مهاجرت به آیفون در میان کاربران اندرویدی همچنان دارای نرخ بسیار بالایی است

مهاجرت به آیفون در میان کاربران اندرویدی همچنان دارای نرخ بسیار بالایی است

کاربران دستگاه‌های اندرویدی همچنان با نرخ بسیار بالایی در حال مهاجرت به آیفون هستند.

تحقیقات جدید نشان میدهد که در هر سه‌ماهه میلادی بیشتر از 20 درصد از خریداران آیفون در حقیقت کسانی هستند که از دستگاه‌های اندرویدی اقدام به مهاجرت به آیفون کرده‌اند. در میان کاربرانی از اندروید که به سمت آیفون مهاجرت می‌کنند، آیفون SE محبوب‌ترین مدل از آیفون بوده است؛ اما این کاربران علاقه بسیار زیادی را نسبت به مدل‌های بزرگتر آیفون نیز از خود نشان داده‌اند.

اپل پیش از این بابت این موضوع بسیار به خود بالیده است که فرایند مهاجرت به آیفون از اندروید بسیار بالا بوده است. به نظر میرسد پس از اینکه اپل تولید مدل‌های 4 اینچی از آیفون را متوقف کرد و آیفون 6 و آیفون 6 پلاس (دو مدل از پرفروش‌ترین آیفون‌های اپل تا کنون) را معرفی کرد، روند مهاجرت به آیفون حتی به نقطه اوج خود هم رسیده است.

حالا با گذشت سه سال از معرفی این دستگاه‌ها، روند مهاجرت به آیفون کاهش چندانی هم نداشته است.


مهاجرت به آیفون همچنان یک اقدام رایج در بین طرفداران اندروید است

بر اساس آخرین اطلاعاتی که توسط Consumer Intelligence Research Partners یا CIRP به دست آمده و طی آن 2000 نفر از کاربران در آمریکا مورد بررسی قرار گرفته‌اند، در هر سه‌ماهه میلادی حدود 15 تا 20 درصد از خریداران آیفون کسانی هستند که از اندروید به آیفون مهاجرت کرده‌اند.

بسیاری از این کاربران افرادی هستند که ارزان‌ترین مدل‌های آیفون را ترجیح داده‌اند.

در گزارشی که CIRP منتشر کرده آمده است که:

این کاربران با نرخی دو برابری نسبت به کاربران آیفون تمایل دارند آیفون SE را خریداری کنند که یک مدل ارزان‌تر و کوچک‌تر از آیفون‌هاست. کاربران سابق اندروید بیشتر دوست دارند ارزان‌ترین مدل‌های آیفون را خریداری کنند که این موضوع با عقل جور در می‌آید، زیرا دستگاه‌های اندرویدی نیز تنوع بسیار زیادی دارند که غالب آنها قیمت نسبتن پایینی دارند. 

این حقایق می‌تواند نشان دهنده این باشد که آیفون 6.1 اینچی جدید اپل (که قرار است همراه با دیگر آیفون‌های جدید اپل موسوم به آیفون XI و آیفون XI پلاس در پاییز سال جاری عرضه شود) می‌تواند نرخ مهاجرت به آیفون را در میان کاربران اندرویدی بار دیگر تشدید کند.

انتظار میرود این آیفون جدید که از نظر طراحی ظاهری کاملن شبیه آیفون X است دستگاهی ارزان‌قیمت‌تر برای خرید به جای پرچمداران قدرتمندتر اپل باشد، آن هم همراه با یک صفحه نمایش LCD و تکنولوژی فیس آیدی، اما بدون تکنولوژی لمس سه بعدی.

با این حال تقریبن 40 درصد از مهاجران به آیفون مدل‌های بزرگتر آیفون را ترجیح می‌دهند که این موضوع نیز کاملن منطقی است، زیرا گستره وسیعی از دستگاه‌های اندرویدی دارای صفحات نمایش بزرگی هستند.


Source | Cult of Mac

Share This

نظر بدهید