شروع قیمت مدل پایه آیفون 8 ممکن است ۸۵۰ دلار باشد، نه ۱۰۰۰ دلار!

شروع قیمت مدل پایه آیفون 8 ممکن است ۸۵۰ دلار باشد، نه ۱۰۰۰ دلار!

آیفون 8 اپل که بسیاری انتظار معرفی آن را می‌کشند نه تنها به یک طراحی جدید، صفحه نمایش OLED و‌ یک حسگر اثرانگشت ادغام شده با صفحه نمایش مجهز است، بلکه به نظر میرسد که این دستگاه قیمت‌گذاری جدیدی نیز داشته باشد و برخی از کارشناسان قیمت ۱۰۰۰ دلاری را برای آن تخمین می‌زنند.
«استیون میلونوویچ» که از تحلیلگران UBS است موافق است که مدل ۲۵۶ گیگابایتی آیفون 8 چنین قیمتی خواهد داشت، اما همزمان نیز انتظار دارد که مدل پایه این دستگاه قیمتی در حدود ۸۵۰ دلار داشته باشد؛ یعنی چیزی معادل با پرچمدار جدید سامسونگ که گلکسی S8 است.
هنوز بحث و پیش‌بینی‌های زیادی در مورد خود آیفون 8 مطرح است. کسانی که با صنعت تکنولوژی سر و کار دارند و همچنین کسانی که منتظرند با آغوش باز دستگاه جدید اپل را بپذیرند، همچنان در حال بحث هستند که آیا به زودی یک آیفون 8، یا یک آیفون پرو و یا یک آیفون ادیشن را خواهیم دید — لازم به ذکر است که امسال دهمین سالگرد تولید آیفون است — و همچنان در خصوص مشخصات سخت‌افزاری این دستگاه چیز خاصی معلوم نشده است.
این قیمت‌گذاری از همین حالا بحث و جدل‌های زیادی را میان کسانی که به آیفون 8 اپل علاقمند هستند ایجاد کرده است.
اپل تلاش خواهد کرد که آیفون 8 را به عنوان یک دستگاه پرمیوم و‌ لوکس معرفی کند تا در نتیجه بتواند چنین قیمت‌هایی را بر روی آن بگذارد. تحلیلگر UBS معتقد است که اپل از مفهومی که از آن به عنوان «لاکچری خالص» یاد میشود براب استراتژی قیمت محصولات خود سود ببرد؛ این موضوع بدین معنی است که دستگاه جدید این شرکت نیز قیمتی در حدود سایر دستگاه‌های پرمیوم بازار خواهد داشت، مثل گلکسی S8+ و به عنوان یک دستگاه پرچمدار و قدرتمند معرفی خواهد شد. اما با این وجود به نظر میرسد قیمت‌های پایین‌تری هم برای مدل‌های دیگر آیفون جدید وجود خواهد داشت تا کسانی که می‌خواهند از گوشی‌هایی مثل آیفون 7 پلاس به آیفون 8 مهاجرت کنند این کار از نظر اقتصادی برایشان ارزش داشته باشد.

آیفون 8
بر اساس گفته‌های میلونوویچ این استراتژی ممکن است به اینجا برسد که مدل ۶۴ گیگابایتی آیفون 8 را با قیمت ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار شاهد باشیم. در بخشی از گفته‌های وی آمده است که:


بر خلاف برخی از باورها، اپل قیمت‌گذاری‌های خود را تقریبا به صورت رقابتی مشخص میکند. اپل دوست دارد که مدل پایه محصولات خود را با قیمتی در میانه بازار و محصولات «پرو یا پلاس» خود را با قیمتی معادل با محصولات قدرتمند بازار معرفی کند. بنابراین ما فکر نمی‌کنیم که اپل قیمت محصول جدیدش را خیلی متفاوت از گران‌ترین مدل گوش‌های سامسونگ قرار دهد که ۸۴۰ تا ۸۵۰ دلار هست و از طرفی مدل پایه OLED خود را با قیمتی در حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار قیمت‌گذاری خواهد کرد. اپل مدل ۲۵۶ گیگابایتی OLED آیفون 8 را ممکن است با قیمت ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار عرضه کند، اما همین حالا هم آیفون 7 پلاس ۲۵۶ گیگابایتی قیمتی معادل با ۹۷۰ دلار دارد.


سامسونگ که تا همین حالا هم کار خود را کرده است و پرچمدار جدیدی را معرفی کرده که به صورت اساسی مفهوم «پرمیوم» بودن را در بازار سال ۲۰۱۷ مشخص میکند.
بنچمارک‌های اولیه پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S8 البته شگفت‌انگیز نبوده است و بر اساس تجربه می‌توان پیش‌بینی کرد که آیفون 8 دستگاه قدرتمندتری نسبت به آن باشد؛ اما این احتمال هم وجود دارد که اپل پرچمدار جدیدی را معرفی کند که به بسیاری از قابلیت‌های گلکسی S8 و S8+ مجهز باشد، مثل شارژ وایرلس، صفحه نمایش OLED و حذف کردن دکمه فیزیکی و تاریخی هوم (حسگر اثرانگشت).

Source | RedmondPie

Share This

نظر بدهید