Pay کیف پول شما، بدون اینکه واقعاً کیف پولى همراهتان باشد.

روزهایى که دنبال کیف پولتان مى‌گشتید دیگر گذشته. لحظه‌هایى که هدر مى‌دادید تا کارت مورد نیازتان را پیدا کنید، بکِشید و منتظر پرداخت‌تان باشید. حالا پرداخت‌ها با یک لمس انجام مى‌شود.

Apple Pay به کمک تکنولوژى پیشرفته پرداخت غیرتماسى و ویژگى‌هاى امنیتى منحصربفردى که گوشى همراهتان دارد، نحوه پرداخت شما را متحول میکند. پس مى توانید از آیفون‌تان به شکلى آسان، امن و شخصى براى پرداخت استفاده کنید.

راهى آسانتر براى پرداخت.

حالا پرداخت پول در فروشگاه‌ها با یک حرکت طبیعى انجام مى‌شود — به لطف استفاده خلاقانه از آنتن ارتباطى نزدیک میدانی (NFC) در iPhone 6، هیچ نیازى به باز کردن یک نرم افزار یا حتى روشن کردن صفحه گوشى وجود ندارد. براى پرداخت در حالى که انگشت‌تان روى حسگر اثر انگشت است، فقط آیفونتان را نزدیک صفحه کارت خوان بگیرید. براى اینکه بدانید پرداخت به درستى انجام شده، حتى نیاز نیست به صفحه گوشى نگاه کنید. یک لرزش ظریف و یک صداى بیپ به شما این موضوع را اطلاع مى دهد.

دمو را تماشا کنید

تسویه حسابى راحت.شما مى‌توانید از Apple Pay براى پرداخت در نرم‌افزارها نیز استفاده کنید. آن هم فقط با گذاشتن انگشت‌تان بر روى حسگر اثر انگشت.

UberTargetPanera Bread

راه اندازى راحت.نرم‌افزار Passbook علاوه بر کارت‌هاى پرواز، بلیت‌ها، کوپن‌ها و مواردى دیگر، حالا مى تواند کارت‌هاى اعتبارى و بانکی شما را هم ذخیره کند. براى شروع مى‌توانید اطلاعات کارت بانکی‌تان را به سادگى از طریق وارد کردن کد امنیتى کارت، از آیتونز (نرم‌افزار مدیریت اطلاعات آیفون) به Passbook اضافه کنید.

براى اضافه کردن یک کارت جدید مى‌توانید با دوربین به سرعت از اطلاعات کارت‌تان عکس بگیرید، یا آن را بصورت دستى بنویسید. اولین کارتى که وارد میکنید به صورت اتوماتیک کارت پرداخت پیش‌فرض شما درنظر گرفته مى‌شود، ولى هرزمان خواستید مى‌توانید به Passbook رفته و با کارت دیگرى پرداخت را انجام دهید، یا اینکه کارت پیش‌فرض را در تنظیمات تغییر دهید.

پرداخت‌هایى امن‌تر.

هربار کارت اعتبارى یا بانکی‌تان را تحویل مى‌دهید تا پرداختى را انجام دهید، شماره کارت و هویت شما دیده مى‌شوند. اما زمانیکه اطلاعات کارت‌تان را در گوشى اضافه مى‌کنید، Apple Pay از شماره‌هاى واقعى کارت بانکی شما استفاده نمى‌کند. بلکه به جاى آن یک "شماره حساب دستگاه" منحصربفرد (Device Account Number) را در تراشه‌اى اختصاصى در آیفون تعیین، کدگذارى و با اطمینان ذخیره مى‌کند. این اعداد هرگز در سرورهاى اپل ذخیره نمى‌شوند. وقتى پرداختى را انجام مى‌دهید شماره حساب دستگاه به همراه یک کد امنیتى که مخصوص تراکنش است، براى پردازش پرداخت شما استفاده مى‌شوند. لذا شماره‌هاى واقعى کارت بانکی هرگز توسط اپل با فروشندگان به اشتراک گذاشته نمى‌شوند و یا هنگام پرداخت هرگز به جایى منتقل نمى‌گردند.

از حساب‌هایتان محافظت کنید. حتى اگر دستگاهتان را از دست بدهید.اگر ناگهان آیفون‌تان گم و یا دزدیده شد مى توانید سریعاً از طریق Find My iPhone (نرم افزار ردیابى دستگاه‌هاى گم شده اپل) دستگاهتان را در حالت "دزدیده شده" قرار دهید تا هیچ چیزى در آن قابل دستیابى نباشد، یا حتى مى‌توانید آن را کاملاً پاکسازى (فُرمت) کنید.

خریدهاى‌تان را خصوصى انجام دهید.

اپل جزئیات تراکنش شما را ذخیره نمى‌کند.با Apple Pay پرداخت‌هاى شما شخصى‌اند. فقط و فقط جدیدترین پرداخت‌هاى شما براى راحتى‌تان در Passbook ذخیره مى‌شوند، نه بیشتر.

کارت هایتان را در کیف پولتان نگه‌دارید. وقوقتى از یک فروشگاه خرید مى‌کنید دیگر هیچوقت مجبور نیستید کارت اعتبارى یا بانکی‌تان را نشان دهید. پس هیچوقت هم نام، شماره کارت، و یا کد امنیتى‌تان براى فروشنده مشخص نمى‌شود. این موضوع امنیتى به شما کمک مى‌کند مطمئن شوید که اطلاعات‌تان همان جایى هستند که باید باشند، یعنى پیش شما.