معرفی 30 مورد از بهترین نرم افزارهای رایگان مک که هر کاربری باید داشته باشد

معرفی 30 مورد از بهترین نرم افزارهای رایگان مک که هر کاربری باید داشته باشد

در مورد سیستم عامل مک گاهی یک تصور غلط وجود دارد؛ اگرچه برخی از ابزارهای قدرتمندی مثل نرم‌افزارهای فوتوشاپ و یا فاینال کات پرو قطعن دارای قیمت‌هایی هستند که با قابلیت‌های پیشرفته آنها متناسب است، اما بسیاری از نرم‌افزارهای عالی مک نیز هستند که هیچ هزینه‌ای را برای شما به جز زمانی که باید برای دانلود کردن آنها بگذارید نخواهند داشت. در این مطلب می‌خواهیم برخی از 30 مورد از بهترین نرم افزارهای رایگان مک را معرفی کنیم که هر کاربر مکی باید آنها را داشته باشد.

پیش از اینکه شروع کنیم یک یادآوری سریع؛ اپل تنظیمات امنیتی خودش را در سیستم عامل مک تغییر داده است، بنابراین نیاز است که به سیستم خود برای باز کردن برخی از این نرم‌افزارها مجوز بدهید. ممکن است گاهی یک پیغام بر روی صفحه ظاهر شود و به شما بگوید که «نرم‌افزاری که می‌خواهید باز کنید نرم‌افزاری است که از روی اینترنت دانلود شده است، ایا مطمئن هستید که می‌خواهید آن را باز کنید؟» در چنین شرایطی بر روی گزینه Open کلیک می‌کنید فرایند نصب ادامه پیدا کند.


بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار VLC Media Player

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

فرمت‌های ویدئویی به طور مرتب در حال تغییر کردن هستند و بدون شک شما نیز دارای انواع مختلفی از فیلم‌ها بر روی هارد دستگاه مک خود هستید. اما اگر فیلم‌های شما در حالت 64 بیتی و یا MPEG انکودینگ نشده باشند جدیدترین نسخه از نرم افزار QuickTime قادر به پخش کردن آنها نخواهد بود. اینجاست که نرم افزار VLC وارد میشود. نرم افزار VLC یک نرم‌افزار متن‌باز و همه‌جانبه است که تقریبن هر فرمتی از فیلم را که بر روی آن بیاندازید می‌تواند آن را پخش، استریم و یا تبدیل فرمت کند، آن هم در حالی که دارای یک رابط کاربری مرتب و منظم و مینیمال است که کنترل‌های غیر ضروری را از دسترش شما خارج کرده و تمرکز شما را بر روی محتوایی که در حال مشاهده‌اش هستید قرار میدهد. این یک نرم‌افزار بسیار عالی است، ممکن است یادتان برود که برای دانلود آن هیچ پولی را پرداخت نکرده‌اید.


 • دانلود نرم افزار VLC Media Player از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Unarchiver

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

فایل‌های Zip و Rar حالا دیگر مثل آن زمان‌هایی که سیستم عامل مک با اسم‌های گربه‌سانان نامگذاری میشد رایج نیستند، اما اگر هنوز هم به نرم‌افزاری برای کار با این گونه فایل‌ها احتیاج دارید سیستم پردازشی فوق سریع و بی‌نظیر نرم افزار The Unarchiver به شما کمک میکند تا به سرعت به فایل‌های داخلی یک فایل زیپ‌شده دسترسی پیدا کنید. این نرم‌افزار با وجود پشتیبانی از تعداد بسیاری از فرمت‌ها و عملکردی فوق‌ساده و یک‌کلیکه، فایل‌های شما به شکلی عالی به حالت زیپ در آورده و یا از حالت زیپ خارج میکند، آن هم با برخورداری از تعداد زیادی از زبان‌های زنده دنیا و با استفاده از هر روش خاصی که برای زیپ کردن فایل‌ها وجود دارد.


 • دانلود نرم افزار The Unarchiver از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار iBooks Author

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

نوشتن و انتشار کتاب هیچگاه به این سادگی نبوده است. فرایندی که به ماه‌ها تمرین و مجموعه‌ای گران‌قیمت از نرم‌افزارها احتیاج داشت را حالا می‌توانید توسط یک نرم‌افزار رایگان انجام بدهید. نرم افزار iBooks Author با وجود مجموعه‌ای از قالب‌ها، ابزارها و یک رابط کاربری بسیار ساده و مرتب، می‌تواند به سرعت هر آنچه می‌خواهید را در اختیار شما قرار دهد. رابط کاربری این نرم‌افزار که به سبک نرم‌افزارهای iWork طراحی شده است به شما کمک میکند که کتاب‌های الکترونیکی ارزشمند و کاربردی را به وجود آورید که ایده‌های شما را به وسیله دیاگرام‌ها، ویدئوها و اشیا سه بعدی به مرحله اجرا می‌رسانند و به شما اجازه می‌دهند که با کلمات خود جادو کنید.


