سه ترفند برای اینکه فرایند شارژ کردن آیفون خود را سریعتر انجام دهید

سه ترفند برای اینکه فرایند شارژ کردن آیفون خود را سریعتر انجام دهید

البته درست است، اپل همیشه تلاش خود را میکند تا به شما بقبولاند که می‌توانید از آیفون آن برای چندین ساعت لذت ببرید، اما حقیقت ناامیدکننده این است که کاربرانی که زیاد از گوشی استفاده می‌کنند به ندرت موفق می‌شوند تنها با یک بار شارژ کردن آیفون خود یک روز کامل را سپری کنند و معمولا عصر همان روز یا شب مجددا نیاز به شارژ کردن آیفون خود دارند. از آنجا که فرایند شارژ کردن آیفون زمان‌بر خواهد بود، روش‌هایی وجود دارد که کاربران با به کارگیری آنها می‌توانند دستگاه خود را سریعتر شارژ کنند. در این مطلب می‌خواهیم سه روش از بهترین روش‌ها را برای شارژ کردن آیفون به شکلی سریعتر از همیشه به شما بیاموزیم.


روش اول برای شارژ کردن آیفون به شکلی سریعتر : قابلیت Airplane Mode را فعال کنید

شارژ کردن آیفون
زمانی که آیفون شما به شارژر متصل است و باتری آن در حال پر شدن است، همزمان هم به روش‌های متعددی در حال استفاده از انرژی باتری است. این موضوع بدین دلیل است که در این مواقع همچنان دستگاه شما به اینترنت همراه، وای فای، بلوتوث و یا سایر ارتباطات بی‌سیم (یا ارتباطات مبتنی بر محل فعلی بر روی نقشه) متصل است. حال اگر در چنین شرایطی که گوشی در حال شارژ شدن است حالت پرواز یا همان Airplane Mode دستگاه خود را فعال کنید متوجه می‌شوید که سرعت شارژ شدن دستگاه به شکل قابل توجهی بالاتر میرود — حتی اگر خود دستگاه در تمام طول مدت شارژ شدن روشن بماند.
اما شاید تنها نکته منفی برای انجام این کار این باشد که دیگر تماس‌ها و پیام‌ها را دریافت نخواهید کرد و شاید حتی آنطور که باید اژ آیفون خود هم استفاده نکنید — اما اگر برای مثال ۳۰ تا ۴۵ دقیقه می‌توانید چنین شرایطی را بدون مشکل سپری کنید مطمئن باشید که تفاوت در سرعت شارژ کردن آیفون را احساس خواهید کرد؛ به خصوص زمانی که نیاز شدیدی به شارژ باتری‌تان دارید.

برای فعالسازی حالت پرواز یا Airplane Mode این مراحل را طی کنید:

مرحله ۱ – انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به سمت بالا بلغزانید.
مرحله ۲ – در کنترل سنتر بر روی آیکونی که به شکل یک هواپیما در بالای پنل است تپ کنید.


روش دوم برای شارژ کردن آیفون به شکلی سریعتر : از یک شارژر قویتر و بهینه‌تر استفاده کنید

شارژ کردن آیفون
شارژر اصلی آیفون که اپل درون جعبه این دستگاه قرار میدهد یک شارژر پنج ولتی است که می‌تواند جریان یک آمپر را با توان پنج وات به دستگاه تزریق کند. خوب، شارژر بدی نیست، واضح است! از طرفی هم من و شما می‌دانیم که اپل در کنار گوشی جادویی‌اش قطعا یک شارژر آشغال را قرار نخواهد داد. اما حالا همین شارژر را مقایسه کنید با شارژری که همراه با آیپد عرضه میشود: یک شارژر ۵/۱ ولتی که قادر است ۲/۱ آمپر جریان را با توان ۱۲ وات به دستگاه تزریق کند.
شاید شنیدن یک مثال دقیق در این زمینه خالی از لطف نباشد؛ اگر از یک شارژر آیپد برای شارژ کردن آیفون خود استفاده کنید قادر خواهید بود که این کار را در مدت زمانی بسیار کوتاه‌تری انجام دهید؛ اگر مثلا آیفون 6s پلاس را به کمک شارژری که در جعبه آیپد پرو وجود دارد شارژ کنید نتایج شگفت‌انگیزی را خواهید دید، به شکلی که می‌توانید آیفون 6s خود را با درصد شارژ ۱۰ تا ۱۵ درصد در مدت زمان تنها ۴۵ دقیقه به ۹۰ یا حتی ۱۰۰ درصد برسانید.
خلاصه کلام این است که همه شارژرها با مشخصات یکسانی تولید نمی‌شوند. از آنجا که قطعات داخلی خود آیفون به شکلی تولید می‌شوند که از نظر میزان انرژی دریافتی از شارژر محدودسازی می‌شوند، بسیار شگفت‌زده خواهید شد وقتی می‌بینید که می‌توانید فرایند شارژ کردن آیفون را توسط شارژر آیپد با سرعت بسیار بیشتری انجام دهید.


روش سوم برای شارژ کردن آیفون به شکلی سریعتر : هنگام شارژ دستگاه خود را کاملا خاموش کنید 

شارژ کردن آیفون
این ترفند شاید بسیار مشابه باشد به روش اول که در مورد فعال کردن قابلیت Airplane Mode بود. اما در این روش به جای اینکه صرفا ارتباطات وایرلس و سلولار و دریافت تماس و پیام را قطع کنید، به طور موقت آیفون خود را به صورت کامل خاموش می‌کنید تا نه تنها فرایند شارژ شدن آن سریعتر انجام پذیرد، بلکه از این موضوع نیز اطمینان حاصل کنید که دمای دستگاه در هنگام شارژ شدن مناسب و پایین است. این عمل در حقیقت امر مهمی است، زیرا شارژ کردن یک «دستگاه خنک» اندکی سریعتر از زمانی که گرم است انجام می‌گیرد.

Source | iDrop News

Share This

نظر بدهید