ده پیش‌بینی در خصوص مراسم WWDC 2017 که فرداشب برگذار خواهد شد

ده پیش‌بینی در خصوص مراسم WWDC 2017 که فرداشب برگذار خواهد شد

من معمولا اهل آماده کردن لیست‌های مختلف نیستم، اما چرا این کار را برای بزرگترین کنفرانسی که این روزها قرار است برگذار شود و تنها سالی یک بار رخ میدهد انجام ندهم؟ با توجه به اینکه تا کنون چیزهای مهمی از مراسم فردا فاش نشده است و تنها برخی شایعات را شنیده‌ایم، درست کردن این لیست می‌تواند جذاب‌تر هم باشد؛ زیرا هنوز هیچ چیزی قطعی نیست، البته به جز آی او اس 11، واچ او اس 4 و مک او اس جدید. من واقعا سیستم خاصی برای این لیستم ندارم، اما سعی کرده‌ام کاری انجام دهم که اندکی جدید باشد. ابتدا بهتر است نگاهی بیاندازید به سایر خبرهایی که در خصوص مراسم امسال منتشر شده است:

من فکر میکنم تمامی آیتم‌هایی که در ادامه بررسی می‌کنیم ممکن هستند. بنابراین بگذارید بیشتر شلوغش نکنیم و ده مورد از انتظارات از اپل در مراسم WWDC 2017 را مرور کنیم.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : آیپد ستاره مراسم خواهد بود

آی او اس 10 بر روی آیپد نکته خاصی نداشت. برای پلتفرمی که اپل آن را آینده دنیای سیستم‌عامل‌ها و محاسبات می‌داند قطعا سال گذشته سال فوق‌العاده‌ای نبود. آی او اس بر روی آیپد تقریبا از زمان آی او اس 9 تغییر چندانی نکرده است و من فکر میکنم که امسال قرار است به شکل گسترده‌ای تغییر کند. البته باز هم قابلیت‌های این سیستم‌عامل در آیفون بیشتر خودنمایی خواهند کرد، اما امسال مطمئن باشید که آی او اس برای آیپد نسبت به سال گذشته حرف‌های بسیار بیشتری خواهد داشت.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : شرکت ادوبی بر روی سن خواهد آمد تا نرم افزار Photoshop یا Lightroom را با پشتیبانی از اپل پنسل نمایش خواهد داد

نرم‌افزارهای بسیار کمی بر روی آیپد هستند که نسخه آیپد آنها با نسخه دسکتاپ آنها تفاوت کمی داشته باشد و تهیه نسخه کامل آنها ارزشمند بنماید. اگر اپل بخواهد ثابت کند که شما می‌توانید تمامی کارهای خود را از روی آیپد انجام دهید می‌تواند بر روی موضوع تهیه نسخه کامل نرم افزار Photoshop برای آیپد مانور بدهد.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : اپل یکی از نرم افزارهای Pro خود را برای آیپد رونمایی خواهد کرد

علاوه بر حضور شرکت ادوبی بر روی صحنه، من فکر میکنم اپل یکی از نرم افزارهای Final Cut Pro یا Logic Pro و یا شاید حتی نرم افزار احیا شده‌ی Aperture را برای آیپد نیز عرضه کند. دموی این نرم‌افزار قطعا بر روی سخت‌افزار قدرتمند آیپد و پشتیبانی آن از اپل پنسل تمرکز خواهد کرد. البته ممکن است اپل این نرم‌افزارها را تنها مختص آیپدهای پروی خود عرضه کند.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : دستیار صوتی Siri به طور کامل متحول خواهد شد

از آنجا که شایعه معرفی اسپیکر هوشمند Siri نیز در این مراسم مطرح شده است، پیش‌بینی میشود که قابلیت‌های Siri نیز بروزرسانی شوند و بهبود یابند. من انتظار دارم اپل بر روی موضوع یادگیری ماشینی خود و اینکه چگونه توانسته است حجم گسترده‌ای از اطلاعات کاربران را بدون تهدید شدن امنیت آنها جمع‌آوری کند تمرکز کند؛ همچنین یک رابط کاربری کاملا جدید را برای Siri بر روی آی او اس و مک خواهیم دید.