 • دانلود نرم افزار iBooks Author از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Alfred

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

کاربران حرفه‌ای مک ممکن است سال‌ها باشد که در حال تحسین کردن نرم افزار Alfred باشند، اما برخی از کاربران تازه‌کار اپل شاید تا به حال در مورد این لانچر قدرتمند چیزی نشنیده باشند. نرم افزار Alfred که برای همه (به جز کاربران حرفه‌ای و جدی) رایگان است با وجود سیستم منحصربفرد میان‌برهای خود عملکرد شما را به یکباره بسیار قوی‌تر و سریع‌تر میکند و به شما اجازه میدهد با دقتی مثال‌زدنی نرم‌افزارهای خود را باز کنید، فایل‌های خود را پیدا کنید، محاسبات خود را حل کنید و مک خود را کنترل کنید. قابلیت‌های شخصی‌سازی این نرم‌افزار مثل خود نرم‌افزار بسیار توانمند هستند و ممکن است حس کنید که این نرم‌افزار کاستی‌های سیستم عامل مک را به خوبی مبرهن خواهد کرد.


 • دانلود نرم افزار Alfred از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Pocket

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

نرم افزار Instapaper که در زمینه تنظیم محتوای «بعدن آن را بخوان» یا همان Read-it-later پیشگام است ممکن است نحوه جذب اطلاعات را توسط کاربران متحول کرده باشد، اما نرم افزار Pocket برای مک مثل یک جیب شخصی برای ذخیره‌سازی اطلاعات وب است. این نرم‌افزار فقط برای آنچه می‌خوانید نیست، بلکه clipper قدرتمند و پیشرفته این نرم‌افزار هر عکس، ویدئو یا مقاله‌ای که بخواهید را در فضای نامحدود ذخیره‌سازی اطلاعات خود نگه می‌دارد، تا زمانی که شما وقت کافی برای بررسی آنها را داشته باشید. و البته همه چیز در یک حالت نمایش زیبا و منظم به شما نشان داده میشود و در این راستا به هیچ افزونه‌ای برای حذف تبلیغات مزاحم صفحات وب احتیاجی نخواهید داشت.


 • دانلود نرم افزار Pocket از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Dropbox

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

روزی خواهد رسید که سرویس آیکلود درایو قادر خواهد بود که تمامی فضای مورد نیاز ما را تامین کند، اما تا آن روز نرم افزار Dropbox یک نرم‌افزار اساسی خواهد ماند. اگرچه وبسایت این نرم‌افزار برای آپلود سریع فایل‌های کوچک بسیار خوب است، اما نسخه مک این نرم‌افزار این سرویس را از یک سرویس ساده به یک ابزار قدرتمند همگام‌سازی و ذخیره اطلاعات تبدیل میکند. کافی است که آن را یک بار باز کنید تا پوشه مخصوص Dropbox با فایندر مک همگام شود و پس از آن اضافه کردن یک فایل در دراپ‌باکس به سادگی ذخیره کردن آن در پوشه‌ای مثل Documents خواهد بود. همچنین نوار منوی کاربردی این نرم‌افزار نیز شما را از فایل‌هایی که آپلود کرده‌اید یا تغییری بر روی آنها اعمال شده است آگاه میکند.


 • دانلود نرم افزار Dropbox از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Simplenote

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

اجازه ندهید که نام این نرم‌افزار شما را گول بزند — تنها چیزی که در مورد این نرم‌افزار ساده (simple) است تصمیم شما برای دانلود کردن آن است. مهم نیست که چه چیزی را می‌نویسید یا چگونه این کار را انجام می‌دهید، در هر صورت نرم افزار Simplenote نوشته شما را به زیبایی در خود جای خواهد داد، آن هم با یک سیستم همگام‌سازی و سازماندهی بسیار عالی که قوی‌ترین نرم افزارهای یادداشت‌برداری در مک را به چالش کشیده است. این نرم‌افزار قدرتمند توانسته است سرعت و بازدهی بسیار بالایی را ارائه کند و یک رابط کاربری منظم و مرتب را در اختیار ما قرار بدهد که به ما اجازه میدهد از یادداشت‌های خود لذت ببریم، ایده‌های خود را سازماندهی کنیم و آنچه می‌خواهیم را به سرعت در میان انبوهی از نوشته‌ها پیدا کنیم.


