استفاده از کیس شارژر ایرپادهای وایرلس برای شارژ کردن آیفون یک ایده فوق‌العاده خواهد بود

استفاده از کیس شارژر ایرپادهای وایرلس برای شارژ کردن آیفون یک ایده فوق‌العاده خواهد بود

گزارشی که این هفته توسط شرکت Nikkei منتشر شده است نشان میدهد که اپل تصمیم دارد کیس شارژر ایرپادهای وایرلس نسل بعدی را تبدیل به یک شارژر وایرلس برای آیفون کند. این گزارش در ظاهر خود بیشتر سوالاتی را مطرح کرده و پاسخ این سوالات مطرح نشده است. کیس شارژر ایرپادهای وایرلس فعلی نه قادر است شارژ وایرلس را دریافت کند و نه قادر است آن را برای دستگاه‌های دیگر ارسال کند و از طرفی این دستگاه دارای یک باتری کوچک 398 میلی آمپر ساعتی است که به دشواری می‌توان آن را به عنوان یک شارژر وایرلس جانبی و ارزشمند برای آیفون تصور کرد. همچنین اپل پد شارژر اختصاصی خود یعنی ایرپاور را نیز معرفی کرده است که بالاخره در همین ماه سپتامبر روانه بازار خواهد شد، بنابراین چگونه یک شارژر وایرلس دیگر قادر است در اکوسیستم این شرکت جای بگیرد؟ به نظر من فواید شارژر ایرپادهای وایرلس را نمی‌توان به سرعت درک کرد، بنابراین به من اجازه بدهید تا موضوع را روشن کنم.

چگونه می‌توانید کاربران را تشویق کنید که همیشه یک شارژر وایرلس را همراه خود داشته باشند؟ از طریق تبدیل کردن آن شارژر وایرلس به چیزی که همین حالا هم کاربران همواره همراه خود دارند. 

موضوعی که واضح است این است که اگر اپل واقعن می‌خواهد آیفونی را طراحی کند که کمترین قطعات را داشته باشد (موضوعی که من امیدوارم اپل حداقل به آن فکر کرده باشد)، نیاز خواهد داشت که شارژ وایرلس را در همه جا در اختیار کاربران قرار بدهد. زیرساخت‌های مربوط به نقطه‌هایی که در کافه‌ها، فرودگاه‌ها، رستوران‌ها و … شارژ وایرلس را ارائه می‌کنند هنوز به شکلی نیست که در هر جایی شاهد آن باشیم، حتی با وجود اینکه اپل نیز در حال حاضر برای شارژ وایرلس از همان استانداردی استفاده میکند که سامسونگ نیز استفاده کرده است. برای اینکه اپل رابط لایتنینگ دستگاه که در حال حاضر بخش اصلی آن برای شارژ کردن دستگاه است را حذف کند نیاز دارد تا کاربران را متقاعد کند که یک شارژر وایرلس را همراه خود حمل کند. چگونه می‌توان چنین کاری را انجام داد؟ از طریق تبدیل کردن این شارژر وایرلس به وسیله‌ای که همین حالا نیز مردم آن را با خود حمل می‌کنند: کیس شارژر ایرپادهای وایرلس (بدیهی است که با حذف رابط لایتنینگ برای گوش دادن به موسیقی هم مشکلی نخواهید داشت، زیرا در این صورت با در اختیار داشتن کیس ایرپادهای وایرلس می‌توانید از خود ایرپادها برای موسیقی گوش کردن استفاده کنید).

