نگرشی متحول‌شده.

برای خلق آیپدی به این بزرگی تمام جزییات ریز در نظر گرفته شدند. از زنده بودن تصاویر گرفته تا تنوع بسیاری که در قابلیت‌ها مشاهده میشود، همه و همه به شکل شگفت‌انگیزی متحول شدند. نتیجه نهایی ولی دستگاهی بی‌نقص شد که قابلیت‌های آن بسیار فراتر از یک صفحه نمایش بزرگ است. برخلاف تمام دستگاه‌های پیشین، آیپدپرو یک تجربه کاملا متفاوت و هیجان‌انگیز است.

فیلم را تماشا کنید

۵/۶ میلیون نقطه.هرکدام از آنها تعریفی از زیبایی هستند.

آیپدپرو پیشرفته‌ترین صفحه نمایش رتینایی را داراست که اپل تاکنون تولید کرده‌است. این صفحه نمایش ۱۲/۹ اینچی ۷۸ درصد بزرگتر از صفحه نمایش آیپدایر ۲ است. در زیر شیشه این صفحه یک سیستم چندلمسی بهینه‌شده و ۵/۶ میلیون نقطه روشن نهفته‌است که آن را از نظر رزولوشن بالاتر از صفحه نمایش تمام دستگاه‌های iOS قرار میدهد. این رزولوشن فوق‌العاده به همراه رنگ‌های شدیدا زنده و رنگ‌های مشکی بسیار تیره‌تر، باعث می‌شوند که تمام کارها (از ویرایش تصویر گرفته تا انجام بازی‌های سنگین ۳ بعدی) بسیار شفافتر و واضح‌تر انجام پذیرد.

۲۷۳۶×۲۰۴۸ رزولوشن صفحه
۱۲/۹ صفحه نمایش
۷۸% بزرگتر از آیپدایر ۲

یک جهش بزرگ مهندسی، تنها در ۶/۹ میلیمتر.

صفحه نمایش رتینای آیپدپرو تمام تکنولوژی‌های جدید را به کار گرفته تا دقت و سرعت حیرت‌انگیزی را هنگام پاسخگویی به دستورات کاربر ارائه کند. سیستم چندلمسی به گونه‌ای طراحی شد که دو نوع لمس را تشخیص دهد — انگشتان شما و همچنین قلم هوشمند Apple Pencil.

تنظیم تصاویر‍‍‍

برای بهبود بخشیدن به اشباع رنگی تصاویر از فرایندی به نام تنظیم تصویر استفاده شده‌است. این فرایند شامل تاباندن نور UV برای تولید یک ناحیه یک‌شکل در عرض پوشش فیلمی صفحه (بر روی ترانزیستور نازک فیلم و فیلتر رنگی) است، بنابراین ملکول‌های کریستال مایع صفحه نمایش به شکلی دقیق در جای خود قرار می‌گیرند. هرچه ملکول‌ها بهتر در جای خود قرار گیرند اشباع رنگی بهتری را شاهد خواهید بود.

اکسید TFT

رزولوشن و مقیاس صفحه آیپدپرو بسیار فراتر از سایر دستگاه‌های iOS است، زیرا از ترانزیستور اکسیدی نازک و پیشرفته فیلم در صفحه نمایش رتینای 5K آی‌مک برای تولید صفحه نمایش رتینای آیپدپرو استفاده شده‌است. در نتیجه TFT نقاط را سریعتر شارژ کرده و روشنایی یکپارچه‌ای را در سرتاسر صفحه نمایش به وجود می‌آورد.

نرخ متغیر رفرش

آیپدپرو برای اولین بار در میان دستگاه‌های اپل ایستا بودن محتوای صفحه نمایش را تشخیص داده و نرخ رفرش صفحه را از ۶۰ بار در ثانیه به ۳۰ بار در ثانیه کاهش میدهد. این موضوع به این معنی است که حالا صفحه نمایش فقط بزرگ، زیبا و روشن نیست، بلکه از نظر مصرف انرژی نیز فوق‌العاده بهینه است.

کنترل کننده زمانی

کنترل کننده زمانی و یا به اصطلاح TCON در حقیقت مغز تکنولوژی است و به تمام نقاط صفحه دستور میدهد که چه کاری را در چه زمانی انجام دهند. از آنجا که آیپدپرو ۲/۵ میلیون نقطه را بیشتر از آیپدایر ۲ داراست، TCON به گونه‌ای طراحی شده که رزولوشن بالاتری را پشتیبانی کرده و نقاط را به شکل بسیار پیشرفته‌ای در سرعت‌هایی فوق‌العاده بالا کنترل کند.

قلم هوشمند Apple Pencil. قلمی دقیق برای انجام کارهای خلاقانه.