 • دانلود نرم افزار Simplenote از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Chrome

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

این بحث و جدل که کدامیک از مرورگرهای وب از بقیه بهتر هستند به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها پایانی داشته باشد، اما به هر ترتیب هر کدام از کاربران مک باید یک نسخه از مرورگر کروم را در کنار مرورگر سافاری در داک خود داشته باشند. مرورگر کروم گوگل با وجود سرعت بالا، هوشمند بودن و برخورداری از قابلیت‌های بی‌شمار در زمینه شخصی‌سازی، یک جایگزین بسیار عالی برای مرورگر سافاری اپل است؛ سرعت وبگردی بالا، همگام‌سازی هوشمند و امکان جستجو به سبک سرویس Google Assistant این شرکت از جمله قابلیت‌های کروم است. با وجود برخورداری از یک فروشگاه اختصاصی که مملو است از افزونه‌ها و تم‌ها، پیدا کردن روش‌هایی برای بهینه کردن مرورگر کروم بسیار آسان‌تر از مرورگر سافاری است.


 • دانلود مرورگر Chrome از وبسایت گوگل

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار uTorrent

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

از اسم فایل‌های تورنت بر روی وب به بدی یاد میشود (شاید هم نه، این بستگی به این دارد که دیدگاه شما نسبت به دزدیدن فیلم و موسیقی به چه شکل است)، اما همه فایل‌های تورنت در مورد محتوای غیر قانونی نیستند. مجموعه‌ای از آلبوم‌ها، کتاب‌ها و بازی‌هایی بسیار عالی وجود دارند که می‌توانید آنها را دانلود کنید، اما برای دسترسی به آنها به روشی نیاز دارید که بتوانید از فایل‌های تورنت استفاده کنید. در این راستا نمی‌توانید چشم‌تان را بر روی نرم افزار uTorrent ببندید، یکی از بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تورنت در مک. فایل‌های تورنت در یک چشم به هم زدن شروع به دانلود شدن می‌کنند، بدون اینکه بخشی از منابع ارزشمند سیستم شما را اشغال کنند؛ تعدادی از قابلیت‌های این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهند که فرایند دانلود فایل‌ها را خودکارسازی کرده و آنها را از راه دور نیز کنترل کنید.


 • دانلود نرم افزار uTorrent از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Itsycal

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

اینکه تاریخ و زمان را در نوار منوی خود داشته باشیم بسیار عالی و مفید است، اما اگر می‌خواهید کنترل بیشتری را بر روی قرار و مدارهای خود داشته باشید می‌توانید از نرم افزار Itsycal استفاده کنید که یک جایگزین عالی برای ساعت و تاریخ مک در نوار منوی بالای صفحه است. همان طور که از اسم نرم‌افزار هم پیداست، Itsycal یک تقویم کوچک و در عین حال بسیار مفید را به نوار منوی مک شما اضافه میکند، آن هم به صورت کامل همراه با تاریخ و وضعیت قرارهای شما و فهرستی از رویدادهایی که قرار است اتفاق بیافتد. همچنین می‌توانید رویدادی را بدون باز کردن تقویم خود به آن بیافزایید، اما بهترین دلیل برای دانلود کردن نرم افزار Itsycal طراحی بسیار زیبای آن است، چه از تم روشن استفاده کنید و چه از تم تاریک.


 • دانلود نرم افزار Itsycal از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار OnyX

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

اقداماتی که برای سرویس و نگهداری مک انجام میشود ممکن است حالا دیگر آن قدر حیاتی نباشد که زمانی بود، اما باز هم به هر ترتیب کند شدن سیستم اتفاقی است که یک روز می‌افتد. زمانی که این اتفاق بیافتد اما نرم افزار OnyX همه چیز را برایتان حل خواهد کرد. یک نرم‌افزار کاربردی که ابزارهای آن از یک چاقوی ارتشی سوییسی هم بیشتر است؛ نرم افزار OnyX دارای اسکریپت‌های نگهداری سیستم، پاکسازی کَش سیستم و همچنین تعمیرکننده‌های مجوزهای سیستم است تا بدین ترتیب سیستم عامل مک شما را فرز و چالاک نگه دارد. رابط کاربری ساده نرم‌افزار باعث میشود فرایندهای پاکسازی سیستم بسیار سریع و آسان صورت بگیرد، اما بهترین قابلیت این نرم‌افزار ممکن است نسخه‌های بهینه و اختصاصی باشد که توسعه‌دهنده این نرم‌افزار ارائه میکند و شما را به طور کامل به زمان نسخه Jaguar از سیستم عامل مک می‌برد.