به عنوان یک پیش‌بینی جانبی دیگر نیز من فکر میکنم اپل به نرم‌افزارهای بسیار بیشتری اجازه خواهد داد که با استفاده از API های جدید به Siri دسترسی داشته باشند؛ بنابراین تمامی نرم‌افزارهای شما از نرم‌افزارهای مدیریت کارها گرفته تا نرم‌افزارهای پخش‌کننده پادکست‌هایتان و هر نرم‌افزار دیگری که فکرش را بکنید قادر خواهند بود که با Siri کار کرده و ارتباط برقرار کند.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : دستیار صوتی Siri بر روی همه دستگاه‌هایتان به یک شکل کار خواهد کرد

یکی از نکات آزاردهنده برای Siri در حال حاضر این است که بیش از حد مبتنی بر نرم‌افزارها است، بدین معنی که حتما باید نرم‌افزار مورد نظرتان را ابتدا بر روی همه دستگاه‌هایتان نصب کنید تا بتوانید با Siri از روی همه دستگاه‌هایتان برای استفاده از قابلیت‌های آن نرم‌افزار بهره ببرید. اپل این مشکل را بدین ترتیب حل خواهد کرد که اگر حتی نرم‌افزار مربوطه را بر روی یکی از دستگاه‌هایتان نیز نصب کنید می‌توانید از روی همه دستگاه‌هایتان با استفاده از Siri از قابلیت‌های آن نرم‌افزار استفاده کنید. به طور مشابه پیش‌بینی میشود که HomeKit نیز برای نسخه مک از Siri عرضه شود.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : واچ فیس‌های پویای بیشتری برای واچ او اس 4 عرضه خواهد شد

این مورد کمی مبهم است، اما من فکر میکنم اپل می‌خواهد نحوه کاربری فیس‌های اپل واچ را تغییر دهد. من دارم به گزینه‌های جالبی فکر میکنم، مثل تغییر خودکار حالت‌ها مختلف واچ فیس‌ها بر اساس زمان و یا مکان شما، یا شاید هم ارائه پنل‌های کنترل پخش مدیا در زمان‌هایی که مشغول پخش صدایی از طریق آیفون خود هستید. بله می‌دانم که در این مورد کمی پیش‌بینی‌هایم مبهم است، اما اگر قرار باشد در آنچه یک فیس اپل واچ به کاربر نشان میدهد تغییراتی ایجاد شود این گزینه‌ها کاملا محتمل است.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : در واچ او اس 4 همیشه فیس های اپل واچ روشن خواهند ماند

من این قابلیت را سال گذشته نیز پیش‌بینی کرده بودم، اما فکر می‌کنم امسال دیگر واقعا معرفی خواهد شد. من فکر میکنم این قابلیت به صورت ویژه برای اپل واچ سری 1 و سری 2 معرفی خواهد شد، زیرا این دو مدل فعلی از اپل واچ هر دو دارای عمر باتری خوبی هستند و با وجود برخورداری از این قابلیت باز هم در تمام طول روز قابل استفاده خواهند بود. این قابلیت به صورت پیش‌فرض البته فعال نخواهد بود، یا شاید هم کاربران بتوانند آن را در راه‌اندازی اولیه اپل واچ خود فعال کنند.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : بسیاری از قابلیت‌های جدید واچ او اس 4 بر روی اپل واچ نسل 1 قابل استفاده نخواهند بود

اپل واچ نسل اول بسیار شگفت‌انگیز بود، اما قدرت آن تنها در حد اجرای واچ او اس 1 بود، چه برسد به قابلیت‌های جدیدی که برای واچ او اس 4 عرضه خواهد شد. حدس من این است که این پایان خط برای اپل واچ سری اول است؛ درست همانگونه که آی او اس 4 بر روی آیفون 3GS و آیپاد تاچ اریجینال عرضه شد اما فاقد بسیاری از قابلیت‌های جذاب جدید مثل چندوظیفگی و والپیپرهای تغییر کننده بود، واچ او اس 4 نیز برای اپل واچ سری اول عرضه خواهد شد اما فاقد تمامی قابلیت‌های جدید این سیستم‌عامل خواهد بود. اگرچه این موضوع در مراسم گفته نخواهد شد، اما این آخرین بروزرسانی بزرگ نرم‌افزاری برای اپل واچ نسل اول است.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : آی او اس 11 دارای قابلیت‌های مبتنی بر واقعیت افزوده در یک نرم‌افزار بازطراحی شده Camera خواهد بود

صحت این پیش‌بینی نیز مبهم است، اما من فکر میکنم که نرم افزار Camera بازطراحی خواهد شد تا جا برای یک قابلیت جذاب دیگر نیز باز شود: واقعیت افزوده! اپل در پاییز گذشته قابلیت عکسبرداری Portrait Mode یا حالت پرتره را برای آیفون 7 پلاس عرضه کرد و من فکر میکنم این بار چند گام جلوتر رفته و واقعیت افزوده را وارد نرم افزار Camera خواهند کرد. پیش‌بینی من چیزی است شبیه لنزهای اسنپچت، اما بهتر است صبر کنیم تا همه چیز مشخص شود.


پیشبینی‌ها در خصوص مراسم WWDC 2017 : مک او اس Redwood

هیچ کس چیزی در مورد نسل جدید مک او اس و نام آن نمی‌داند، اما من دوست دارم اینگونه باشد.


Source | BirchTree

Share This

نظر بدهید