حسگر اثر انگشت. امنیتی بسیار بالا که بر پایه یک طراحی منحصربفرد شکل گرفته: اثر انگشت شما.

اثر انگشت رمز عبور کاملی است که همیشه همراه شماست و کسی نمی‌تواند آن را حدس بزند. تکنولوژی پیشرفته اثر انگشت از یک حسگر منحصربفرد تشخیص اثر انگشت استفاده میکند تا آیپد ایر ۲ شما را به شکلی راحت و ایمن باز کند. با امکانات جدید iOS 8 می‌توانید از طریق اثر انگشت‌تان به موارد بسیاری دسترسی سریعتر داشته باشید.

آیپد ایر ۲ خود را تنها با یک لمس باز کنید.

انگشت‌تان را روی دکمه هوم (دکمه اصلی دستگاه) گذاشته تا با یک لمس قفل صفحه باز شود. حسگر اثر انگشت دارای قابلیت خواندن ۳۶۰ درجه‌ای است. بنابراین مهم نیست که انگشت‌تان را به چه شکلی روی آن می‌گذارید — افقی، عمودی یا هر جهتی بین این دو — آیپد تشخیص خواهد داد که شما چه کسی هستید.

تکنولوژی نهفته در حسگر اثر انگشت.

دکمه هوم در آیپد ایر ۲ از کریستال یاقوت کبود ساخته شده که به وسیله یک حلقه فولادی ضدزنگ احاطه شده‌است. هنگامی که دکمه را لمس می‌کنید حلقه فولادی انگشت‌تان را تشخیص داده و کریستال یاقوت کبود تصویری را از انگشت‌تان به حسگر می‌فرستد. سپس قسمت نرم‌افزاری شیارهای اثر انگشت را خوانده و آن را تایید میکند. همه این اتفاقات در یک چشم بهم‌زدن رخ میدهد.

کریستال یاقوت کبود، تراشیده شده با لیزر حلقه فولادی ضدزنگ تشخیص انگشت حسگر خازنی تک-لمسی سوئیچ لمسی

آیپد شما اطلاعات شخصی‌تان را در خود نگه میدارد.

حفاظت و ایمنی شما در اولویت اول است. به همین منظور یک معماری پیشرفته حفاظتی در تراشه A8X خلق شده که اطلاعات شخصی شما را با اطمینان نگهداری میکند. رمز عبور و اطلاعات اثر انگشت شما هرگز از آیپد خارج نمی‌شوند — نه در iCloud ذخیره می‌شوند و نه با اپل یا هرکس دیگری به اشتراک گذاشته میشود.

حسگر اثر انگشت کارهای بیشتری را جز باز کردن قفل آیپد انجام میدهد.

یک لمس برای خرید از فروشگاه‌های اپل.

می‌توانید همچنین از اثر انگشت‌تان برای خرید از فروشگاه‌های اپل (iTunes، iBooks و App Store) استفاده کنید تا مجبور نباشید رمز عبور یا اطلاعات حساب‌تان را دوباره و دوباره وارد کنید.

پرداخت‌هایی سریع، ایمن و آسان از طریق Apple Pay.

همه خرید از طریق آیپد را دوست دارند و حالا این امر ساده‌تر از همیشه است. می‌توانید اطلاعات کارت اعتباری یا کارت بانکی‌تان را به صورت دستی یا از طریق عکس گرفتن از آن به آیپد وارد کنید. زمانی که آماده پرداخت شدید Apple Pay را انتخاب کنید، دکمه هوم را به نرمی لمس کنید و تمام! — نیازی به وارد کردن اطلاعات حساب نیست. هنگامی که از طریق Apple Pay خرید می‌کنید اطلاعات کارت‌تان هرگز در اختیار اپل یا فروشندگان قرار نخواهد گرفت.