 • دانلود نرم افزار OnyX از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Amphetamine

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

کاربران قدیمی و حرفه‌ای مک تا ابد مدیون نرم افزار Caffeine خواهند بود، اما از آنجا که این نرم‌افزار از زمان نسخه اسنو لئوپارد مک به بعد بروزرسانی نشده است، کاربرانی که عاشق کیفیت رتینای صفحه نمایش و حالت نمایش تاریک (dark mode) هستند می‌توانند همان نتایج را از طریق نرم افزار Amphetamine به دست بیاورند و سیستم عامل مک خود را بیدار نگه دارند. این نرم‌افزار با ارائه یک رابط کاربری آشنا که در نوار منو کار میکند به شما اجازه میدهد که به صورت موقت برنامه Sleep شدن سیستم عامل مک خود را تغییر بدهید (حتی زمانی که درب دستگاه مک شما بسته است) و حتی از برخی قابلیت‌های دیگر استفاده کنید که نرم افزار Caffeine هرگز آنها را نداشت (مثل امکان فعال شدن نرم‌افزار تنها در صورتی که به یک شبکه وای فای خاص متصل است و همچنین امکان بیدار نگه داشتن برخی درایوهای خاص). اما با این حال احتمالن همچنان به یک فنجان قهوه احتیاج خواهید داشت.


 • دانلود نرم افزار Amphetamine از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار HandBrake

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

هنر نوشتن (رایت کردن) بر روی دی‌وی‌دی و خواندن از روی آن ممکن است در دستگاه‌های مک امروزی به فراموشی سپرده شده باشد، اما این موضوع بدین معنی نیست که شما به یک کانورتر (تبدیل‌کننده) خوب ویدئو بر روی دستگاه مک خود احتیاج نداشته باشید. نرم افزار HandBrake یک نرم‌افزار متن‌باز، چند پلتفرمه و رایگان است که دی‌وی‌دی‌های شما را به شکلی عالی به فایل‌های دیجیتالی تبدیل میکند، اما تنها استفاده آن برای محتوای فیزیکی مثل دیسکت‌ها نیست؛ این نرم‌افزار قادر است محتوا را تقریبن از هر فرمتی به فرمت دیگری تبدیل کند که دستگاه مک، آیفون یا اپل تی وی شما بتواند آن را بخواند، آن هم در شرایطی که فرایندهای پیچیده این کار را می‌توانید تنها با یک کلیک در این نرم‌افزار انجام بدهید. همچنین می‌توانید از آیکون بسیار زیبای این نرم‌افزار برای داک خود بهره‌مند شوید.


 • دانلود نرم افزار HandBrake از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار BBEdit

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها سال‌ها است که مشغول تحسین نرم افزار BBEdit هستند، اما شما نیازی به صرف هزینه بالایی برای پبوستن به این جمع ندارید. اگرچه نرم افزار TextWrangler همچنان در اپ استور مک قابل دسترسی است، اماین نرم‌افزار دیگر توسط BareBones پشتیبانی نمیشود. حالا شما می‌توانید تمامی قابلیت‌های آن نرم‌افزار و حتی بیشتر از آنها را در نسخه رایگان نرم افزار BBEdit نیز در اختیار داشته باشید. حتی بدون اینکه هزینه‌ای را برای نرم افزار BBEdit خرج کنید نیز می‌توان آن را یک نرم‌افزار ویرایشگر کامل دانست که دارای قابلیت‌هایی مثل کلیپ‌بورد چندگانه، بکاپ‌های خودکار، جستجوی زنده و پشتیبانی از هایلایت کردن سینتاکس‌ها برای بیش از ۲۰ زبان برنامه‌نویسی دنیا است. البته نیازی نیست که حتمن یک برنامه‌نویس زبان سوییفت باشید تا از ذین نرم‌افزار ممنون باشید، هر کاربر دیگری که معمولن متن‌های طولانی را در مک خود می‌نویسد و ویرایش میکند می‌تواند نسخه‌ای از این نرم‌افزار را برای خود تهیه کند.


 • دانلود نرم افزار BBEdit از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Wunderlist

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

ما همیشه در حال ساختن فهرست‌هایی هستیم، چه برای کارهایمان باشد و چه برای یادآوری‌ها، آرزوها یا خرید کردن. حالا اگر این کار را بر روی دستگاه مک خود انجام می‌دهید، نرم افزار Wunderlist همان قدر شگفت‌انگیز است که از اسمش هم بر می‌آید. این نرم‌افزار ساده و سریع و جذاب به شما اجازه میدهد هر تعداد فهرست که نیاز دارید را ایجاد کنید و یا به اشتراک بگذارید، آن هم با یک رابط کاربری دوست‌داشتتی که همه چیز را برای شما مرتب و منظم نگه می‌دارد. اما این فقط رایگان بودن نرم‌افزار نیست که باعث شگفت‌انگیز شدن آن شده است؛ نرم افزار Wunderlist یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای مدیریت کارها است که به شکلی یکپارچه کارهای شما را با فهرست‌های هوشمند و تقویم‌ها تکمیل میکند و شما را از این موضوع مطمئن میکند که هیچکدام از کارهای خود را فراموش نخواهید کرد. ما مطمئن نیستیم که مایکروسافت تا چه زمانی این نرم‌افزار را پشتیبانی خواهد کرد، بنابراین بهتر است هرچه زودتر نسخه‌ای از این نرم‌افزار را برای خود تهیه کنید.


