مودم LTE آیفون 7 دو نوع است : کوالکام و اینتل – آموزش تشخیص برند مودم آیفون 7

مودم LTE آیفون 7 دو نوع است : کوالکام و اینتل – آموزش تشخیص برند مودم آیفون 7

خب هرچه میگذرد تفاوت‌های میان مدل‌های آیفون 7 و 7 پلاس با همدیگر بیشتر مشخص میشود. پس از آنکه مشخص شد سرعت مدل‌های 32 گیگابایتی آیفون 7 پایین‌تر از مدل‌های 128 و 256 گیگابایتی آن است، حالا نیز مشخص شده است که مودم‌های LTE به‌کار رفته در این دستگاه از دو تولیدکننده متفاوت است: کوالکام و اینتل. اما نکته‌ای که اندکی باعث ناراحتی است این است که مودم LTE آیفون 7 برای دو برند کوالکام و اینتل مشابه همدیگر نیستند و طبیعتن تفاوت‌هایی دارند؛ در واقع آیفون 7 هایی که به مودم LTE شرکت کوالکام مجهز هستند با یک اختلاف اندک عملکرد بهتری را نسبت به آنهایی که به مودم اینتل مجهز هستند دارند.

مودم LTE آیفون 7

مقایسه سرعت مودم LTE آیفون 7 : نمودار آبی رنگ مربوط به مودم اینتل و نمودار دیگر مربوط به مودم کوالکام است.

این موضوع به وسیله چند آزمایشی که تاکنون انجام شده است به اثبات رسیده است و قطعن این دو مودم متفاوت هستند و عملکرد متفاوتی دارند. البته ما هنوز متقاعد نشده‌ایم که سرعت یا بُرد پوششی مودم LTE آیفون 7 در این دو برند تفاوت فاحشی داشته باشند، اما به هر حال مطمئن هستیم که تا همینجای کار هم بسیاری از شما مشتاقید که بدانید مودم LTE آیفون 7 شما از کدام برند است.

اما تشخیص این موضوع بسیار ساده است. در واقع اگر کنجکاو هستید که بدانید تولیدکننده مودم آیفون 7 یا 7 پلاس شما کوالکام است یا اینتل کافیست این مراحل را طی کنید:

نحوه تشخیص برند مودم LTE آیفون 7 و 7 پلاس:

1- وارد نرم‌افزار Settings شوید.

2- بر روی قسمت‌های General و سپس About تپ کنید.

3- در پایین صفحه بر روی گزینه Legal و سپس بر روی گزینه Regulatory تپ کنید.

4- در بالای صفحه باز شده می‌توانید مدل آیفون 7 خود را مشاهده کنید.

5- اگر مدل آیفون شما A1778 و یا A1784 است بنابراین مودم LTE آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس شما تولیدی کمپانی اینتل است؛ و اگر مدل آن A1660 و یا A1661 است مودم LTE آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس شما تولیدی کمپانی کوالکام است.

مودم LTE آیفون 7

خب همانطور که گفتیم تشخیص این موضوع بسیار آسان بود. البته این بررسی‌ها بیشتر برای رفع کنجکاوی شماست. بنابراین عوض کردن آیفون صرفن برای خریداری یک آیفون دیگر که به برند دیگری از مودم LTE مجهز است چیزی نیست که ما به شما پیشنهاد کنیم. به هر حال چندان اهمیتی ندارد که مودم LTE آیفون 7 شما از کدام برند است، زیرا در هر دو حالت قرار است از یک دستگاه بسیار پرسرعت لذت ببرید و ممکن است حتی تفاوت این دو مودم را نیز به آسانی نتوانید تشخیص دهید.

منبــع: Redmondpie – Cellularinsights

Share This

نظر بدهید