه.

وقتى یک iPhone 6 را در دست میگیرید، اولین چیزى که متوجه آن مى‌شوید احساس بسیار خوبیست که به شما میدهد. پوشش شیشه‌اى از اطراف لبه‌ها انحنا مى‌یابد تا در یک طراحى ساده و بى‌نظیر به سطح آلومینیومى در پشت متصل شود. هیچ ناهمگونى یا رخنه‌اى وجود ندارد. فقط یک ترکیب مسطح یکپارچه از فلز و شیشه که حس یک سطح به هم پیوسته و یکدست را القا میکند.

ساده و دلپسند. از هر نظر.

طراحى یک آیفون با صفحه بزرگتر بدون اینکه حس "زیاد بزرگ بودن" را القا کند، کار کوچکى نبود. براى این کار به بررسى مفهوم واژه "بزرگ" نیاز داشتیم. باریکتر کردن، آن هم زمانیکه انحناها در حال افزایش بودند. متمرکز کردن تکنولوژى‌هاى قدرتمند، کوچکتر کردن تراشه‌ها و نازکتر کردن باترى و همه این موارد در حالى که همگى قدرتمندتر مى‌شدند. و بالاخره به معنى طراحى پیشرفته‌ترین و نازکترین صفحه چند-لمسى (Multi-Touch) بود، که در نهایت همگى یک طراحى نازک رویایى را به وجود مى آوردند.

همه چیز
در دسترس.

با ساخت iPhone 6 و iOS 8 بطور همزمان، ما این سیستم عامل را براى افزایش کیفیت طراحى فیزیکى دستگاه بهینه کردیم. حرکات Swipe (حرکات انگشت در جهت‌هاى مختلف روى صفحه) در iOS روان‌تر طراحى شدند تا کار با آیفون با یک دست را آسان کنند. همچنین با ویژگى‌هاى جدیدى مانند Reachability مى‌توانید به روش‌هاى مختلفى با صفحه بزرگتر گوشى کار کنید. در حالت Reachability به سادگى دکمه Home (دکمه اصلى پایینى آیفون) را دوبار لمس میکنید تا تمام صفحه پایین‌تر آمده و به انگشت شصت‌تان نزدیکتر شود. براى کنترل راحت نرم افزارهاى Mail و Safari از سمت چپ به راست صفحه نمایش را لمس کنید تا به صفحه قبل برگردید و بالعکس. با سطح یکپارچه جدید آیفون همه حرکات لمسى حالا بسیار روان‌تر از همیشه است.

ما همچنین با توجه به نحوه استفاده شما از آیفون، دکمه‌ها را دوباره طراحى کردیم تا استفاده از آنها را آسان‌تر کنیم. دکمه‌هاى کشیده صدا بر روى برش نازک بدنه داراى بیرون زدگى‌اند تا با لمس کردن به راحتى پیدا شوند. دکمه Sleep/Wake (دکمه خاموش و روشن کردن آیفون) نیز در کنار دستگاه جا داده شده است تا به راحتى در دسترس قرار گیرد. نتیجه تمام این موارد تجربه‌ایست که حتى از گذشته نیز بهتر و مفیدتر است.

براى طراحى آیفون بزرگى که به شکل خارق‌العاده‌اى نسبت به اندازه‌اش باریک است، از تکنولوژى‌هاى جدید صفحه نمایش استفاده کردیم. هر ماده‌ و هر یک از جزئیات با دقت بسیار زیادى طراحى، مهندسى و ساخته شد تا در نهایت آیفون یک فُرم یکپارچه فوق‌العاده باریک را داشته باشد. از آلومینیوم آبدیده و فولاد ضدزنگ گرفته، تا انحناى شیشه‌اى براق، iPhone 6 در رنگ‌هاى طلایى، نقره‌اى و خاکسترى-فضایى بسیار زیبا جلوه میکند.

اِلمانهاى یک طراحى زیبا.