اپل به دنبال راهی است تا سیستم شناسایی دستخط در آیفون و آیپد را عملی کند

اپل به دنبال راهی است تا سیستم شناسایی دستخط در آیفون و آیپد را عملی کند

شرکت اپل به تازگی پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که موضوع آن مدیریت کردن یک سیستم شناسایی دستخط در آیفون و آیپد به صورت آنی است؛ بر اساس این پتنت می‌توان گفت اپل تصمیم دارد قابلیت شناسایی دستخط در آیفون و آیپد را به عنوان یک قابلیت جدید برای این دستگاه‌ها ارائه کند.

به نظر میرسد این پتنت نشان میدهد که اپل می‌خواهد یک روش جدید را برای وارد کردن اطلاعات متنی برای دستگاه‌هایش طراحی کرده و توسعه بدهد، به این شکل که کاربر می‌تواند دستخط خودش را به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش آیفون یا آیپد وارد کند، حال یا به وسیله انگشت و یا به وسیله یک قلم نوری مثل اپل پنسل 99 دلاری خود اپل.

این موضوع به این معنی است که کاربران آیفون دیگر نیازی ندارند که متن‌های خودشان را به وسیله یک کیبورد مجازی بر روی صفحه نمایش کوچک دستگاه خود تایپ کنند، یا اینکه در حالی که یک آیپد پروی بزرگ 12.9 اینچی را در دست‌شان گرفته‌اند برای تایپ کردن به زحمت بیافتند. استفاده از دستخط روشی است که همه‌مان با آن آشنا هستیم، بنابراین این موضوع برای اپل کاملن با منطق جور در می‌آید که بخواهد روشی را ابداع کند که به کمک آن بتوانیم از دستخط خودمان در صفحات کوچک گوشی هوشمند این شرکت استفاده کنیم.

البته بد نیست بدانید که اپل خیلی پیش از اینها به این حوزه از تکنولوژی وارد شده است، آن هم در حدود چند دهه قبل و در قالب یک دستگاه ابتدایی که البته تولید آن به دلیل ضعف در فروش و عملکرد ادامه پیدا نکرد. حالا می‌توانید تصور کنید که توانمندی اپل برای عرضه چنین تکنولوژی در طول این سالیان چقدر ممکن است پیشرفت کرده باشد.

دستخط در آیفون

چنین تکنولوژی به احتمال فراوان می‌تواند توسط گستره وسیعی از کاربران آیفون و آیپد مورد استقبال قرار بگیرد که دوست دارند به آسانی به کمک دستخط در آیفون با دیگران ارتباط برقرار کنند. با این حال به نظر میرسد که اپل بازار کشور چین را برای عرضه چنین نوآوری به طور ویژه مد نظر قرار داده است، زیرا در این پتنت توضیحات دقیقی در خصوص دستخط کاربران در زبان چینی ارائه شده است که الفبای خاص و منحصربه‌فردی را دارا هستند.

با توجه به ساختار زبان چینی و از آنجا که این زبان برای تشکیل جملاتش نیازمند به استفاده از انبوهی از علائم است، وجود این تکنولوژی می‌تواند به طور قطع نوشتن به زبان چینی را برای کاربران سریعتر و آسانتر کند، زیرا پس از این کاربران می‌توانند همه علائم زبان چینی را به کمک انگشت خود و یا یک قلم نوری بر روی صفحه نمایش دستگاه وارد کرده تا دستگاه آنها را شناسایی کند. این حقیقت نیز بر همگان روشن است که بازار کشور چین به شدت برای هر کسب و کاری وسوسه‌کننده و جذاب است، نه فقط برای اپل. در مورد این پتنت نیز مثل بسیاری از دیگر پتنت‌ها می‌توان با ضریب اطمینان بالایی حدس زد که یا هیچ استفاده‌ای از آن نخواهد شد و یا در جای دیگری سر از محصولات اپل در خواهد آورد.


Source | Redmond Pie

Share This

نظر بدهید