طراحی آنقدر قدرتمند که نمی‌خواهید دست از کار کردن با آن بردارید و آنقدر باریک و سبک که از کار کردن با آن خسته نمی‌شوید.

باریکی و سبکی آیپد ایر ۲ اولین چیزی است که توجه‌تان را جلب خواهد کرد. این دستگاه با ضخامت باورنکردنی ۶/۱ میلیمتر باریک‌ترین آیپدی است که تاکنون تولید ‌شده است و از آنجا که وزنی کمتر از ۴۵۰ گرم را داراست حمل آن با یک دست بسیار آسان‌تر از پیش خواهد بود.

طراحی استادانه منجر به باریکی
و استفاده از آلومینیوم منجر به سبکی آیپد ایر ۲ شده است.

چهار سال پیش هنگامی که اولین آیپد معرفی شد، با طراحی خود استانداردی را برای سبکی و باریکی معرفی کرد. از آن هنگام به بعد آیپد حتی باریک‌تر و سبک‌تر شده‌است، اما آیپد ایر ۲ به لطف بدنه منحصربفرد و بادوام آلومینیومی خود، قدرتش را فدای باریک‌شدن نکرده‌ و به محض اینکه آن را بردارید متوجه استحکام و کیفیت ساختش خواهید شد.

آیپد ایر ۲ را با مدلهای قبلی مقایسه کنید.

0.96 pound
6.1 mm thin

نه فقط یک صفحه نمایش باریک‌تر،
بلکه یک صفحه نمایش بهتر.

صفحه نمایش نسل‌های پیشین آیپد از سه لایه مجزا بهره میبرد ولی در آیپد ایر ۲ این سه لایه در یک لایه ترکیب شده‌است. بنابراین حالا فواصل بین لایه‌ها و بازتابش نوری که از طریق این فواصل به وجود می‌آمد از بین رفته‌است. در نتیجه رنگ‌ها زنده‌تر، اشباع رنگی بالاتر و تصاویر شفاف‌تر و روشن‌تر خواهند بود.

  • شیشه محافظ
  • حسگر لمسی
  • LCD
  • صفحه نمایش
    کاملاً
    روکش‌شده
9.7 صفحه نمایش
2048×1536 رزولوشن
3.1 میلیون نقطه

گویا محتوا درست به نوک انگشت شما چسبیده‌است.

با کاهش تعداد لایه‌های صفحه نمایش حالا گویا محتوای صفحه به نوک انگشتان شما چسبیده‌، بنابراین هرگاه صفحه را لمس می‌‌کنید درست مثل این است که محتوای آن را لمس کرده باشید. حساسیت صفحه نیز افزایش یافته تا تماس با انگشت شما را به‌خصوص در حرکات لمسی سریع دقیق‌تر تشخیص دهد. این مطلب به این معنی است که تمام کارهایی که انجام می‌دهید — بازی کردن، وبگردی، لذت بردن از تصاویر و ویدئوها — حالا بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر انجام می‌شوند.

کمترین بازتازش نور از صفحه در میان همه تبلت‌ها.

قابلیت ضدبازتابشی نور در آیپد ایر ۲ بازتاب نور از صفحه نمایش را تا ۵۶٪ کاهش میدهد تا در میان همه تبلت‌ها کمترین میزان بازتابش نور را داشته‌باشد. در نتیجه در تمام محیط‌ها — محل کار، کلاس درس یا بیرون از منزل — همه‌چیز را واضح‌تر و خواناتر خواهید دید.

نقره‌ای، خاکستری تیره و حالا طلایی.
سه رنگی که درست مثل خود آیپد بسیار شکوهمند هستند.

طراحان ما به قسمت پشتی آیپد نیز به اندازه جلوی آن اهمیت می‌دهند. بدنه آلومینیومی آیپد ایر ۲ در سه رنگ زیبا و دلپسند ارائه میشود. نقره‌ای، خاکستری تیره و حالا یک رنگ زیبای جدید: طلایی.

همه جزئیات در نظر گرفته شده‌اند. حتی آنهایی که در سطح میکرون اندازه‌گیری می‌شوند.

لبه‌های مورّب و ظریف بدنه آلومینیومی آیپد توسط یک الماس تک-کریستالی و با خطایی در سطح میکرون تراشیده شده‌است. (جهت اطلاع، ضخامت موی انسان ۷۵ میکرون است.) این سطح از دقت در طراحی جزئیات ممکن است اضافه به‌نظر برسد، اما همواره همین جزئیات ریز در نهایت محصولی بی‌نظیر را به‌وجود می‌آورند.

آیپدی که زمین دوستش دارد.

ما همواره به تاثیری که محصولات‌مان بر جهان هستی می‌گذارند می‌اندیشیم و می‌دانیم که این تاثیرات بعد از پایان عمر آن محصول همچنان ادامه دارند. به همین دلیل است که تلاش بسیاری شده تا مواد سمی مضر را زدوده و تقریباً تمام محصولات اپل را از موادی مانند آلومینیوم که تا حد زیادی قابل بازیافت است تولید کنیم.

آیپد ایر ۲ مثال بارزی از این نمونه است. آلومینیوم به کار رفته بسیار برگشت‌پذیر است و دستگاه عاری از موادی مضری مانند BFR ها و PVC است. در حقیقت اپل یکی از دقیق‌ترین استاندارادهای عدم استفاده از BFR و PVC را در صنعت داراست و انتظار دارد تولیدکنندگان مواد اولیه نیز این استانداردها را برای اپل رعایت کنند. به همین منظور محصولاتمان را در آزمایشگاهی در کوپرتینو باز کرده و اجزای آنها را با روش‌های مختلفی آزمایش می‌کنیم تا مطمئن شویم که استانداردهای محیط زیست در محصول تولیدی رعایت شده‌است.

Apple and the Environment
صفحه LCD عاری از جیوه.
شیشه صفحه عاری از آرسنیک.
عاری از BFR
عاری از PVC
عاری از بریلیوم
پوشش آلومینیومی قابل بازیافت.