اگر با مشکل خالی شدن شارژ باتری دستگاه در آی او اس 11.4 روبرو هستید، شما تنها نیستید

اگر با مشکل خالی شدن شارژ باتری دستگاه در آی او اس 11.4 روبرو هستید، شما تنها نیستید

برخی از کاربران آیفون که تعداد آنها رو به رشد است در فروم پشتیبانی اپل در مورد وضعیت خالی شدن شارژ باتری دستگاه در آی او اس 11.4 شکایت کرده‌اند. بیش از 33 صفحه از شکایت‌های این کاربران در وبسایت اپل انباشته شده است که در آنها کاربران وضعیت متغییری را برای خالی شدن شارژ باتری دستگاه در آی او اس 11.4 گزارش کرده‌اند.

مشکل اصلی که در این زمینه وجود دارد به نظر میرسد که مربوط به خالی شدن شارژ باتری در حالت آماده‌به‌کار یا استندبای دستگاه است؛ در این راستا کاربران گزارش کرده‌اند که آیفون‌های آنها در زمانی که هیچ استفاده‌ای از آنها نمیشود نیز مقدار زیادی از شارژ خود را از دست می‌دهند. یکی از کاربران توضیح میدهد که این مشکل درست از همان روزی شروع شده است که دستگاه خود را به آی او اس 11.4 به‌روزرسانی کرده بوده است:

آیفون 6 من عملکردی بسیار عالی داشت، تا اینکه آن را به آی او اس 11.4 به‌روزرسانی کردم و از آن روز به بعد حتی زمانی که از دستگاه استفاده نمیکنم نیز شارژ باتری آیفون من به سرعت خالی میشود. من عادت داشتم یک روز کامل بدون شارژ کردن آیفونم از آن استفاده کنم، اما حالا این مدت زمان به نصف روز کاهش یافته است. 

من به این موضوع فکر میکنم که شاید با این به‌روزرسانی قابلیتی در دستگاه من فعال شده است که باید برای ذخیره شارژ باتری آن را غیر فعال کنم. خیلی عجیب است، من فقط آی او اس دستگاهم را به‌روزرسانی کرده‌ام و حالا این اتفاق افتاده است.

مورد جالب دیگر این است که یکی دیگر از کاربران می‌گوید که نرم افزار Settings دستگاهش نشان میدهد که قابلیت Personal Hotspot تقریبن 50 درصد از شارژ باتری دستگاه وی را مصرف کرده است، آن هم در حالی که این کاربر اصلن این قابلیت را فعال نکرده است:

زمانی که به عملکرد باتری دستگاهم نگاه میکنم نشان میدهد که قابلیت Personal Hotspot دستگاه در حال استفاده شدن است، در حالی که من هرگز آن را فعال نکرده‌ام. حالا من مجبورم هر 2-3 ساعت یک بار آیفونم را شارژ کنم. 

در حال حاضر مشخص نیست که چه عاملی باعث بروز این مشکل شده است، اما به نظر میرسد که این مشکل در حال فراگیر شدن است و اپل تا کنون واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است. برخی از کاربران گزارش کرده‌اند که به‌روزرسانی به آی او اس 12 مشکل آنها را حل کرده است، اما نسخه نهایی این سیستم عامل تا پاییز سال جاری میلادی عرضه نخواهد شد.

آیفون 6s من نیز بعد از به‌روزرسانی به آی او اس 11.4 همین مشکل را پیدا کرده است. من آیفونم را 100 درصد شارژ کردم، آن را خاموش و روشن کردم و اجازه دادم برای 4 ساعت بدون استفاده بماند، نشانگر باتری من پس از این مدت زمان مقدار 40 درصد را نشان میداد. حالا سه روز است که آی او اس آیفونم را به 11.4 به‌روزرسانی کرده‌ام و هر روز این مشکل تکرار شده است. 

اپل در حال حاضر در حال آزمایش کردن نسخه‌های بتا از آی او اس 11.4.1 است، اما مشخص نیست که آیا این به‌روزرسانی مشکل شارژ باتری دستگاه در آی او اس 11.4 را حل میکند یا خیر. آیا شما هم با این مشکل روبرو شده‌اید؟ اتفاقی که برایتان افتاده است را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


Source | 9to5Mac

Share This

نظر بدهید