اپل مشغول آماده سازی یک حسگر گلوکز خون برای اپل واچ است

اپل مشغول آماده سازی یک حسگر گلوکز خون برای اپل واچ است

اگر مبتلا به دیابت هستید به احتمال فراوان تا به حال انگشت خود را اندکی خراش داده‌اید تا خون لازم را برای مانیتورهای اندازه‌گیری مخصوص این بیماری تامین کنید. پژوهشگران چندین سال است که در تلاش هستند تا روش دیگری را برای اندازه‌گیری میزان گلوکز خون کشف کنند. اپل نیز در میان این پژوهشگران حضور دارد که به نظر میرسد طی پنج سال گذشته روی چنین تکنولوژی کار کرده است، یعنی حتی قبل از اینکه حتی اپل واچ خود را معرفی کند. به نظر میرسد این یکی از اهداف استیو جابز فقید بوده است که محصولی را معرفی کند که به مردم کمک میکند تا وضعیت سلامتی خود را بدون آسیب زدن به خود بررسی کنند؛ حال به نظر میرسد که اپل تصمیم دارد که در قالب یک بروزرسانی سخت‌افزاری برای اپل واچ خود، یک حسگر گلوکز خون را نیز برای بررسی وضعیت افرادی که دیابت دارند در دستگاه تعبیه کند.

اپل پس از عرضه اپل واچ و همچنین معرفی HealthKit بسیار بیشتر از گذشته وارد عرصه سلامت انسان شده است. مردم می‌توانند به کمک سرویس‌های ResearchKit و CareKit در پژوهش‌های علمی شرکت کرده و به افراد حرفه‌ای در حوزه پزشکی کمک کنند که بدون نیاز به جمع‌آوری جامعه هدف خود، تعداد وسیعی از کاربران را در پژوهش خود مورد بررسی قرار دهند. با وجود سرویس HealthKit مشتریان اپل از انبوهی از نرم‌افزارها برای اندازه‌گیری جنبه‌های مختلف سلامتی خود استفاده کنند؛ مثل اندازه‌گیری وزن، فعالیت‌های فیزیکی، ضربان قلب، خواب، تغذیه و مواردی دیگر. دستگاه‌های الکترونیکی ما حالا با روش‌های متعددی می‌توانند اطلاعات گسترده‌ای را در مورد ما کسب کنند که می‌تواند برای سلامتی خود ما، تشخیص پزشک ما و برنامه‌ریزی‌های خانواده‌مان مفید باشد.

بسیاری از کسانی که به دیابت مبتلا هستند باید با دقت بالایی همیشه سطح گلوکز خون خود را بررسی کنند و از طرفی ابزارهایی که برای انجام چنین کاری نیاز دارند می‌توانند باعث درد و آسیب به بدن شوند. برای چنین افرادی یک ابزاری که می‌تواند بر روی مچ دست پوشیده شود و دردی نیز به همراه ندارد می‌تواند بسیار ارزشمند باشد، حتی اگر فاقد تمامی قابلیت‌های دیگر اپل واچ هم باشد. دلایل بسیاری برای خریداری یک اپل واچ وجود دارد. من شخصا دوست دارم تناسب اندام خودم را حفظ کنم و همیشه پیاده‌روی کرده و تقریبا بیشتر اوقات به اهداف نرم‌افزاری خودم در این زمینه میرسم. چیزی که هنگام انجام این کارها بسیار دوست دارم این است که می‌توانم با یک نگاه به اطلاعات زیادی دست بیابم. مثل زمان و تاریخ (که بدیهی است)، قرارها، پیش‌بینی فوق‌العاده دقیق وضعیت آب و هوا، ضربان قلب، زمان باقیمانده بر روی زمان‌سنج و حتی وضعیت ماه. هیچکدام از دیگر دستگاه‌هایی که استفاده کرده‌ام ابن حجم وسیع از اطلاعات را به سرعت در اختیار من قرار نمی‌دادند. برای شخصی که دچار دیابت شده است نیز این اطلاعات بسیار با ارزش است، اما در مقایسه با اینها اینکه می‌توانند با یک حسگر گلوکز خون، وضعیت بیماری خود را سریعا بررسی کنند ارزش بسیار بیشتری خواهد داشت.

حسگر گلوکز خون
ما اطلاعات دقیقی از میزان پیشرفت تحقیقات اپل در این زمینه نداریم، بنابراین مشخص نیست که آیا حسگر گلوکز خون را در اپل واچ سری 3 خواهیم دید یا خیر؛ اما به هر حال مشخص است که این موضوع یکی از اولویت‌های اپل است. این حقیقت که اپل پنج سال است که مشغول کار بر روی این پروژه است و حالا داریم بیشتر از آن می‌شنویم، به خودی خود می‌تواند نشانگر این باشد که ممکن است اپل برای عرضه محصولی که امکان بهره‌وری از این تحقیقات را داشته باشد آماده است. به نظر میرسد تیم اپل فعلا مشغول آزمایش کردن این تکنولوژی است؛ بنابراین احتمالا در حال حاضر اپل تکنولوژی حسگر گلوکز خون را در اختیار دارد و تنها این مانده است که این تکنولوژی را با سخت‌افزار اپل واچ خود ادغام کند. احتمال دارد که پاییز امسال شاهد معرفی نسل جدید اپل واچ باشیم، ولی نفس من برای معرفی این قابلیت در اپل واچ جدید حبس نخواهد شد، زیرا بعید است که تا آن زمان اپل بتواند این تکنولوژی را آماده کند. البته قطعا اپل قبلا نیز ما را سورپرایز کرده است، اما یک جهش بزرگ در زمینه پزشکی و ادغام کردن آن با یک محصول قدرتمند و پرکاربرد قطعا زمانی طولانی را می‌طلبد. به هر ترتیب هر زمانی که اپل بتواند حسگر گلوکز خون را در اپل واچ تعبیه کرده و عرضه کند می‌تواند هدیه‌ای الهی را به بیماران دیابتی اهدا کند.
Source | Leaf and Core

Share This

نظر بدهید