تجربه‌ای بهتر از تمام زوایا.

iOS 9 پیشرفته‌ترین و ایمن‌ترین سیستم‌عامل موبایل دنیاست و‌ کاملا با آیپد هماهنگ است. با وجود رابط کاربری زیبا، قابلیت قدرتمند چندوظیفگی و نرم‌افزارهای مفید داخلی در iOS 9 می‌توانید به بهترین شکل از آیپد خود بهره ببرید.

کاربریِ قویتر.

قابلیت‌های Slide Over, Split View و Picture in Picture امکانات جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. قابلیت‌های جدید QuickType ایجاد فرمت‌های مختلف متنی و انتخاب متون را بسیار آسان‌تر کرده و راه‌های میانبر بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

کلیدهای میانبر در دسترس.

برای شکل دادن به متون خود می‌توانید از نوار Shortcut، ابزارهای مناسب ویرایشی و روش جدید چندلمسی (برای انتخاب متون) استفاده کنید. از آنجا که حالا می‌توانید از یک کیبورد بی‌سیم بر روی آیپد خود استفاده کنید، استفاده از کلیدهای میانبر بسیار لذت‌بخش‌تر است.

نرم‌افزارها و قابلیت‌هایی که آیپد را بسیار توانمندتر میکند.

نرم‌افزارهای قدرتمند داخلی آیپد برای انجام تمام کارهای روزانه طراحی شده‌اند، مانند ارسال ایمیل و پیام، وبگردی، بررسی نقشه، یادداشت برداری و‌بسیاری کارهای دیگر. iOS 9 بهبودهای بسیاری را برای این نرم‌افزارها به ارمغان آورده و و علاوه بر آن، یک نرم‌افزار فوق‌العاده و جدید را معرفی کرده که نحوه خبرخوانی شما را متحول میکند.

نرم‌افزارهایی که برای آیپد و آنچه با آن انجام می‌دهید طراحی شده‌اند.

نرم‌افزارهای آیپد همانطور که از اسمشان پیداست برای آیپد طراحی شده‌اند. در فروشگاه نرم‌افزاری App Store نرم‌افزارهایی را خواهید یافت که از تمام نقاط صفحه نمایش خیره‌کننده‌ آیپد و قابلیت‌های شگفت‌انگیز آن بیشترین استفاده را می‌برند. جستجو در این فروشگاه برای نرم‌افزارهای کاربردی، ویرایشی و یا بازی‌های بی‌نظیر بسیار ساده است.

یک ارتباط یکپارچه میان آیپد، آیفون و مک شما.

هرکدام از دستگاه‌های شما قابلیت‌های بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما قابلیت‌هایی همچون Handoff, AirDrop, AirPlay, و iCloud به شما اجازه می‌دهند که میان تمام دستگاه‌های خود ارتباط برقرار کنید از امکانات جذاب این ارتباط استفاده کنید.

از طریق قابلیت Handoff کار خود را درست از همانجایی که رها کرده بودید ادامه دهید.

نوشتن ایمیلی را از روی آیفون خود شروع کرده و آن را بر روی مک به اتمام برسانید. یا اینکه بر روی مک به وبگردی پرداخته و کار خود را بر روی آیپد ادامه دهید. هنگامی که تمام دستگاه‌های شما به یک حساب یکسان iCloud متصل باشند تمام این اتفاقات به صورت خودکار رخ خواهند داد. قابلیت Handoff با نرم‌افزارهای Mail, Safari, Pages, Numbers, Keynote, Maps, Messages, Reminders, Calendar و Contacts کار میکند و توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی از آن در نرم‌افزارهای خود بهره ببرند.

انواع پیام متنی را از دستگاه‌های مختلف خود ارسال کنید.

برقراری ارتباط با خانواده و دوستانی که از آیفون استفاده نمی‌کنند آسان است. زیرا علاوه بر آیفون می‌توانید از آیپد و یا مک خود نیز برای ارسال پیام کوتاه و MMS استفاده کنید. هنگامی که دوست شما از طریق تلفن همراه خود پیامی را برای شما ارسال میکند می‌توانید از طریق هرکدام از دستگاه‌هایتان که می‌خواهید پاسخ دهید. یا اینکه می‌توانید با کلیک کردن بر روی یک شماره تلفن در نرم‌افزارهایی مانند Safari, Contacts, یا Calendar برای مخاطب خود پیامی را ارسال کنید.

