اپل بروزرسانی‌های سخت‌افزاری جزیی را برای دستگاه مک پرو عرضه کرد

اپل بروزرسانی‌های سخت‌افزاری جزیی را برای دستگاه مک پرو عرضه کرد

اپل بالاخره حرکتی را در زمینه مک پرو انجام داده است و حالا این دستگاه را با بهبودهای اندک و جدیدی در فروشگاه‌های خود به فروش میرساند. این اندک بهبودهای جدید شامل پردازنده‌ها و گرافیک‌هایی قویتر از مدل‌های پیش است که قبلا بر روی مدل‌های پایه‌ی مک پرو استفاده می‌شدند.
مک پرو مدل پایه حالا با قیمت ۲۹۹۹ دلار شروع میشود و مشخصات آن چنین است: پردازنده ۶ هسته‌ای Xeon E5 اینتل (که پیشتر یک پردازنده ۴ هسته‌ای بود) با فرکانس ۳/۵ گیگاهرتز، حافظه رم ۱۶ گیگابایتی و گرافیک‌های دوگانه AMD FirePro D500 که دارای ۳ گیگابایت حافظه مجازی هستند. ضمن اینکه مدل ۳۹۹۹ دلاری این دستگاه حالا دارای چنین مشخصاتی است: پردازنده ۸ هسته‌ای Xeon E5 اکه پیشتر یک پردازنده ۶ هسته‌ای بود) با فرکانس ۳ گیگاهرتز، حافظه رم ۱۶ گیگابایتی و گرافیک‌های دوگانه FirePro D700 که دارای ۶ گیگابایت حافظه مجازی هستند.
این بروزرسانی جزیی و متوسط برای سخت‌افزار Mac Pro زمانی عرضه میشود که اپل پیش از این اعلام کرده بود که در صدد است برای مک پرو فکرهای جدیدی بکند و در حال حاضر این دستگاه در حال توسعه و بروزرسانی است. اما با این حال اپل گفته است که این مدل از مک پرو امسال به دست مشتریان نخواهد رسید. به علاوه اینکه اپل با وجود این بروزرسانی کوچک برای Mac Pro اعلام کرده است که مدل‌های قدرتمندتری را از دستگاه «آی مک» نیز همین امسال عرضه خواهد کرد.

مک پرو
شما در حال حاضر می‌توانید مدل ۶ هسته‌ای و جدید Mac Pro را مستقیما از اپل سفارش دهید، آن هم با همان قیمت ۲۹۹۹ دلار؛ اما مدل ۳۹۹۹ دلاری جدید در حال حاضر قابل سفارش نیست.
می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، بخش مربوط به دستگاه مک پرو را در وبسایت اپل بررسی کنید.

نظر شما در مورد سیاست‌های اپل در خصوص قویترین دستگاه دسکتاپ این شرکت یعنی مک پرو چیست؟
Source | iMore

Share This

نظر بدهید