قدرتی در تمام جزئیات.

قرار گرفتن این تعداد از نقاط در صفحه نمایش هر کامپیوتری بسیار شگفت‌انگیز است. ولی هنگامی که این قدرت فوق‌العاده را در دستگاهی همچون آی‌مک ۲۷ اینچی با صفحه نمایش 5K و لبه‌هایی ۵ میلیمتری می‌بینید، این موضوع بسیار شگفت‌انگیزتر از پیش خواهد بود.

عملکرد قدرتمند پردازنده‌ها.

پردازنده‌های نسل چهارم اینتل.

تکنولوژی Turbo Boost 2.0 به صورت استاندارد بر روی آی‌مک جدید با صفحه رتینای 5K عرضه میشود. هنگامی که در حال استفاده از یک نرم‌افزار سنگین مانند Logic Pro و یا Final Cut Pro هستید Turbo Boost 2.0 به صورت خودکار سرعت پردازنده را افزایش میدهد.

Turbo Boost همچنین از طریق اعمال تغییرات جزیی در فرکانس هسته‌ها به پردازنده اجازه میدهد که بدون کاهش بازده، عملکرد قسمت‌های مختلف را مدیریت کند. همه این فرآیندها در پشت‌صحنه رخ می‌دهند، بنابراین کارها و بازی‌ها بسیار روان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شوند.

تا 4GHz پردازنده Core i7

جلوه‌های بصری متحیرکننده.

جدیدترین گرافیک‌های AMD

اگر نتوان به شکلی موثر و با سرعتی بالا دستورهای لازم را برای نقاط صفحه نمایش ارسال کرد هیچ‌کدام از این نقاط ارزشی نخواهند داشت. به همین دلیل است که آی‌مک جدید با صفحه رتینای 5K جدیدترین گرافیک‌های پرقدرت AMD را با قدرت گرافیکی معادل با ۳/۵ ترافلاپ ارائه میکند. بنابراین جلوه‌های گرافیکی، بصری و سه بعدی را آن‌قدر حیرت‌انگیز و نزدیک به واقعیت تجربه می‌کنید که گویا خودتان نیز در آنها حضور دارید.

تا 3.5 ۳/۵ ترافلاپ قدرت گرافیکی

ظرفیت بالای حافظه فلش.

Fusion Drive.

Fusion Drive یک مفهوم پیشرفته است که یک حافظه‌ عادی با ظرفیت بالا را با یک حافظه فلش پرسرعت ترکیب میکند. با وجود Fusion Drive در آی‌مک جدید با صفحه رتینای 5K کارهایی که تا حدود زیادی به سرعت حافظه دستگاه بستگی دارند — از سرعت بالا آمدن سیستم گرفته تا اجرای نرم‌افزارها و دریافت تصاویر از دستگاه‌های جانبی — بسیار سریع‌تر و موثرتر انجام می‌گیرند. زیرا مواردی از سیستم که بیشتر استفاده می‌شوند در حافظه پرسرعت فلش و سایر موارد در حافظه عادی دستگاه نگهداری می‌شوند. انتقال اطلاعات در پشت‌صحنه انجام می‌گیرد و شما حتی متوجه نخواهید شد. برای حداکثر کارایی دستگاه می‌توانید آی‌مک جدید خود را با یک ترابایت حافظه فلش سفارش دهید.1

تا 3TB Fusion Drive

دوبرابر سریع‌تر و تطبیق‌پذیری بسیار بالا.

تاندربولت ۲.

یک کامپیوتر all-in-one به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های درگاه‌های ورودی و خروجی دستگاه نیازمند است. هرکدام از درگاه‌های کوچک تاندربولت توانایی‌های دستگاه مک شما را بسیار افزایش می‌دهند. دستگاه‌های جانبی پرقدرت را به مک خود وصل کنید. با سرعت‌هایی بسیار بالا اطلاعات را انتقال دهید. چندین دستگاه را به صورت زنجیروار به هم متصل کنید. تاندربولت در آی‌مک جدید با صفحه رتینای 5K یک پهنای باند ۲ برابر — تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه — و بالاترین سرعت انتقال اطلاعات را ارائه میکند.

20
Gbps
تاندربولت ۲ (کانال ۱)
20
Gbps
تاندربولت ۲ (کانال ۲)
5
Gbps
USB 3
0.8
Gbps
FireWire 800

نسل جدید وایرلس.

وای‌فای نسل 802.11ac.

با وجود تکنولوژی وایرلس سه جریانی (three-stream) نسل 802.11ac آی‌مک پرسرعت‌ترین وای‌فای را در کامپیوترهای رومیزی ارائه میدهد. هرگاه به یک ایستگاه ارائه‌دهنده وای‌فایِ 802.11ac — از جمله AirPort Extreme یا AirPort Time Capsule — متصل شوید سرعتی را تا ۱/۳ گیگابیت بر ثانیه تجربه خواهید کرد که سه برابر سریع‌تر از وای‌فای نسل پیشین است. همچنین پهنای باندی دو برابر را معادل با ۸۰ مگاهرتز تجربه می‌کنید که فضای بیشتری را برای انتقال سریع اطلاعات برای شما فراهم میکند.

تا 1.3 Gbps سرعت انتقال اطلاعات از طریق وای‌فای