 • دانلود نرم افزار Wunderlist از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Dr. Clean

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

دستگاه‌های مک ممکن است به این موضوع شهرت داشته باشند که از ویروس‌ها و بدافزارها در امان هستند، اما این موضوع بدین معنی نیست که هیچ فایل مزاحمی در آن ایجاد نخواهد شد. بنابراین اگر احساس می‌کنید دستگاه مک شما کمی کند شده است بهتر است Dr. Cleaner دستگاه شما را ویزیت کند. این دکتر خوب با وجود برخورداری از یک رابط کاربری و عملکردی که در نوار منوی مک ارائه میکند می‌تواند حافظه رم دستگاه شما را بهینه کرده و فایل‌های مخفی که باعث ایجاد مشکل در سیستم شما شده‌اند را حذف کند. تنها با یک کلیک Dr. Cleaner کش‌ها، لاگ‌ها و فایل‌های موقتی اضافی را به مثل یک جراح حرفه‌ای حذف کرده و در همین حال فضای خالی اضافی را ایجاد کرده و مطمئن میشود که دستگاه مک شما سلامت کامل خود را به دست آورده است.


 • دانلود نرم افزار Dr. Cleaner از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Tomahawk

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

پیشتر نرم افزار آیتونز یک غول قدرتمند بود که قادر بود بسیاری از فایل‌های شما را در مک برایتان اجرا کند، آیتونز یکی از بهترین پخش‌کننده‌های موسیقی بود. اگر حس نوستالژیک آن روزها شما را در بر گرفته است، نرم افزار Tomahawk می‌تواند یک پخش‌کننده رویایی برای شما باشد. این نرم‌افزار با برخورداری از یک رابط کاربری مرتب و ساده یک جورهایی شبیه است به یک نسخه بروز شده از همان نسخه اوریجینال آیتونز. شما می‌توانید تمامی فایل‌های موسیقی خود را پخش کنید، از جمله موسیقی‌هایی که از سرویس‌های استریم موسیقی (مثل اسپاتیفای، گوگل پلی موزیک و یوتیوب — اپل موزیک جز این فهرست نیست) دریافت می‌کنید. شما همچنین می‌توانید فهرست‌های پخش را ایجاد کرده و ایستگاه‌های رادیویی خود را تنظیم کنید. از آنجا که این نرم‌افزار متن‌باز است، قابلیت‌های جدید به سرعت برای آن قابل دسترسی خواهد بود.


 • دانلود نرم افزار Tomahawk از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزارهای Pages و Numbers و Keynote

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

برای چندین سال است که خریداران جدید دستگاه‌های مک توانسته‌اند از مجموعه نرم‌افزاری پرکاربرد اپل بر روی دستگاه خود سود ببرند، اما حالا همه می‌توانند از آنها استفاده کنند. این نرم‌افزارها که تا پیش از این هر کدام ۲۰ دلتر قیمت داشتند، از اوایل سال ۲۰۱۷ توسط اپل به شکلی بی‌سروصدا رایگان شدند؛ هیچ مجموعه ابزار دیگری را نمی‌توانید مثل این مجموعه بدون خرج کردن هیچ پولی دریافت کنید. این مجموعه نرم‌افزاری که شامل نرم‌افزارهای Numbers و Pages و Keynote است با برخورداری از قابلیت‌های حرفه‌ای، همکاری قدرتمند با همدیگر و امکان سازگاری با سایر پلتفرم‌ها به شکلی عالی، قادر است به شکلی پایاپای با سایر نرم‌افزارهایی که قیمت‌هایی گزاف دارند رقابت کند. قابلیت‌های مثل حفاظت به کمک حسگر اثر انگشت و سیستم ردیابی آنی ممکن است رایگان بودن این مجموعه را پنهان کند؛ و البته نرم‌افزارهای آی او اس دیگری نیز هستند که رایگان باشند و بنابراین می‌توانید در هر جایی کار خود را انجام بدهید. ضمن اینکه اگر دارای کوهی از فایل‌های Word و Excel و PowerPoint هستید نیز نگران نباشید، همه فایل‌های شما با مجموعه اپل سازگاری دارند.


