معرفی تمامی قابلیت‌های جدید مک او اس 10.12.4 به همراه لینک دانلود

معرفی تمامی قابلیت‌های جدید مک او اس 10.12.4 به همراه لینک دانلود

آیا می‌دانید که اپل چه قابلیت‌هایی را در مک او اس 10.12.4 در اختیار کاربران قرار داده است؟ خب…، تعدادشان زیاد نیست، اما قابلیت‌هایی کلیدی هستند.
اگرچه بروزرسانی اپل برای مک او اس 10.12.4 یک بروزرسانی جزیی محسوب میشود، اما چند قابلیت جدید در این بروزرسانی نهفته است که شاید مهمترین آنها اضافه شدن قابلیت شیفت شب در مک است. این همان قابلیتی است که من مدت‌هاست منتظر آن در مک بوده‌ام، اگرچه در این زمینه نرم افزار f.lux کمی به کمک من آمده بود (از نرم افزار f.lux برای تمام آنچه برای کاربران مک انجام داده است تشکر میکنم). در این مطلب تمامی آنچه در مک او اس 10.12.4 جدید است را با هم بررسی می‌کنیم.


ویژگی‌های جدید مک او اس 10.12.4 : قابلیت شیفت شب در مک 

مک او اس 10.12.4

قابلیت شیفت شب در مک بزرگترین و بهترین قابلیتی که به مک او اس 10.12.14 اضافه شده است، قابلیت شیفت شب یا همان Night Shift است. شما ممکن است همین حالا هم با این قابلیت بر روی آی او اس آشنایی داشته باشید. اپل آن را برای اولین بار به آی او اس 9.3 اضافه کرد. حالا می‌توانید از تنظیم خودکار رنگ‌های صفحه در هنگام طلوع و غروب آفتاب بر روی صفحه نمایش بزرگ دستگاه مک خود نیز بهره‌مند شوید. اگر معمولا در تاریکی با دستگاه مک خود کار می‌کنید قطعا استفاده از قابلیت شیفت شب شما را بسیار خوشحال خواهد کرد.

برای آشنایی با فرایند استفاده از قابلیت شیفت شب در مک این مطلب آموزشی را بخوانید:

آموزش کامل فعال کردن قابلیت شیفت شب (Night Shift) در مک و انجام تنظیمات مربوطه


ویژگی‌های جدید مک او اس 10.12.4 : پشتیبانی از تعداد بیشتری از زبانها برای دیکته‌گویی 

مک او اس 10.12.4
علاوه بر زبان‌های متعددی که تا پیش از این برای دیکته‌گویی کاربران در هنگام تایپ بر روی مک پشتیبانی می‌شدند، اپل حالا زبان مردم شانگهای را نیز به مجموعه این زبان‌ها افزوده است (که این قابلیت برای ما فارسی زبانان کاربردی نخواهد داشت).


ویژگی‌های جدید مک او اس 10.12.4 : پشتیبانی از نتایج بازیهای کریکت برای Siri

مک او اس 10.12.4

دستیار صوتی Siri می‌تواند نتایج و وضعیت بازی‌های فوتبال، بیسبال، فوتبال آمریکایی، بسکتبال و هاکی را در اختیار شما قرار دهد. حالا در مک او اس 10.12.4 نیز شما می‌توانید نتایج، جدول، برنامه‌ها و تیمهای مسابقات کریکت را در لیگ کریکت هند و همچنین لیگ جهانی کریکت مشاهده کنید.


ویژگی‌های جدید مک او اس 10.12.4 : قابلیت Share iCloud Analytics

مک او اس 10.12.4

اپل می‌خواهد در مورد اینکه چگونه آیکلود می‌تواند به بهبود Siri و سایر کارهای داخلی مک کمک کند، اطلاعات بیشتری کسب کند. زمانی که سیستم‌عامل خود را به مک او اس 10.12.4 بروزرسانی می‌کنید می‌توانید بعضی از فعالیت‌های آیکلود خود را به کمک قابلیت Share iCloud Analytics به اشتراک بگذارید. هنگامی که چنین اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذارید در حقیقت این کار را از طریق ارسال پیام‌هایی از ایمیل یا روش‌های مشابه در حساب خود انجام خواهید داد. به یاد داشته باشید که اپل از سیستم حریم شخصی مخصوصی استفاده میکند، بنابراین اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارید تحت عنوان اطلاعات شما یا اطلاعات حساب کاربری شما ذخیره نخواهند شد. هر زمانی که بخواهید می‌توانید اشتراک‌گذاری اطلاعات خود را برای این قابلیت متوقف کنید.


ویژگی‌های جدید مک او اس 10.12.4 : بهبود عملکرد و رفع باگ‌ها

با عرضه بروزرسانی مک او اس 10.12.4 چند مورد از باگ‌ها برطرف شده‌اند و برخی از قابلیت‌ها نیز بهتر شده‌اند.


آیا چیزی هست که از قلم انداخته باشیم؟

اگر موارد جدید بیشتری را جز قابلیت‌های بالا سراغ دارید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.


دانلود مک او اس 10.12.4

برای دانلود آخرین نسخه مک می‌توانید نرم‌افزار اپ‌استور را در این سیستم‌عامل باز کرده و از بخش آپدیت‌ها اقدام به دانلود کنید. یا اینکه از این لینک وارد سایت اپل شده و مستقیما به دانلود آن بپردازید.
Source | iMore

Share This

نظر بدهید