آموزش کامل تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون با سه روش مختلف

آموزش کامل تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون با سه روش مختلف

برای تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون می‌توانیم از چند راهکار استفاده کنیم که در این مطلب می‌خواهیم آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

تیم پشتیبانی نرم افزار iMazing برای مک که مخصوص مدیریت آیفون تحت مک است ابزاری را طراحی کرده‌اند که به کمک آن می‌توان عکس‌های HEIC آیفون را به JPEG تبدیل کرد. بیشتر کاربران نیازی به چنین ابزاری ندارند، اما اگر شما نیاز دارید بد نیست بدانید که نرم افزار iMazing HEIC Converter هم رایگان است و هم به درد بخور.


روش 1: نرم افزار iMazing HEIC Converter برای تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون

در آی او اس 11 به بعد دوربین آیفون از فرمت مخصوص خودش برای ذخیره‌سازی عکس‌ها (HEIC) و ویدئوها (HEVC یا h.265) استفاده میکند. مزیت اصلی استفاده از این فرمت‌ها این است که حجم عکس‌ها و ویدئوها تحت این فرمت‌ها بسیار کمتر است که معنی‌اش این است که به ظرفیت حافظه کمتری بر روی دستگاه خود احتیاج خواهید داشت و سرویس iCloud Photo Library سریعتر بر روی همه دستگاه‌هایتان همگام خواهد شد.

اما در حال حاضر فرمت HEIC هنوز به اندازه فرمت JPEG فراگیر نشده است. عکس‌های JPEG همه جا استفاده می‌شوند. هر نرم‌افزاری می‌تواند آنها را باز کند، دوربین‌ها عکس‌ها را با فرمت JPEG ذخیره می‌کنند و هیچ مشکلی برای استفاده از آنها وجود ندارد. اگر یک عکس با فرمت HEIC را مستقیمن از روی آیفون خود به اشتراک بگذارید و آن را ایمیل کنید، فرمت عکس به صورت خودکار به JPEG تبدیل میشود. به این ترتیب شما از تمام مزایای HEIC بهره‌مند می‌شوید و دیگران نیز می‌توانند با فرمت JPEG از عکس‌های شما استفاده کنند. همچنین اگر شما نسخه High Sierra از مک را داشته باشید نیز به راحتی با فرمت HEIC عکس‌ها بر روی آن کار خواهید کرد.

نرم افزار iMazing HEIC Converter برای سایر مواقع طراحی شده است. شاید شما از نرم افزار Photos اپل یا سرویس iCloud Photo Library بر روی آیفون خود استفاده نمی‌کنید، یا اینکه همیشه می‌خواهید آیفون خود را با کابل لایتنینگ به دستگاه متصل کرده و عکس‌های خود را به نرم‌افزاری مثل ادوبی لایت‌روم وارد کنید. یا اینکه اصلن شاید شما از یک دستگاه ویندوزی استفاده می‌کنید. برای این شرایط کافی است که آیفون خود را به دستگاه مک متصل کنید، نرم افزار iMazing HEIC Converter را باز کرده و با استفاده از آن عکس‌های HEIC خود را به فرمت JPG یا JPEG تبدیل کنید.


روش 2: استفاده از تنظیمات داخلی خود آی او اس برای تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون

تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون

این روش نیازی به هیچ نرم‌افزاری هم ندارد و حتی با دستگاه‌های ویندوزی هم سازگاری خواهد داشت. برای این کار باید یک قابلیت را در تنظیمات آی او اس فعال کنید. به نرم افزار Settings رفته و از آنجا وارد بخش Photos شوید و گزینه Transfer to Mac or PC را پیدا کنید. در این بخش شما می‌توانید انتخاب کنید که زمانی که آیفون خود را به مک یا ویندوز وصل می‌کنید چه فرمتی برای عکس‌هایی که انتقال می‌دهید استفاده شود. من این قابلیت را به وسیله نرم افزار Image Capture در مک امتحان کردم (می‌توانید این نرم‌افزار را در پوشه Applications خود در مک پیدا کنید). با انتخاب گزینه Automatic در این بخش عکس‌های شما با فرمت JPEG در مک پدیدار خواهند شد. زمانی که گزینه Keep Originals را انتخاب می‌کنید عکس منتقل شده به مک یا ویندوز همان فرمت HEIC را خواهد داشت. این قابلیت به شما اجازه میدهد این حق انتخاب را داشته باشید که فرمت اصلی عکس‌های خود را ذخیره کرده و یا به جای آن عکس‌ها را با یک فرمت سازگارتر (JPEG) ذخیره کنید.

با این قابلیت عالی برای تغییر فرمت عکس‌ها خیلی دور از ذهن است که یک کاربر بخواهد از نرم‌افزارهایی مثل iMazing HEIC Converter استفاده کند، اما با این حال اگر به آن احتیاج دارید می‌توانید آن را از وبسایت مربوطه دریافت کنید.


روش 3: از همان ابتدا عکس خود را با فرمت JPEG ثبت کنید! (تنظیمات داخلی آی او اس)

تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون

یک روش دیگر نیز برای تبدیل عکس های HEIC به JPEG در آیفون وجود دارد و آن این است که تنظیمات دوربین آیفون خود را به شکلی قرار بدهید که دوربین شما اصلن از همان ابتدا عکس‌های شما را با فرمتی سازگار ثبت کند و نیازی به تغییر فرمت وجود نداشته باشد. مشکل این قابلیت اما فقط این است که با فعال کردن آن، از این به بعد همه عکس‌های دوربین شما با فرمت JPEG و همه ویدئوهای آن با فرمت h.264 ثبت می‌شوند که هر دو فرمت نسبت به فرمت‌های HEIC و HEVC h.265 حجم بالاتری را برای فایل‌ها به همراه خواهند داشت.

با این حال اگر می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید به نرم افزار Settings و سپس بخش Camera بروید. سپس بر روی گزینه Formats کلیک کنید. در این بخش دو گزینه وجود دارد؛ اگر تنظیمات را بر روی گزینه High Efficiency بگذارید عکس‌های شما با فرمت HEIC و ویدئوهای شما با فرمت HEVC ثبت می‌شوند که حجم کمتری خواهند داشت، اما اگر گزینه Most Compatible را انتخاب کنید عکس‌ها با فرمت JPEG و ویدئوها با فرمت h.264 ثبت می‌شوند که حجم بیشتری را اشغال می‌کنند، اما در عوض با دستگاه‌های غیر آیفونی دیگری که در اطراف ما وجود دارند سازگاری بیشتری دارند.


Sources | Cult of Mac + Apple Pro

Share This

نظر بدهید