 • دانلود نرم افزار Pages از اپ استور مک
 • دانلود نرم افزار Keynote از اپ استور مک
 • دانلود نرم افزار Numbers از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Slack

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

نرم افزار Slack از سال ۲۰۱۳ که عرضه شده بود به سرعت توانست اولین نام در زمینه همکاری و پیام‌رسانی میان اعضای یک کسب و کار شود؛ این نرم‌افزار رایگان برای مک بهترین روش برای برقراری ارتباط با تیم کاری‌تان را برای شما به ارمغان می‌آورد. نرم افزار Slack هر آنچه درباره رابط کاربری وب دوست دارید را به داک مک شما می‌آورد و به شما اجازه میدهد که به سرعت میان گروه‌ها جابجا شوید، وضعیت (استاتوس) خود را تغییر بدهید، فایل‌های خود را کشیده و بر روی نرم‌افزار رها کنید و البته به خوبی با اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید. قابلیت جستجو فوق سریع این نرم‌افزار به شما امکان دسترسی آنی به پیام‌هایی را میدهد که زیر آوار پیام‌های جدید شما دفن شده‌اند. نوتیفیکیشن‌های دقیق آن نیز شما را فقط از اتفاقات مهمی که رخ میدهد آگاه میکند. همه چیز در این نرم‌افزار بسیار عالیست، ممکن است پس از روز کاری‌تان حتی دلتان نخواهد که Slack را ببندید.


 • دانلود نرم افزار Slack از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Simple Recorder

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

گاهی فقط به یک روش سریع برای ضبط صدا بر روی دستگاه مک خود احتیاج دارید و نرم افزار QuickTime نیز دقیقن مشابه آنچه از اسمش بر می‌آید (Quick به معنی سریع است) عمل نمی‌کند. اینجاست که نرم افزار Simple Recorder وارد عمل میشود. پس از اینکه این نرم‌افزار را نصب می‌کنید می‌توانید تنها با یک کلیک شروع کنید به ضبط صدا؛ دکمه ضبط صدا در نوار منوی شما جای می‌گیرد ‌و هروقت بخواهید می‌توانید آن را فعال کنید. نسخه رایگان این نرم‌افزار تقریبن فاقد قابلیت‌های زیادی است، اما می‌توانید میزان بلندی صدا را تنظیم کنید، بین حالت‌های مونو و استریو جابجا شوید و صدای ضبط شده خود را از طریق نوار منوی مک ذخیره کنید. با پرداخت ۵ دلار می‌توانید قابلیت‌های جدیدی را برای این نرم‌افزار باز کنید، مثل ضبط صدا با فرمت mp3 و برخورداری از میان‌برهای کیبورد؛ با این حال نسخه رایگان نرم‌افزار برای بیشتر کاربران کافی است.


 • دانلود نرم افزار Simple Recorder از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Duplicate File Finder

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

اگر مدتی است که از دستگاه مک خود استفاده می‌کنید این احتمال بسیار بالاست که انبوهی از فایل‌های تکراری (duplicate) را ایجاد کرده باشید. برخی از این فایل‌ها ممکن است فضای ارزشمند موجود بر روی درایو شما را اشغال کرده باشند. شما می‌توانید هارد خود را به طور کامل تمیزکاری کرده تا این فایل‌های تکراری را نیز پیدا کرده و حذف کنید (در حقیقت نرم افزار Dr. Cleaner که در این فهرست وجود دارد این کار را برای شما انجام خواهد داد)، اما اگر می‌خواهید به سرعت فایل‌های تکراری را پیدا کرده و سایر کارهای خود را ادامه بدهید بهتر است به فکر نصب کردن نرم افزار Duplicate File Finder در پوشه نرم‌افزارهای خود باشید. کافی است که به سادگی پوشه‌ای را بر روی پنجره این نرم‌افزار بکشید تا در عرض چند ثانیه یک گزارش کامل را از فایل‌های تکراری موجود در سیستم خود دریافت کنید؛ می‌توانید ببینید که این فایل‌ها چه هستند و کجا مخفی شده‌اند و پس از آن می‌توانید در یک چشم به هم زدن آنها را حذف کنید. اگر ۵ دلار را برای خرید نسخه Pro این نرم‌افزار هزینه کنید می‌توانید از شر تبلیغات مزاحم درون آن خلاص شوید، اما با این حال این یک نرم‌افزار ضروری است.بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Spark

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

نرم‌افزار پیش‌فرض ایمیل بر روی مک با عرضه هر نسخه جدیدی از مک بهتر از قبل میشود، اما اگر به دنبال یک نرم‌افزار متفاوت هستید، نرم افزار Spark می‌تواند یک گزینه تازه و با طراوت برای شما باشد. این نرم‌افزار هوشمند، زیبا و سریع، به شما کمک میکند که صندوق دریافت ایمیل‌های خود را تحت کنترل داشته باشید، آن هم با استفاده از فیلترهای قدرتمندی که به شما اجازه می‌دهند تمرکز خود را بر روی ایمیل‌های مهم قرار بدهید. نرم افزار Spark با سرویس‌های جیمیل، آیکلود، اوت‌لوک و تقریبن هز سرویس دیگری کار میکند و نسخه آی او اس این نرم‌افزار نیز تمامی ایمیل‌های شما را در دستگاه‌هایتان به شکلی عالی همگام‌سازی میکند. نرم افزار Spark با وجود برخورداری از یک رابط کاربری قدرتمند و مجموعه‌ای از قابلیت‌های پیشرفته، می‌تواند شوق و ذوق شما را برای استفاده از ایمیل احیا کند؛ یا اینکه باعث شود حداقل کمتر از ایمیل متنفر باشید.