کیس شارژر ایرپادهای وایرلس

من یکی از کاربرانی بودم که خیلی دیر به ایرپادهای وایرلس روی آوردم، اما حالا کاملن به کیفیت بالا و راحتی استفاده آن ایمان آورده‌ام. با اینکه یکی از طرفداران متعصب گوگل پیکسل هستم و به دستگاه‌های صوتی و موسیقی علاقه بسیاری دارم، اما دیگر هرگز بدون ایرپادهای وایرلس از منزل بیرون نمی‌روم. چرا باید این کار را بکنم، ایرپادها به شکل وحشتناکی جمع و جور هستند و می‌توانید ساعت‌ها بدون مشکل آنها را در گوش‌تان قرار بدهید. هیچ تولید کننده گوشی هوشمندی (نه اپل، نه گوگل و نه هیچ برند دیگری) نمی‌تواند من یکی را قانع کند که با همراه داشتن یک شارژر وایرلس در جیبم به بیرون از منزل بروم، اما اگر نسل جدید کیس شارژر ایرپادهای وایرلس به یک شارژر وایرلس برای گوشی تبدیل شود دیگر نیازی نیست کسی مرا برای انجام این کار قانع کند. تنها فداکاری که لازم است انجام بدهم این است که ابعاد و وزن جدید این کیس که احتمالن کمی بیشتر میشود را تحمل کنم، موضوعی که می‌تواند با استفاده از یک مهندسی حرفه‌ای برطرف شده و کیس تا جایی که ممکن است کوچک طراحی شود.

بازی نهایی اپل این است که شارژ وایرلس را همان قدری رایج و گسترده کند که امروزه وای فای رایج است.

بیشتر کاربران تصور می‌کنند که این کیس‌های جدید ایرپادها انرژی که درون خود دارد را به آیفون انتقال میدهد و این درست همان موضوعی است که کاربران می‌توانند نسبت به آن اعتراض داشته باشند، زیرا ابعاد کوچک کیس باعث میشود توان ذخیره انرژی بالایی نداشته باشد؛ اما من کیس‌های جدید را به شکل یک پد ایرپاور قابل حمل و جدید تصور میکنم. هرگاه بخواهید آیفون خود را شارژ کنید می‌توانید کیس شارژر ایرپادهای وایرلس خود را به برق متصل کرده و از این طریق آن را شارژ می‌کنید. بله درست است، این روش به نحوی است که شاید همان آیفون را به تنهایی به شارژ بزنیم راحت‌تر باشیم، اما فراموش نکنین که اپل همان کمپانی است که به قدری از سیم‌ها تنفر داشت که جک هدفون کلاسیک و رایج دستگاه‌های خود را به طور کامل در نسل‌های جدید حذف کرده است.

کیس شارژر ایرپادی که بتواند آیفون‌ها را نیز به صورت وایرلس شارژ کند از نظر من یک دستگاه بسیار عالی است برای اینکه تکنولوژی شارژ وایرلس را جایگزین استفاده از کابل‌های شارژر کند. بازی نهایی اپل این است که شارژ وایرلس را همان قدری رایج و گسترده کند که امروزه وای فای رایج است. اپل قادر است برای جا انداختن این تغییرات، درگاه شارژ آیفون‌ها را از آنها حذف کند؛ موضوعی که باعث میشود اماکن عمومی و شرکت‌های فعال در زمینه آسایش زندگی مردم به سرعت به این فکر بیافتند که ایستگاه‌های شارژ وایرلس را هرچه بیش از پیش در جاهای مختلف ارائه کنند. در این صورت کیس شارژر ایرپادهای وایرلس می‌تواند یک راه‌حل موقتی خوب برای کاربران آیفون باشد، آن هم زمانی که منتظر می‌مانند تا ایستگاه‌های شارژ وایرلس در همه جای سطح شهرها تعبیه شود. پد ایرپاور نیز قادر است از این حرکت به نحو احسن سود ببرد، زیرا می‌تواند به هاب تکنولوژی خانگی شما تبدیل شود، آن هم در شرایطی که کیس ایرپادها قادر است به عنوان یک دستگاه ذخیره و قابل حمل برای ایرپاور ایفای نقش کند.

گزارش Nikkei نشان میدهد که اپل می‌تواند نسل جدید کیس شارژر ایرپادهای وایرلس را تا انتهای سال 2018 طراحی کند، هرچند این بازه زمانی ممکن است فراتر از این برود. بنابراین رابط لایتنینگ آیفون احتمالن برای یک سال دیگر نیز عمر خواهد داشت، اما سال 2019 می‌تواند همان سالی باشد که اپل آیفون «کاملن وایرلس» خود را عرضه میکند و کیس شارژر ایرپادهای وایرلس قادر است نقشی بسیار حیاتی را در تحقق این رویا ایفا کند.


Source | The Verge

Share This

نظر بدهید