آموزش شخصی سازی تصویر زمینه دسکتاپ در مک با چند روش مختلف 

آموزش شخصی سازی تصویر زمینه دسکتاپ در مک با چند روش مختلف 

دستگاه‌ها مک اپل اجازه شخصی سازی‌های زیادی را به کاربر می‌دهند. شاید سریعترین روش برای شخصی سازی دسکتاپ در مک این است که تصویر زمینه آن را به رنگ یا تصویر مورد علاقه خود تغییر دهید.


تغییر دادن رنگ زمینه دسکتاپ در مک

مرحله ۱ – در یک فضای خالی دسکتاپ در مک خود راست کلیک کنید (می‌توانید Ctrl + چپ کلیک هم بکنید، یا با دو انگشت خود همزمان بر روی ترکپد تپ کنید). حالا در منویی که ظاهر میشود بر روی گزینه Change Desktop Background چپ کلیک کنید.

تغییر دادن دسکتاپ در مک

مرحله ۲ – پنجره‌ای با عنوان Desktop & Screen Saver ظاهر میشود که در آن ۱۲ رنگ مختلف را در کنار هم می‌بینید. با انتخاب هر کدام از این رنگ‌ها می‌توانید رنگ زمینه دسکتاپ خود را له همان رنگ تغییر دهید.
تغییر دادن دسکتاپ در مک
مرحله ۳ – اگر هیچ کدام از این رنگ‌ها را دوست ندارید بر روی دکمه Custom Color کلیک کنید. پنجره‌ای تحت عنوان Colors پدیدار خواهد شد. بر روی هر کدام از رنگ‌هایی که می‌بینید کلیک کنید تا رنگ زمینه دسکتاپ مک شما به همان رنگ تغییر کند.
تغییر دادن دسکتاپ در مک


انتخاب یک تصویر به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ در مک

بله درست است، احتمالا شما هم رنگ‌های ساده را به عنوان زمینه دسکتاپ در مک دوست ندارید؛ حتی اگر یک رنگ زیبا هم باشد. مشکلی نیست، اجازه دهید ببینیم چگونه می‌توان تصویر مورد علاقه‌تان را به عنوان زمینه دسکتاپ قرار داد.
نکته:

اگرچه ممکن است از تصاویری با طرح‌های شلوغ و رنگ‌های روشن بیشتر خوشتان بیاید، اما به یاد داشته باشید که قرار است هر روز به این تصویر خیره شوید. از طرفی هم شما به زمینه دسکتاپی احتیاج دارید که کار شما را برای مرتب کردن آیکون‌های دسکتاپ دشوار نکند؛ بنابراین بهتر است از تصاویر ساده‌تر برای زمینه دسکتاپ در مک استفاده کنید.


روش شماره ۱ برای انتخاب تصویر زمینه دسکتاپ در مک

به نظر من ساده‌ترین روش برای انتخاب یک تصویر به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ در مک این روش است که در ادامه توضیح می‌دهیم:
مرحله ۱ – ابتدا اطمینان حاصل کنید که تصویری که می‌خواهید به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ انتخاب کنید بر روی هارد دستگاه مک شما قرار دارد.
مرحله ۲ – به محلی که تصویر مورد نظر شما ذخیره شده است بروید و بر روی آن راست کلیک کنید (می‌توانید Ctrl + چپ کلیک هم بکنید، یا با دو انگشت خود همزمان بر روی ترکپد تپ کنید).
مرحله ۳ – در منویی که پدیدار میشود نشانگر ماوس خود را پایین آورده و بر روی گزینه Services قرار دهید.
تغییر دادن دسکتاپ در مک
مرحله ۴ – بر روی گزینه Set Desktop Picture چپ کلیک کنید.
مرحله ۵ – حالا از تصویر جدید زمینه دسکتاپ خود لذت ببرید.


روش شماره ۲ برای انتخاب تصویر زمینه دسکتاپ در مک

سیستم‌عامل مک در حالت پیش‌فرض دارای چندین تصویر زمینه یا والپیپر عالی است. در این روش می‌آموزیم که چگونه می‌توان از این والپیپرها و یا از یکی از تصاویر دلخواهتان در یک پوشه مشخص به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ در مک استفاده کرد.
مرحله ۱ – در یک فضای خالی دسکتاپ در مک خود راست کلیک کنید (می‌توانید Ctrl + چپ کلیک هم بکنید، یا با دو انگشت خود همزمان بر روی ترکپد تپ کنید). حالا در منویی که ظاهر میشود بر روی گزینه Change Desktop Background چپ کلیک کنید.
تغییر دادن دسکتاپ در مک

مرحله ۲ – پنجره‌ای با عنوان Desktop & Screen Saver ظاهر میشود که در پنل سمت چپ آن چند پوشه را له صورت فهرست شده می‌بینید.
مرحله ۳ – بر روی یکی از این پوشه‌ها در پنل سمت چپ کلیک کنید تا تصاویر موجود در آن پوشه در پنل سمت راست که بزرگتر است نمایان شوند.
تغییر دادن دسکتاپ در مک
مرحله ۴ – بر روی یکی از تصاویر موجود در پنل سمت راست کلیک کنید تا تصویر زمینه دسکتاپ به آن تصویر تغییر کند.
مرحله ۵ – یک روش ثانویه هم این است که می‌توانید تصویر مورد نظر خود را بر روی قسمت پیش‌نمایش (که آن را در عکس بالا در گوشه سمت چپ و بالا می‌بینید) کشیده و رها کنید تا تصویر زمینه دسکتاپ مک شما به صورت خودکار به این تصویر تغییر کند.


روش شماره ۳ برای انتخاب تصویر زمینه دسکتاپ در مک

این آخرین روش است و برای زمانی مفید است که با مرورگر سافاری در حال وبگردی هستید و تصویری را دیده و می‌خواهید آن را به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ در مک قرار دهید.
مرحله ۱ – در هنگام وبگردی با مرورگر سافاری بر روی تصویر مورد نظر خود در پنجره مرورگر راست کلیک کنید.
مرحله ۲ – در منویی که ظاهر میشود بر روی گزینه Use Image as Desktop Picture چپ کلیک کنید. با این کار تصویر شما دانلود شده، وارد حافظه دستگاه میشود و به صورت خودکار به عنوان تصویر زمینه دسکتاپ شما انتخاب میشود.
تغییر دادن دسکتاپ در مک
نکته:

از این موضوع اطمینان حاصل کنید که تصویر شما له اندازه کافی بزرگ است که تمام صفحه دسکتاپ شما را در بر بگیرد. اگر این تصویر کوچک باشد هیچ جذابیتی نخواهد داشت. این روند را برای چند تصویر انجام دهید تا متوجه نتایج مختلف آن شوید.
Source | Mac Trast

Share This

نظر بدهید