قدرت سخت‌افزاری قدرتی عظیم.در کوچکترین حجم ممکن.

آیپد ایر ۲ به لطف بهره‌گیری از تراشه A8X که بر روی نسل دوم معماری ۶۴ بیتی آن ساخته شده‌، سریع‌ترین و توانمندترین آیپدی است که تاکنون تولید شده است. ممکن است نگران شده‌باشید که با وجود چنین عملکرد بی‌نظیری شاید اندازه کلی آیپد بزرگتر شده یا عمر باتری کمتر شده باشد، ولی آیپد ایر ۲ نسبت به نسل قبل خود هم باریک‌تر شده و هم سبک‌تر و به لطف کمک‌پردازنده حرکتی M8 همچنان عمر باتری طولانی ۱۰ ساعتی خود را حفظ کرده‌است.*در نتیجه حالا با اینکه دستگاهی سبک‌تر را حمل می‌کنید، کارهای بیشتری را انجام خواهید داد.

64-bit معماری ۶۴ بیتی
A8X تراشه
M8 کمک‌پردازنده حرکتی

تراشه جدید A8X با یک معماری ۶۴ بیتی.

تراشه A8X عملکردی سریع و روان را برای آیپد ایر ۲ به ارمغان می‌آورد. این تراشه با معماری۶۴ بیتی و ۳ میلیارد ترانزیستور حیرت‌انگیز خود گرافیک و سرعتی باورنکردنی و قابل‌مقایسه با کامپیوترهای رومیزی را ارائه میکند.

عملکرد پردازشگر
تا 12x سریعتر
عملکرد گرافیک
تا 180x سریعتر

عملکرد پردازشگر تا ۴۰٪ سریع‌تر.

عملکرد پردازشگر در تراشه A8X نسبت به تراشه A7 به میزان ۴۰٪ سریع‌تر شده‌است. کار با نرم‌افزارها، اجرای بازی‌ها، جابجایی‌ در صفحات، بزرگنمایی، چرخش صفحه و غیره حالا بسیار روان‌تر و دارای عکس‌العملی سریع‌تر خواهد بود.

بهبود عملکرد گرافیکی تا بیش از دو برابر.

عملکرد گرافیک در تراشه A8X به میزان شگفت‌انگیز ۲/۵ برابر تراشه A7 بهبود یافته‌است. بنابراین آیپد ایر ۲ حالا عملکردی گرافیکی را ارائه میدهد که زمانی فقط برای کامپیوترهای رومیزی و کنسول‌های بازی امکان‌پذیر بود. بازی‌های شدیداً گرافیکی و نرم‌افزارهای ویرایش فیلم به شکلی خارق‌العاده اجرا می‌شوند و بر روی صفحه بزرگ رتینای آیپد بسیار معرکه به نظر می‌رسند.

تکنولوژی Metal. متحول‌کننده واقعی بازی‌ها.

اپل Metal را برای حداکثر بهره‌گیری از عملکرد گرافیکی تراشه A8X و iOS 8 خلق نموده است — تکنولوژى جدیدى که به توسعه‌دهندگان اجازه میدهد بازى‌هاى بسیار فوق‌العاده‌اى شبیه به بازى‌هاى کنسول‌ها خلق کنند. Metal به گونه‌اى بهینه‌سازى شده که به CPU و GPU اجازه میدهد با هم کار کنند تا جزئیات گرافیکى و جلوه‌هاى بصرى پیچیده‌اى را ارائه دهند. حالا هر جهان خیالى که با آن روبرو مى شوید به واقعیت بسیار نزدیک‌تر احساس میشود.

معمولا عملکرد قوی‌تر با کاهش عمر باتری همراه است، اما دقت کنید که گفتیم «معمولا»!

آیپد ایر ۲ به لطف هماهنگی یکپارچه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، علاوه‌بر قدرت بی‌نظیر خود از نظر مصرف انرژی نیز بسیار بهینه عمل کرده و یک عمر باتری ۱۰ ساعتی را داراست. با توجه به ضخامت ۶/۱ میلیمتری و وزنی کمتر از ۴۵۰ گرم می‌توان نتیجه گرفت که این موضوع یک شاهکار مهندسی حیرت‌انگیز است.

تا 10hr عمر باتری.

کمک‌پردازنده حرکتی M8. یک روش پیشرفته‌تر برای کاهش مصرف باتری.

زمانى که در حال حرکت هستید کمک‌پردازنده حرکتى M8 مدام اطلاعاتى را از شتاب‌سنج، قطب نما، ژیروسکوپ، و یک فشارسنج جدید اندازه‌گیرى میکند. این موضوع کار تراشه A8X را کمتر و مصرف باترى را بهینه‌تر میکند. این کمک‌پردازنده همچنین همه پنج حسگر دستگاه را تنظیم میکند، بنابراین هرگاه بخواهید بازی کنید یا از نرم‌افزار Maps استفاده کنید آیپد ایر ۲ حاضر و آماده انجام کار است.

GPS
فشارسنج
ژیروسکوپ
شتاب‌سنج
قطب‌نما
GPS

قدرت نهفته در دوربین جدید.

دوربین آیپد ایر ۲ از یک پردازنده سیگنال عکس که توسط اپل بر روی تراشه A8X طراحی شده بهره می‌گیرد. این پردازنده از قابلیت‌های پیشرفته دوربین و ویدئو مانند تشخیص چهره بهتر و کاهش نویز (پارازیت) قوی‌تر تصاویر پشتیبانی میکند، در نتیجه ثبت تصاویر و ویدئوهای باکیفیت بسیار آسان‌تر خواهد بود.

در مورد دوربین‌ها بیشتر بدانید.