 • دانلود نرم افزار Spark از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Backup and Sync from Google

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

حتی متعصب‌ترین طرفداران مک نیز قبول دارند که گوگل در زمینه نگهداری عکس‌ها عملکرد بهتری نسبت به اپل داشته است. سرویس Google Photos این شرکت با وجود فضای ذخیره‌سازی نامحدود، همگام‌سازی آنی میان تقریبن همه دستگاه‌ها و برخورداری از یک موتور جستجوی شگفت‌انگیز، تمام آن چیزی است که آرزو داریم نرم افزار Photos اپل نیز داشته باشد. اما ممکن است از این موضوع اطلاع نداشته باشید که یک روش آسان برای انتقال عکس‌های مک به سرویس Google Photos وجود دارد. گوگل برای این کار یک ابزار ساده به نام Backup and Sync را ارائه کرده است که به صورت خودکار عکس‌هایی که درون مک شما هستند را بر روی این سرویس آپلود میکند. این نرم‌افزار ساده که بر روی نوار منوی مک کار میکند با سرویس گوگل درایو در مک کار میکند تا به صورت پیوسته عکس‌های شما را در پوشه‌هایی که تعریف کرده‌اید اسکن و جستجو کند و مجموعه عکس‌های شما را همگام‌سازی نماید. عملکرد این نرم‌افزار بسیار موثر و مفید است، حتی متوجه کار کردن آن هم نخواهید شد.


 • دانلود نرم افزار Backup and Sync از وبسایت گوگل

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Polarr Photo Editor Lite

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

اگرچه بیشتر نرم‌افزارهای فعال در حوزه ذخیره‌سازی عکس‌ها تنها ابزارهای ابتدایی را برای ویرایش عکس‌ها ارائه می‌کنند، اما کاربران حرفه‌ای و جدی به ابزارهای بیشتری برای بروز خلاقیت خود احتیاج دارند. هیچ جایی نروید، نرم افزار Polarr Photo Editor برای شما کافیست. مواظب باشید که کلمه Lite در نام این نرم‌افزار شما را فریب ندهد. نسخه رایگان نرم افزار Polarr همان رابط کاربری عالی را ارائه میکند که نسخه کامل و 20 دلاری آن ارائه میکند، با ابزارهای کافی، فیلترها، براش‌ها و اسلایدهایی که عکس‌های سلفی شما را به شاهکارهایی هنری تبدیل میکند. می‌توانید متن‌هایی را اضافه کنید، رنگ‌ها را تغییر بدهید، نقاط موجود در عکس را حذف کنید و ماسک‌هایی را بر روی عکس اعمال کنید؛ درست مثل نرم افزار فوتوشاپ، فقط با این تفاوت که اشتراک ادوبی را نخواهید داشت.بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Audacity

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

مهندسین ضبط صدا در مک سال‌های طولانی است که با نرم افزار Audacity آشنایی دارند. یک نرم‌افزار قدرتمند برای ضبط و ویرایش صدا به شکل چند لایه که به شما اجازه میدهد پروژه‌های خود را ویرایش کرده و افکت‌های را اضافه کنید، درست همان طور که در نرم افزار Logic Pro X نیز این کار را انجام می‌دهید، با این تفاوت که دیگر نیازی ندارید صدها دلار را برای انبوهی از قابلیت‌هایی خرج کنید که نیازی هم به آنها ندارید. بله درست است که رابط کاربری این نرم‌افزار کمی قدیمی به نظر میرسد، اما کافی است چند دقیقه با آن کار کنید تا به قدرت بالای این نرم‌افزار پی ببرید. یک ابزار توانمند برای پادکست‌ها، ضبط کتاب‌های صوتی و ایجاد ویدئوهایی صدادار… نرم افزار Audacity دستگاه مک شما را به یک استودیوی قدرتمند ضبط صدا تبدیل میکند، بدون اینکه هیچ هزینه‌ای را بپردازید.


