آموزش کامل شناسایی و حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون و آیپد

آموزش کامل شناسایی و حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون و آیپد

با وجود انبوهی از نرم‌افزارهای پولی و رایگانی که این روزها بر روی فروشگاه اپ استور وجود دارد، به راحتی ممکن است ناگهان چشم‌مان را باز کرده و ببینیم که تعداد بسیاری از این نرم‌افزارها را بر روی دستگاه خود نصب کرده که حجم قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند، خیلی از آنها را حتی فراموش کرده‌ایم و به زودی با پیام‌های مربوط به کمبود حافظه دستگاه روبرو خواهیم شد. خوشبختانه روشی آسان برای حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون وجود دارد.

در آیفون می‌توانید ببینید که از کدام یک از نرم‌افزارهای خود بیشتر از بقیه استفاده می‌کنید و کدام یک را دیگر تقریبن فراموش کرده‌اید؛ شما گاهی فقط در حال اضافه کردن نرم‌افزارهای به درد نخور و اشغال کردن حافظه آیفون خودتان هستید.

مراحل این آموزش را دنبال کنید تا با نحوه حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون آشنا شوید.


نحوه شناسایی و حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون

 • مرحله 1 – نرم افزار Settings را از روی آیفون یا آیپد خود باز کنید.
 • مرحله 2 – بر روی گزینه General تپ کنید.
 • مرحله 3 – بر روی گزینه iPhone Storage تپ کنید.
 • مرحله 4 – فهرستی از تمامی نرم‌افزارهای شما (از جمله نرم‌افزارهای پیش‌فرض دستگاه) به ترتیب حجمی که اشغال کرده‌اند به نمایش در می‌آید که حجیم‌ترین نرم‌افزارها در این فهرست بالاتر از سایرین هستند. به سمت پایین فهرست اسکرول کنید و همزمان به گزینه Last Used مربوط به نرم‌افزارها نیز نگاه کنید؛ این گزینه تاریخی را در زیر اسم هر کدام از نرم‌افزارها نشان میدهد. اگر می‌بینید آخرین زمانی که طبق این تاریخ یک نرم‌افزار یا بازی را باز کرده‌اند مربوط به چندین هفته یا ماه پیش است، و یا اگر گزینه Never Used را در این بخش می‌بینید، می‌توانید به این موضوع فکر کنید که شاید بهتر است این نرم‌افزار یا بازی را حذف کنید. حالا بر روی نام نرم‌افزاری که انتخاب کرده‌اید تپ کنید.

حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون

 • مرحله 5 – در صفحه‌ای که باز میشود می‌توانید دو امکان را برای حذف کردن نرم‌افزارتان ببینید. با تپ کردن بر روی گزینه Offload App می‌توانید نرم‌افزار مربوطه را حذف کرده و در عین حال اسناد و اطلاعات مربوط به آن را همچنان بر روی دستگاه خود نگه دارید؛ اگر مجددن این نرم‌افزار را نصب کنید اطلاعات و اسناد آن به صورت خودکار به آن برگردانده می‌شوند. با تپ کردن بر روی گزینه Delete App نیز می‌توانید نرم‌افزار مربوطه را به همراه همه اطلاعات و اسنادش از روی دستگاه خود حذف کنید.

اگر این یکی از عادت‌های شماست که به طور معمول نرم‌افزارهای بسیار زیادی را نصب می‌کنید و از آنها هم استفاده‌ای نمی‌‌کنید، می‌توانید در بخش iPhone Storage گزینه Offload Unused Apps را فعال کنید تا هنگامی که فضای کمی بر روی دستگاه‌تان باقی مانده است دستگاه به صورت خودکار اقدام به حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون نماید.

اگر یکی از نرم‌افزارهایتان را حذف کرده‌اید و حالا می‌خواهید آن را به هر دلیلی مجددن نصب کنید (و همچنان این نرم‌افزار در فروشگاه اپ استور وجود دارد) این مراحل را طی کنید:


نحوه نصب مجدد نرم‌افزارهایی که از آیفون حذف کرده‌اید

 • مرحله 1 – نرم افزار App Store را از روی آیفون یا آیپد خود باز کنید.
 • مرحله 2 – بر روی زبانه Today تپ کنید (به صورت پیش‌فرض نرم‌افزار در همین زبانه باز میشود).
 • مرحله 3 – در گوشه سمت راست و بالای زبانه Today بر روی عکس دایره‌ای پروفایل خودتان تپ کنید تا وارد صفحه مربوط به تنظیمات حساب خود شوید.
 • مرحله 4 – بر روی گزینه Purchased تپ کنید.

حذف کردن نرم افزارهای اضافی آیفون

 • مرحله 5 – در صفحه Purchased بر روی زبانه Not on this iPhone یا Not on this iPad تپ کنید.
 • مرحله 6 – در میان فهرست نرم‌افزارهایی که پیشتر دانلود کرده بوده‌اید اسکرول کرده تا همان نرم‌افزاری را پیدا کنید که می‌خواهید مجددن نصب کنید؛ حالا بر روی آیکون ابر مانند کنار آن تپ کنید تا نرم‌افزار دانلود شده و مجددن نصب شود.

Source | Mac Rumors

Share This

نظر بدهید