آموزش کامل حذف و بازیابی یادداشت ها در آیفون با روش‌های مختلف

آموزش کامل حذف و بازیابی یادداشت ها در آیفون با روش‌های مختلف

استفاده از نرم‌افزارهای یادداشت برداری برای انجام کارهای روزانه بسیار مهم است. خوشبختانه برای مدیریت یادداشت ها در آیفون نرم افزار Notes در آی او اس وجود دارد؛ یک نرم‌افزار داخلی که برای رقابت شانه به شانه با نرم‌افزارهایی همچون Evernote و OneNote و چندین نرم‌افزار یادداشت برداری دیگر طراحی شده است که آمده‌اند تا بازار را به تسخیر خود در آورند.

روش‌های زیادی برای حذف و بازیابی یادداشت ها در آیفون از طریق خود نرم‌افزار Notes وجود دارد؛ اما همگام سازی یادداشت‌ها با فضای ابری (چه فضای آیکلود باشد و چه سرویس‌های گوگل) بهترین روش برای اطمینان از این است که آنها را گم نخواهید کرد. انجام این کار به شما اجازه میدهد که دستگاه خود را عوض کرده و نگران نباشید که اطلاعات خود را از دست بدهید، حتی اگر تمامی اطلاعات گوشی‌تان نیز از دست برود می‌توانید آنها را برگردانید. در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت که حذف و بازیابی یادداشت ها در آیفون چگونه انجام میشود.


حذف کردن یادداشت ها در آیفون به صورت یکجا :

مرحله ۱ – نرم افزار Notes را باز کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۲ – پوشه و حساب کاربری که می‌خواهید واردش شوید را انتخاب کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۳ – در گوشه سمت راست و بالا بر روی گزینه Edit تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۴ – در گوشه سمت راست و پایین بر روی گزینه Delete All تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون


حذف کردن یادداشت ها در آیفون به صورت تک به تک :

مرحله ۱ – در گوشه سمت راست و بالا بر روی گزینه Edit تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۲ – یادداشت یا یادداشت‌هایی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.

مرحله ۳ – در گوشه سمت راست و پایین بر روی گزینه Delete تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون


حذف کردن یادداشت ها در آیفون به کمک حرکات لمسی :

مرحله ۱ – هنگامی که یادداشت‌های خود را نگاه می‌کنید انگشت خود را بر روی یکی از آنها به سمت چپ بلغزانید و بر روی گزینه Delete تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون


حذف کردن یادداشت ها در آیفون از درون خود یادداشت :

مرحله ۱ – بر روی یادداشتی که می‌خواهید باز کنید تپ کنید.

مرحله ۲ – حالا بر روی آیکون سطل زباله در گوشه سمت چپ و پایین تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون


حذف کردن یادداشت ها در آیفون به کمک قابلیت لمس سه‌بعدی :

مرحله ۱ – هنگامی که در حال نگاه کردن به فهرست یادداشت‌های خود هستید انگشت خود را بر روی یادداشتی که می‌خواهید حذف کنید فشار داده و نگهدارید تا پیش‌نمایشی را از آن ببینید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۲ – در همین حالت انگشت خود را به سمت بالا بلغزانید و گزینه Delete را از منویی که ظاهر میشود انتخاب کنید.

یادداشت ها در آیفون


بازیابی یادداشت ها در آیفون از طریق پوشه Recently Deleted :

اگر چند یادداشت را حذف کرده‌اید و قصد بازیابی آنها را دارید می‌توانید این کار را به چند روش انجام دهید. روش اول استفاده از پوشه Recently Deleted است.

این نکته را به یاد داشته باشید که نرم افزار Notes دارای یک پوشه Recently Deleted است. کلمه Recently در اینجا مفهومش مشخص است، به این معنی که نرم افزار Notes یادداشت‌های حذف شده را به مدت ۳۰ روز در این پوشه نگهداری میکند. بعد از گذشت ۳۰ روز اما یادداشت‌های حذف شده برای همیشه از نرم افزار Notes حذف می‌شوند.

مرحله ۱ – نرم افزار Notes را باز کرده و بر روی پوشه Recently Deleted در حساب کاربری مربوطه تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۲ – در گوشه سمت راست و بالا بر روی گزینه Edit تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۳ – یادداشت‌هایی که می‌خواهید بازیابی کنید را انتخاب کنید.

مرحله ۴ – در گوشه سمت چپ و پایین بر روی گزینه Move To تپ کنید.

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۵ – حالا کافیست پوشه‌ای را که می‌خواهید یادداشت خود را به آن منتقل کنید انتخاب کنید.

یادداشت ها در آیفون


بازیابی یادداشت ها در آیفون به کمک سرویس آیکلود :

اگر پس از اینکه تمامی یادداشت‌های خود را حذف کرده‌اید (و یا یک دستگاه جدید را خریداری کرده‌اید) در تلاش هستید که آنها را بازیابی کنید، باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که گزینه Notes را برای سرویس آیکلود در تنظیمات فعال کرده‌اید.

مرحله ۱ – وارد نرم‌افزار Settings شده و به قسمت iCloud بروید.

یادداشت ها در آیفون یادداشت ها در آیفون

مرحله ۲ – به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه Notes را فعال کنید.

یادداشت ها در آیفون


بازیابی یادداشت ها در آیفون از طریق سایر حساب‌ها (به جز آیکلود)

ممکن است شما یادداشت‌های خود را به کمک حساب گوگل خود (و یا هر حساب دیگری) ایجاد کرده باشید، به این معنی که ممکن است یادداشت‌های شما به جای آیکلود با حساب گوگل شما همگام سازی شده باشد. اگر چنین باشد یادداشت‌های خود را در نرم‌افزار Notes مشاهده نخواهید کرد، مگر اینکه حساب گوگل خود را تنظیم کنید. با این حساب در ادامه به شما می‌گوییم که چگونه مطمئن شوید که گزینه Notes برای حساب گوگل شما فعال است.

