نسخه 9.7 اینچی «آیپد پرو 2» احتمالا تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) امسال معرفی خواهد شد

نسخه 9.7 اینچی «آیپد پرو 2» احتمالا تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) امسال معرفی خواهد شد

اخیرا شایعات بسیار زیادی پیرامون مدل‌های مختلف آیپد جدید اپل مطرح شده است. اگرچه احتمال میرود که سه مدل از آیپدهای جدید اپل را در تاریخی نا مشخص در نیمه اول سال میلادی شاهد باشیم، اما گزارشات منتشر شده زمان دقیق معرفی این دستگاه را به ابهام کشیده‌اند؛ به شکلی که برخی از این گزارشات هفته آینده را زمان معرفی آیپدهای 2017 و آیپد پرو 2 معرفی کرده‌اند و برخی دیگر اوایل ماه آپریل را.

اما وبسایت ژاپنی Macotokara که در زمینه پیش‌بینی برنامه‌های اپل خوشنام است اوضاع را کمی پیچیده کرده است و در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که اپل مدل 9.7 اینچی آیپد پرو را همین هفته آینده معرفی خواهد کرد. بر اساس این گزارش نام آیپد 9.7 اینچی و جدید اپل «آیپد پرو 2» خواهد بود و جایگزینی خواهد بود برای مدل 9.7 اینچی و فعلی آیپد پرو. این موضوع نیز بسیار جالب است که همین مدل فعلی از این دستگاه در ۳۱ مارس سال گذشته عرضه شده بود، آن هم پس از اینکه در مراسم بهار اپل در سال گذشته و در روز ۲۱ مارس بر روی صحنه معرفی شده بود.

آیپد پرو 2

بر اساس ادعای وبسایت Macotokara بزرگترین نقطه قوت و بروزرسانی مدل جدید و 9.7 اینچی آیپد پرو 2 در حقیقت برخورداری از تراشه «سیستم بر روی چیپ» A10X خواهد بود. اما علاوه بر این سایر قطعات سخت‌افزاری آیپد پرو 2 نیز بهبودهایی جزیی را دریافت خواهند کرد. هنوز هم این موضوع مشخص نیست که آیا این دستگاه از قلم اپل پشتیبانی خواهد کرد یا خیر، که از این موضوع می‌توان چنین برداشت کرد که این دستگاه جایگزینی خواهد بود برای آیپد ایر 2 — البته اگر این گزارش درست از آب در آید.

با توجه به اینکه قیمت مدل 9.7 اینچی فعلی آیپد پرو ۵۹۹ دلار و قیمت آیپد ایر 2 هم ۳۹۹ دلار است، می‌توان اینگونه نتیجه گیری کرد که احتمالا قیمت مدل جدید 9.7 اینچی آیپد پرو 2 چیزی میان این دو قیمت باشد. البته به این نکته هم توجه کنید که درست مثل هر دفعه‌ای که مدل جدیدی از دستگاه‌های اپل وارد بازار میشود، اپل تمایل خواهد داشت که قیمت مدل‌های فعلی آیپد را کاهش دهد تا در نتیجه فضا برای مانور نسل جدید آیپد پرو یه عنوان دستگاهی که خرید آن در میان دریایی از مدل‌های آیپد منطقی است فراهم شود.

هنوز هم البته چیز خاصی در مورد دعوتنامه‌های اپل برای مراسم معرفی آیپد پرو 2 نشنیده‌ایم، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که شاید اپل تصمیم دارد که مدل 9.7 اینچی آیپد پرو 2 را بدون برگذاری مراسم معرفی کند؛ درست مثل چندین دستگاه دیگری که در طول این چند سال با یک بروزرسانی عادی به همین روش معرفی شده‌اند. اما به جای این حالت همچنان ممکن است که اپل مراسمی را در همین فصل بهار (شاید اواخر مارس یا اوایل آپریل) برگذار کند و در آن مدل‌های جدید آیپد را معرفی کند؛ از جمله مدل 12.9 اینچی آیپد پرو 2 و همچنین مدل 10.5 اینچی آیپد پرو که چندین ماه است خبرهایش را می‌شنویم و منتظرش هستیم.

آیپد پرو 2

شما آیا تصمیم دارید امسال آیپد خود را تعویض کنید؟ به کدام مدل جدیدتر روی خواهید آورد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

Source | iDrop News

Share This

نظر بدهید