دهمین سالگرد تولید آیفون : 10 سال پیش در چنین روزی بود که استیو جابز دنیا را تکان داد

دهمین سالگرد تولید آیفون : 10 سال پیش در چنین روزی بود که استیو جابز دنیا را تکان داد

امروز دوشنبه نهم ژانویه سال 2017 روز ویژه‌ای برای اپل و دوست‌داران آیفون است: دهمین سالگرد تولید آیفون. 10 سال پیش دقیقن در همین روز بود که در Macworld 2007 استیو جابز دوست‌داشتنی اولین نسل از آیفون عزیز را معرفی کرد. اپل دیروز این خبر را یک روز زودتر اعلام کرد و تیم کوک در این زمینه گفت: «بهترین‌ها هنوز در راه هستند.»

تیم کوک در سخنان خود در مورد آیفون در قسمتی از خبری روزنامه‌ای گفته است که:

آیفون حالا بخش مهمی از زندگی مشتریان ما است که بیشتر از همیشه نحوه ارتباط، سرگرمی، کار و زندگی ما را دچار تحول کرده است. آیفون استانداردها را در دهه اول زندگی‌اش برای محاسبات موبایلی تعریف کرده است و این تازه شروع کار ماست، بهترین‌ها هنوز در راه هستند.

دهمین سالگرد تولید آیفون

درست روز 9 ژانویه سال 2007 بود که استیو جابز بر روی سن آمد و آیفون را به عنوان تلفیقی از سه محصول منحصربفرد در یک محصول معرفی کرد: یک گوشی تلفن انقلابی، یک آیپاد با صفحه بزرگ، و یک دستگاه فوق‌العاده برای ارتباط اینترنتی.

دهمین سالگرد تولید آیفون

رقبای آیفون در آن زمان اپل را به سخره گرفتند و میزان فروش اولیه آیفون نیز چندان دلگرم‌کننده نبود؛ اما با گذشت زمان محاسبات برای آیفون عوض شد و آیفون 3G به بازار آمد، فروش آن به یکباره اوج گرفت و در نهایت عصر مدرن ارتباطات شخصی را بنا نهاد. امروز هم آیفون مهم‌ترین محصول در خطوط تولید دستگاه‌های اپل به حساب می‌آید و بیش از نیمی از سود این شرکت را به دست می‌دهد و خود به تنهایی اپل را تبدیل می‌کند به با ارزش‌ترین کمپانی در سرتاسر دنیا!!

دهمین سالگرد تولید آیفون

امسال انتظار می‌رود اپل آیفون جدید را در دهمین سالگرد تولید آیفون خلق کند، که به اتفاق نظرات نام آیفون 8 برای آن پیش‌بینی شده است؛ آن هم با یک بازطراحی اساسی که می‌تواند بازی را باز هم کاملن دگرگون کند. گفته می‌شود این دستگاه دارای یک صفحه نمایش لبه‌به‌لبه OLED است که برخی اجزا در زیر آن مخفی‌سازی خواهند شد، مثل حسگر اثرانگشت، دکمه هوم و دوربین فیس‌تایم، تا در این صورت کاربران بتوانند یک آیفون یکپارچه و یک تکه لبه‌به‌لبه را داشته باشند.

سایر خبرهایی که از آیفون 8 شنیده می‌شود شامل برخورداری این دستگاه از بدنه‌ای شیشه‌ای در پست، صفحه نمایش خمیده، شارژ وایرلس و یک پردازنده 10 نانومتری موسوم به A11 است.

اگرچه امروز دهمین سالگرد تولید آیفون است ولی برای مشاهده آیفون 8 باید صبر کنیم، زیرا اپل طبق روال هر ساله‌اش خط تولید آیفون‌هایش را در ماه سپتامبر بروزرسانی می‌کند. تا آن زمان آیفون 7 و 7 پلاس پرچمدار محبوب‌ترین گوشی هوشمند دنیا خواهند ماند.

این بسیار شگفت‌انگیز است که از زمان تولید اولین نسل از آیفون تا آیفون 7 پلاس که آخرین نسل آن است، این دستگاه همواره استانداردی طلایی باقی مانده است که تمامی گوشی‌های هوشمند دیگر بر اساس آن قضاوت می‌شوند. برای بسیاری از ما آیفون تبدیل شده است به اصلی‌ترین دستگاهی که در زندگی‌مان داریم و آن را دوست داریم. آیفون است که در برقراری تماس‌های صوتی و تصویری فیس‌تایم، ثبت تصاویر زنده و فیلم‌های 4K، گوش دادن و استریم کردن موسیقی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بازی کردن، مسیریابی و یافتن مکان‌ها، وبگردی، ایمیل فرستادن، مدیریت فهرست مخاطبین و تقویم، گوش دادن به پادکست‌ها، تماشای تلویزیون، فیلم‌ها و ورزش‌ها، و همچنین مدیریت سلامتی و تناسب اندام‌مان، به ما کمک می‌کند. آیفون برای ما به تمامی این چیزها تبدیل شده است، حتی بیشتر از این‌ها! و با این وجود من معتقدم ما تازه کارمان را شروع کرده‌ایم.

– فیل شیلر، مسئول ارشد بخش بازاریابی جهانی اپل –

دهمین سالگرد تولید آیفون

منبــع: Apple Insider

Share This

نظر بدهید