مرحله ۱ – به این نشانی بروید:
Settings > Mail > Accounts

یادداشت ها در آیفون یادداشت ها در آیفون

مرحله ۲ – حساب کاربری که یادداشت‌هایتان در آن است را انتخاب کنید (اگر فقط حساب آیکلود خود را می‌بینید باید ابتدا حسابی که لازم دارید را در یخش ایمیل‌ها وارد کنید).

یادداشت ها در آیفون

مرحله ۳ – پس از اینکه حساب مربوطه را انتخاب و یا اضافه کردید مطمئن شوید که گزینه Notes فعال است.

یادداشت ها در آیفون


استفاده از آیتونز برای بازیابی یادداشت ها در آیفون از طریق یک بکاپ :

اگر شما به صورت مستمر از اطلاعات دستگاه خود به کمک آیتونز بکاپ بگیرید، یادداشت‌ها و سایر اطلاعات شما در کامپیوترتان ذخیره می‌شوند. خوشبختانه این امکان وجود دارد که اطلاعات خود را از روی این بکاپ به دستگاه خود برگردانید. البته از آنجا که با این کار شما تمامی اطلاعات آیفون خود را برمی‌گردانید، یادداشت‌هایی که برمی‌گردانید دقیقا همان‌هایی هستند که در زمان بکاپ گیری بر روی آیفون شما موجود بوده‌اند. بنابراین هر یادداشت دیگری که پس از زمان بکاپ گیری در آیفون خود ذخیره کرده‌اید با انجام این عمل بازگردانی، حذف می‌شوند؛ اما به هر حال همین یادداشت‌ها را نیز می‌توانید در قالب یک بکاپ دیگر ذخیره کرده و برگردانید.

مرحله ۱ – نرم افزار iTunes را از روی کامپیوتر خود باز کنید.

مرحله ۲ – آیفون خود را به کامپیوترتان متصل کرده و در نرم افزار iTunes از زبانه Summary گزینه Restore Backup را انتخاب کنید.

یادداشت ها در آیفون

تذکر: توصیه ما این است که از یک سرویس ابری استفاده کنید تا از تمامی یادداشت‌های شما به طور کامل بکاپ گرفته شود. برای چنین کاری بخش‌های قبلی همین مطلب را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که گزینه Notes را برای آیکلود (و یا سایر حساب‌ها مثل گوگل) فعال کرده‌اید.


مدیریت یادداشت ها در آیفون به کمک سایر نرم‌افزارها :

اگر یادداشت‌های شما به صورت دائمی از نرم افزار Notes شما حذف شده‌اند و نمی‌توانید آنها را از طریق آیکلود و یا هر سرویس دیگری بازیابی کنید، تنها راهی که برای شما باقی مانده است این است که از نرم‌افزارهای سایر توسعه‌دهندگان استفاده کنید. این نرم‌افزارها برای بازیابی یادداشت‌ها، فهرست مخاطبان، پیامک‌ها و سایر اطلاعات مشابه بسیار عالی هستند. برخی از این نرم‌افزارها حتی می‌توانند مشکلات مختلف آی او اس را نیز برطرف کنند. در ادامه چند مورد از این نظرم که مورد علاقه ما هستند را بررسی می‌کنیم.


نرم افزار iMobie Phone Rescue

قیمت: ۶۰ دلار به بالا

نرم افزار Phone Rescue به شما اجازه میدهد اطلاعات مختلفی را از جمله یادداشت‌ها بازیابی کنید. آنچه این نرم‌افزار را متفاوت میکند این است که به شما اجازه میدهد اطلاعات خود را علاوه بر آیتونز و بکاپ‌های دستگاه، از حساب آیکلود نیز بازیابی کنید. این نرم‌افزار همچنین دارای چند ابزار تعمیری است که به شما اجازه میدهد زمانی که دستگاهتان ارور میدهد یا دچار مشکلی میشود بتوانید آن را تعمیر و بازیابی کنید.

دانلود نرم افزار iMobie Phone Rescue از سایت تولید کننده

یادداشت ها در آیفون


نرم افزار Wondershare Dr.Fone

قیمت: ۷۰ دلار به بالا

این نرم‌افزار بازیابی اطلاعات، با جدیدترین نسخه‌های آی او اس سازگار است و می‌توانید آن را بر روی دستگاه‌های مک و یا ویندوز نصب کنید. این نرم‌افزار به شما اجازه میدهد که به سرعت یادداشت‌ها و همچنین تصاویر، ویدئوها و حتی اطلاعات نرم‌افزارهای دیگری مثل WhatsApp را بازیابی کنید.

دانلود نرم افزار Wondershare Dr.Fone از سایت تولید کننده

یادداشت ها در آیفون


نرم افزار Tenorshare Ultdata

قیمت: ۵۰ دلار به بالا

این نرم‌افزار نیز مثل سایر نرم‌افزارهای بازگردانی اطلاعات به شما اجازه میدهد که یادداشت‌ها، پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و سایر اطلاعات مشابه را بازیابی کنید. همچنین به شما اجازه میدهد زمانی که آیفون‌تان در حالت ریکاوری گیر کرده است و یا در بروزرسانی به جدیدترین نسخه آی او اس دچار مشکل میشود بتوانید آن را بازیابی کنید.

دانلود نرم افزار Tenorshare Ultdata از سایت تولید کننده

یادداشت ها در آیفون
Source | Digital Trends

Share This

نظر بدهید