ارتباط بینظیر آیفون، آیپد و مک.

محصولات اپل همواره به گونهای طراحی شدهاند که به شکلی زیبا با هم کار کنند. اما حالا ممکن است واقعا شما را متحیر کنند. با وجود iOS 8 و سیستمعامل یوسمیتی مک میتوانید کارهایی شگفتانگیز را انجام دهید.

قابلیت Handoff به شما کمک میکند کار خود را درست از همانجایی که آن را رها کردهاید ادامه دهید.

میتوانید نوشتن یک ایمیل را بر روی آیفون شروع کرده و آن را از روی مک ادامه دهید. یا اینکه وبگردی خود را بر روی مک شروع کرده و از روی همان وبسایت از طریق آیپد ادامه دهید. هنگامی که دستگاههای شما دارای یک حساب iCloud واحد باشند تمام این اتفاقات به صورت خودکار رخ میدهد. میتوانید از قابلیت HandOff در نرمافزارهای Mail، Safari، Pages، Numbers، Maps، Keynote، Messages، Reminders، Calendar و Contacts استفاده کنید. توسعهدهندگان نیز میتوانند از این قابلیت در نرمافزارهای خود بهره ببرند.

آیپد و مک هم حالا به تماسها پاسخ میدهند.

گاهی اوقات هنگامی که آیفون شما زنگ میخورد دور از دسترس شماست. شاید در اتاق دیگری آن را به شارژ زدهاید یا اینکه در کیفتان است، ولی مک یا آیپدتان در نزدیکی شماست. حالا میتوانید تماسهای آیفون خود (که به یک وایفای مشترک با مک و آیپدتان وصل شدهاست) را از طریق این دو دستگاه نیز برقرار کرده و یا پاسخ دهید. در تماسهای دریافتی شمارهتلفن، نام مخاطب و تصویر وی را مشاهده خواهید کرد. به سادگی میتوانید به آنها پاسخ دهید، آنها را رد تماس کنید و یا اینکه با یک پیام به تماس آنها پاسخ دهید. برقراری تماس از طریق مک و آیپد نیز بسیار ساده است. کافیست بر روی یک شماره تلفن در Contacts، Calendar و یا Safari کلیک کنید. نیازی به هیچ تنظیماتی نیست، زیرا از مخاطبین آیفون شما در این قابلیت استفاده خواهد شد.

هر نوع پیام متنی را از طریق هرکدام از دستگاههایتان ارسال کنید.

برقرای مکالمات با افرادی که از آیفون استفاده نمیکنند بسیار سادهتر شدهاست. زیرا حالا میتوانید پیامهای SMS و MMS را درست از روی آیپد یا مک خود ارسال یا دریافت کنید. بنابراین هنگامی که دوستی پیامی را از هر نوع گوشی همراهی که دارد برای شما ارسال میکند، از طریق هرکدام از دستگاههایتان که خواستید میتوانید به آن پاسخ دهید. همچنین میتوانید مکالمهای را از طریق مک یا آیپد خود و آن هم به وسیله کلیک کردن بر روی یک شماره تلفن در نرمافزارهایی همچون Safari، Contacts و یا Calendar آغاز کنید.

به وایفای دسترسی ندارید؟ مشکلی نیست.

اگر در مکانی هستید که به وایفای دسترسی نداشته و نمیتوانید آیفون خود را به آیپد و مک خود متصل کنید، میتوانید برای این کار از هاتاسپات آیفون خود استفاده کنید. با وجود این قابلیت در آیفون، میتوانید نام آیفون خود را در فهرست ایستگاههای وایفای در مک یا آیپد خود ببینید. کافیست آن را انتحاب کنید. هنگامی که از اینترنت آیفون خود استفاده نمیکنید نیز مک و آیپد شما به صورت هوشمند اتصال خود را قطع میکنند تا انرژی باتری دستگاههای شما ذخیره شود.