ریستارت کردن آیفون 7 و بردن دستگاه به حالت DFU Mode

ریستارت کردن آیفون 7 و بردن دستگاه به حالت DFU Mode

همانطور که می‌دانیم ریستارت کردن آیفون در مواقعی که دستگاه دچار مشکل شده است، فریز شده است، ارور میدهد و یا کاملن از کار افتاده است، یک امکان بسیار خوب است که در بسیاری از مواقع مشکل را حل میکند. اما با معرفی آیفون 7 و 7 پلاس توسط اپل نحوه ریستارت کردن آیفون 7 و بردن آن به حالت‌های DFU و Recovery دچار تغییراتی شده است.

در نسل‌های پیشین آیفون برای انجام این کارها همواره می‌بایست دکمه هوم آیفون را همزمان با دکمه روشن و خاموش دستگاه برای مدت مشخصی نگه می‌داشتیم. اما همانطور که دیدیم دکمه هوم آیفون 7 دچار تغییراتی نسبت به نسل‌های قبل شده است؛ این دکمه حالا دیگر فیزیکی نیست و بالا و پایین نمی‌رود، بلکه دیجیتالی است و به صورت لمسی کار میکند. سوالی که اکنون پیش می‌آید این است که با وجود دیجیتالی شدن دکمه هوم آیفون 7 چگونه باید آیفون را ریست کرده یا به حالت DFU ببریم؟

قبل از اینکه ادامه این مطلب را بخوانید باز هم یادآور می‌شویم که این آموزش تنها برای ریستارت کردن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس و یا بردن آنها به حالت DFU است؛ بنابراین اگر دستگاه شما از نسل‌های قبلی آیفون است این فرایندها را مثل قبل می‌توانید به نگهداشتن دکمه‌های هوم و پاور انجام دهید.

پروسه انجام این کار در آیفون 7 نسبت به نسل‌های قبلی آیفون دچار تغییرات اندکی شده است که با هم آن را مرور می‌کنیم:

نحوه ریستارت کردن آیفون 7 و 7 پلاس:

1- دکمه پاور آیفون 7 را فشار داده و نگهدارید. این دکمه در سمت راست و بالای دستگاه قرار دارد.

2- همزمان با نگهداشتن دکمه پاور، با دست دیگرتان دکمه پایینی تنظیم صدا را در سمت چپ دستگاه نیز فشار داده و نگهدارید.

ریستارت کردن آیفون 7

3- هر دو دکمه را نگهدارید. صفحه نمایش خالی میشود و لوگوی اپل را بعد از چند ثانیه مشاهده خواهید کرد. حالا دکمه‌ها را رها کنید. در این لحظه آیفون شما ریستارت شده و پس از مدتی کوتاه باز هم مجددن صفحه قفل گوشی را مشاهده خواهید کرد و مشکل دستگاه حل خواهد شد.

نحوه فعالسازی حالت DFU در آیفون 7 و 7 پلاس:

1- آیفون را کاملن خاموش کنید (دکمه پاور را برای چند ثانیه نگهدارید تا پیغامی بر روی صفحه ظاهر شده و با دنبال کردن آن دستگاه را خاموش کنید).

2- آیفون را توسط کابل لایتنینگ اصلی دستگاه به PC یا مکبوک خود متصل کرده و نرم‌افزار آیتونز را اجرا کنید.

3- دکمه پاور (دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه) را برای سه ثانیه نگهدارید. سپس همزمان با نگهداشتن این دکمه، دکمه پایینی تنظیم صدا را در سمت چپ دستگاه نیز فشار داده و نگهدارید. هر دو دکمه را برای ده ثانیه نگهدارید. صفحه نمایش باید همچنان مشکی بماند (اگر لوگوی اپل در این لحظه پدیدار شد نشان از این است که دکمه‌ها را برای مدت طولانی‌تری نگهداشته‌اید).

4- پس از اینکه ده ثانیه به اتمام رسید دکمه پاور را رها کرده ولی دکمه پایینی تنظیم صدا را برای پنج ثانیه دیگر همچنان نگهدارید. اگر پیغام Plug Into iTunes را مشاهده کردید باز هم نشان از این است که دکمه‌ها را برای مدت طولانی‌تری نگهداشته‌اید. برای دقت بیشتر در کار می‌توانید از شمارش اعداد 1001 – 1002 – 1003 به بعد استفاده کنید و یا همزمان به ثانیه‌شمار ساعت‌تان نگاه کنید.

5- در این هنگام باید این پیغام را بر روی PC یا مکبوک خود ببینید:

iTunes has detected an iPhone in recovery mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes.

ریستارت کردن آیفون 7

6- در این هنگام شما وارد حالت DFU شده‌اید و می‌توانید آیفون خود را ریستور کرده و به حل مشکل بپردازید.

اما اگر می‌خواهید از حالت DFU خارج شوید نیز باید دکمه‌های پاور و تنظیم صدا (دکمه پایینی) را با هم آنقدر نگهدارید که لوگوی اپل بر روی صفحه نمایش‌تان پدیدار شود.

منبــع: mactrast

Share This

نظر بدهید