AirPlay. لذت استفاده از یک نمایشگر بزرگ.

AirPlay به شما اجازه میدهد به صورت بی‌سیم محتوای دستگاه iOS خود را به کمک Apple TV بر روی تلویزیون HD خود ارسال کنید. یا اینکه آنچه بر روی صفحه نمایش دستگاه‌تان دیده میشود را درست به همان شکل بر روی یک صفحه نمایش بزرگ منعکس کنید. تصاویر مربوط به تعطیلات و مناسبت‌های مختلف خود را از این طریق در قابی بسیار بزرگ‌تر ببینید.

AirPrint. چاپ به صورت بیسیم بسیار ساده است.

چاپ بیسیم کار چاپ صفحات وب و ایمیل را از آیپد شما بسیار ساده میکند. برای چاپ یک ایمیل گزینه Reply و سپس Print را لمس کنید. برای چاپ یک صفحه وب نیز گزینه Share و سپس Print را لمس کنید. می‌توانید همچنین تصاویر، اسناد و مواردی دیگر را چاپ نمایید.

اطلاعات را به صورت بی‌سیم از طریق AirDrop به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری با AirDrop بسیار سریعتر و مناسب‌تر از ایمیل و پیام است، به خصوص هنگامی که شخص مورد نظرتان در فهرست مخاطبین شما نباشد. به راحتی می‌توانید تصاویر، ویدئوها، مخاطبین و بسیاری موارد دیگر را از درون هرکدام از نرم‌افزارها و از طریق گزینه Share به اشتراک بگذارید — برای هر شخصی که نزدیک به شما بوده و از سیستم‌عامل‌های iOS و OS X استفاده میکند.

iCloud.
هر آنچه که نیاز دارید،
همواره در دسترس شما.

iCloud باعث میشود تمام دستگاه‌های شما کاملا به‌روز بوده و آخرین نسخه از اسناد، تصاویر، نرم‌افزارها، مخاطبین، تقویم‌ها و سایر اطلاعات خود را در اختیار داشته‌باشید.

تمام اطلاعات بر روی تمام دستگاه‌های شما.

iCloud Drive به شما اجازه میدهد از روی هر دستگاهی به اطلاعات خود دسترسی داشته‌باشید. با وجود Family Sharing تمام تصاویر، ویدئوها، موسیقی‌ها و خریدهایی که از آیتونز انجام داده‌اید را می‌توانید با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید. iCloud Photo Library نیز تمام تصاویر و ویدئوهای شما را در یک محل ذخیره کرده تا بتوانید از طریق آیفون، آیپد، آیپادتاچ، مک و همچنین از طریق iCloud.com به آنها دسترسی داشته‌باشید.

در مورد iCloud بیشتر بدانید

حفظ امنیت و حریم شخصی.

iOS از همان لحظه‌ای که دستگاه را روشن می‌کنید امنیت شما را مدنظر قرار میدهد. به همین دلیل است که سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه دارای قابلیت‌هایی شگرف برای حفظ امنیت و اطلاعات شما هستند.

به‌روزرسانی آسان.

به‌روزرسانی‌های iOS رایگان هستند و می‌توانید به محض انتشار، آنها را از طریق دستگاه iOS خود و به کمک وای‌فای دانلود کنید. حتی در زمان انتشار نسخه جدید، دستگاه شما را از این موضوع مطلع میکند. بنابراین هیچکدام از قابلیت‌های شگفت‌انگیز جدید را از دست نخواهید داد.

تمام موارد جدید iOS 9 را ببینید.

نکات جذاب بسیاری درون پیشرفته‌ترین سیستم‌عامل موبایل دنیا نهفته‌است. همه آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با تکنولوژی قدرتمند آیپد سازگاری داشته باشند.

در مورد ای او اس ۹ بیشتر بدانید