‌یک سیستم داخلی چندلمسی در آیپدپرو وجود دارد که قابلیت‌های شگفت‌انگیز و دقت فوق‌العاده بالایی را برای Apple Pencil فراهم میکند. Apple Pencil با استفاده از حسگرهایی مخصوص به شکل پیچیده‌ای میزان فشار و کج‌کردن قلم در حین استفاده را تشخیص می‌دهد. بنابراین می‌توانید عرض خطوط را تغییر دهید، سایه‌زنی را به شکل دقیقی انجام داده و افکت‌های هنری گسترده‌ای را خلق کنید — درست مانند یک قلم واقعی. اما Apple Pencil کارهای بسیار بیشتری را انجام میدهد. می‌تواند به عنوان یک قلم فوق‌العاده، یک قلم‌موی آبرنگ و یا قلمی برای کالیگرافی استفاده شود.

درمورد Apple Pencil بیشتر بدانید

دستگاهی زیبا با استحکامی استثنایی.

با وجود اینکه آیپدپرو به میزان ۷۸ درصد بزرگتر از آیپدایر ۲ است در دست احساس بسیار خوبی را منتقل میکند. بدنه آلومینیومی در حقیقت تعادلی شگرف را میان سبکی و استحکام بالا به وجود آورده‌است.

۷۱۰ گرم
۶/۹ میلیمتر ضخامت

چهار اسپیکر صوتی. جهشی بزرگ در کیفیت صدا.

آیپدپرو مجهز به چهار اسپیکر فوق‌العاده است که یک استودیوی صوتی بی‌نقص را برای شما خلق میکند. برای اولین بار تجهیزات اسپیکرها به شکل مستقیم درون بدنه تعبیه شده‌اند. معماری جدید اسپیکرهای آیپدپرو باعث شده این دستگاه تا ۶۱ درصد back volume بیشتری را نسبت به طراحی صوتی پیشین آیپد ارائه کند. گستره وسیع‌تری از فرکانس و همچنین خروجی صدای بیشتری (تا سه برابر بیشتر از سایر آیپدها) را خواهید شنید.

درایور اسپیکر
روکش فیبر کربن

یک تجربه صوتی باورنکردنی، در تمام حالت‌ها.

اسپیکرهای آیپدپرو علاوه بر باکیفیت بودن بسیار هوشمند نیز هستند. با وجود اینکه هر چهارتای آنها فرکانس‌های باس را تولید می‌کنند، اسپیکرهای بالاتر برای فرکانس‌های بالاتر استفاده می‌شوند. این اسپیکرها همچنین به صورت خودکار وضعیت افقی یا عمودی قرارگیری دستگاه را تشخیص می‌دهند. بنابراین به هر شکلی که آیپدپرو را نگهداشته‌باشید صدایی واضح و متوازن را دریافت خواهید کرد.

کیبورد هوشمند جدید.
یک طراحی کاملا متحول‌شده.

کیبورد هوشمند جدید آیپدپرو تمام امکانات یک کیبورد عادی را داراست، ولی تکنولوژی به‌کاررفته در آن بسیار مدرن است. سطح آن از یک صفحه با یک بافت مخصوص ساخته شده که توسط لیزر برش داده‌شده تا کلیدها را با دقت بالایی تولید کند. این ساختار منحصربفرد باعث میشود سرعت در پاسخگویی، دقت و طبیعی بودن را هنگام کار کردن با دستگاه کاملا احساس کنید. در زیر این بافت یک ماده رسانای جدید قرار گرفته که جریان دوطرفه انرژی و اطلاعات را امکان‌پذیر میکند. به همین دلیل است که هیچ باتری، سیم، یا سوییچ روشن-خاموشی را بر روی کیبورد هوشمند مشاهده نخواهید کرد. بافت رسانا بر خلاف سیم‌های قدیمی می‌تواند تا مدت بسیار زیادی در مقابل تا شدن مقاومت کند، اگرچه ضخامت آن همانند یک برگه کاغذ است.

درمورد کیبورد هوشمند بیشتر بدانید

فراتر از یک رابط.

رابط هوشمند در واقع یک متصل کننده جدید است که از اصل رسانایی دوطرفه در کیبورد هوشمند بهره می‌گیرد. این رابط به آیپدپرو اجازه میدهد که نیروی برق موردنیاز کیبورد هوشمند را فراهم کرده و به کیبورد هوشمند نیز اجازه میدهد که دستورات نوشتاری شما را به آیپدپرو انتقال دهد. استفاده از رابط هوشمند بسیار ساده است. کافیست کیبورد هوشمند را در کنار آیپدپرو قرار دهید — درست همانطور که این کار را با کاور هوشمند انجام می‌دهید — و شروع به نوشتن کنید. حالا حتی فاصله کمتری بین آنچه در ذهن شما و آنچه بر روی صفحه نمایش دیده میشود وجود دارد.