تولیدکنندگان اندرویدی می‌خواهند از تکنولوژی فیس آی دی در آیفون X کپی‌برداری کنند، اما این کار به این آسانی نیست

تولیدکنندگان اندرویدی می‌خواهند از تکنولوژی فیس آی دی در آیفون X کپی‌برداری کنند، اما این کار به این آسانی نیست

به محض اینکه آیفون X به طور رسمی توسط اپل معرفی شد، گزارشات متعددی منتشر شد که تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی به سرعت تلاش می‌کنند که قابلیت اصلی آیفون X را دزدیده و کپی‌برداری کنند، یعنی سیستم سه بعدی شناسایی چهره این دستگاه (تکنولوژی فیس آی دی) که بسیار برتر از آن چیزی است که در برخی از گوشی‌های اندرویدی استفاده شده است.

از آن زمان به بعد گزارشات دیگری نیز منتشر شده است که از تلاش‌های متعدد اپل پرده برمی‌داشتند، تلاش‌هایی در راستای تامین ماژول‌های سه بعدی برای دستگاه‌های آتی این شرکت که از تکنولوژی فیس آی دی پشتیبانی خواهند کرد، دستگاه‌هایی مثل نسل جدید آیفون X که در سال ۲۰۱۸ معرفی میشود و همچنین آیپدهای جدید. تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی نیز در تلاش هستند تا از همان قطعات استفاده کنند، اما ممکن است در نهایت ببینند که فقط از تکنولوژی فیس آی دی اپل کپی‌برداری کرده‌اند.

بر اساس آنچه وبسایت Digitimes ادعا میکند احتمال این موضوع اندک است که پرچمداران اندرویدی که در نیمه اول سال 2018 عرضه می‌شوند بتوانند به تکنولوژی مشابه فیس آی دی مجهز باشند.

به نظر میرسد که تولید ماژول‌های سه بعدی همچنان یک کار دشوار است، به همین دلیل است که اپل پول بسیاری را به تامین‌کنندگام قطعاتش می‌پردازد تا بتوانند در سال 2018 به طور مداوم اپل را تامین کنند. در پاییز گذشته خبرهایی که از برخی منابع به دست رسیده بود عنوان میکرد که تاخیری که در عرضه آیفون X رخ داد به دلیل تاخیر در تامین برخی قطعات مربوط به دوربین TrueDepth این دستگاه بود.

یکی دیگر از دلایلی که بنا بر آن تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی هنوز قادر نیستند تکنولوژی مشابه با فیس آی دی را داشته باشند این است که ممکن است تمرکز آنها در حال حاضر بر روی فروش محصولاتی باشد که در انبارهایشان موجود است؛ این موضوع به نظر میرسد برای تولیدکنندگان چینی گوشی‌های موبایل جدی‌تر باشد.

منابع وابسته به Digitimes گفته‌اند که فروشندگان منطقه برنامه‌های خود را برای گنجاندن قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های جدید به تاخیر انداخته‌اند، از جمله شارژ سریع وایرلس و حسگرهای سه بعدی و بایومتریک.

این گزارش عنوان میکند که انتظار میرفت کمپانی کوالکام با شرکت‌های Himax و Truly Optelectronics همکاری کرده و قطعات حسگرهای سه بعدی را برای کمپانی‌های شیائومی و اوپو تولید کنند. اما این برنامه‌ها به دلیل «واکنش‌های سرد از سمت فروشندگان گوشی‌های اندرویدی» رها شده است.

برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی به جای دوربین‌های دارای حسگر سه بعدی تمایل دارند که قابلیت‌های هوش مصنوعی را برای دستگاه‌های خود بهینه کنند. هنوز مشخص نیست که هوش مصنوعی می‌تواند سیستم شناسایی دو بعدی چهره را در آن دستگاه‌ها بهبود ببخشد یا خیر، یا اینکه اصلن سیستم شناسایی دو بعدی چهره در برنامه‌های این تولیدکنندگان جایی دارد یا خیر. گزارشات Digitimes تنها بر روی نیمه اول سال 2018 تمرکز کرده‌اند. هنوز مشخص نیست که آیا تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی می‌خواهند از دوربین‌های مجهز به حسگرهای سه بعدی در پرچمدارانی که قرار است در نیمه دوم سال 2018 عرضه شوند استفاده کنند یا خیر.

گوشی گلکسی S9 سامسونگ به طور قطع به دوربین‌های جلوی مجهز به تکنولوژی تشخیص چهره مجهز خواهد بود، اما برخی از گزارشاتی که اخیرن منتشر شده‌اند عنوان می‌کنند که دوربین جلوی این دستگاه به قطعاتی که می‌تواند «عمق» را در تصاویر تشخیص بدهد مجهز نیست.


Source | BGR

Share This

نظر بدهید