 • دانلود نرم افزار Audacity از وبسایت اختصاصی

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار GarageBand

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

اگر می‌خواهید بر روی دستگاه مک خود به آهنگ‌سازی بپردازید نرم افزار GarageBand بهترین نقطه برای شروع است. نرم افزار GarageBand با وجود برخورداری از انبوهی از سازها، صداها، لوپ‌ها و بیت‌ها به شما کمک میکند که آهنگ‌هایی بسیار زیبا را برای مصارف مختلف خود بسازید. همان طور که نرم‌افزارهای اپل همیشه این‌گونه بوده‌اند، رابط کاربری این نرم‌افزار نیز بسیار ساده است تا به شما اجازه بدهد تنها با کشیدن و رها کردن به کار ضبط صدا و میکس کردن و سایر کارهای خود بپردازید. می‌توانید از سازهای واقعی و یا سازهای مجازی برای کار با این نرم‌افزار استفاده کنید. مجموعه‌ای از آهنگ‌ها و نمونه‌های از پیش ضبط شده به شما اجازه می‌دهند که آهنگی بسیار زیبا را بسازید، حتی اگر با آهنگ‌سازی هیچ آشنایی ندارید. اگر هیچ ایده‌ای را نسبت به این موضوع ندارید که باید کار خود را از کجا شروع کنید، حتی تعدادی درس در زمینه نواختن گیتار و پیانو نیز در این نرم‌افزار وجود دارد که می‌توانید کار خود را با آنها شروع کنید.


 • دانلود نرم افزار GarageBand از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Wake Up Time

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

از آنجا که هیچ نرم‌افزار ساعتی در مک وجود ندارد، تنظیم کردن یک زنگ هشدار در مک به آسانی انجام این کار در آیفون نیست. اما نرم افزار Wake Up Time این کار را برای شما انجام میدهد. این نرم‌افزار با طراحی خاص خود به یک ساعت مدرن و هوشمند شبیه است به شما اجازه میدهد که یک ساعت هشدار و یکی از هشت صدای از پیش ضبط شده را برای آن انتخاب کنید، یا اینکه یکی از آهنگ‌های مورد علاقه خود را برای پخش شدن در زمانی مشخص به عنوان زنگ هشدار انتخاب کنید. حتی می‌توانید در کنار آن از یک نرم‌افزار کمکی نیز استفاده کنید که قادر است در زمان مشخصی دستگاه مک شما به حالت sleep در آورد، به هر حال ماشین‌ها نیز نیاز به استراحت دارند.


 • دانلود نرم افزار Wake Up Time از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Shazam

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

ما همه می‌دانیم که نرم افزار Shazam تا چه حد بر روی گوشی‌های هوشمندمان عالی است، اما ممکن است بر روی مک حتی بهتر هم باشد. این نرم‌افزار بر روی مک نیز همان کار را انجام میدهد (شناسایی آهنگ‌هایی که در محیط پخش شده است و هدایت کردن شما به جایی برای خرید آنها)، اما Shazam در مک همواره در حال گوش کردن به موسیقی‌ها است. به محض اینکه این نرم‌افزار صدای یک آهنگ را می‌شنود آن را برای شما شناسایی میکند، چه آن آهنگ بر روی مک شما پخش شده باشد و چه در هر جای دیگری در اتاق. حالا که اپل Shazam را برای خود خریداری کرده است، می‌توانید به آن به عنوان بخشی از آینده سیستم عامل مک بنگرید که از همین حالا می‌توانید از آن استفاده کنید.


 • دانلود نرم افزار Shazam از اپ استور مک

بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار To MP3 Converter

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

حتی در عصری که می‌توانیم همه محتواهای مختلف را به صورت آنلاین استریم کنیم هم گاهی پیش می‌آید که نیاز داریم یک فایل صوتی را به سرعت به فرمت MP3 تبدیل کنیم. در چنین شرایطی است که نرم افزار To MP3 Converter به داد شما خواهد رسید. فایل صوتی شما هر فرمتی هم که داشته باشد (مثل FLAC یا OFF یا WMA یا AVI و یا چندین فرمت دیگر که با آیتونز سازگاری ندارند)، نرم افزار To MP3 Converter می‌تواند آن را به آسانی تغییر فرمت بدهد، بدون اینکه از کیفیت فایل صوتی شما کاسته شده و یا متادیتای ارزشمند آن از بین برود. اگر می‌خواهید چندین فایل صوتی را به صورت یکجا تغییر فرمت بدهید و یا آهنگ‌های درون یک CD را تغییر فرمت بدهید نیاز است که نسخه کامل این نرم‌افزار را خریداری کنید، اما برای تمامی فایل‌های صوتی که در مک شما وجود دارند این یک نرم‌افزار بسیار عالی است.بهترین نرم افزارهای رایگان مک : نرم افزار Kindle

بهترین نرم افزارهای رایگان مک

گاهی فقط دوست دارید کنار دستگاه مک خود لم داده و یک کتاب خوب را از روی آن بخوانید. برای این کار می‌توانید از نرم افزار Kindle برای مک استفاده کنید. این نرم‌افزار مشابه iBooks است، اما برای تمامی کتاب‌های Kindle و کتاب‌های کامیک است و می‌توانید اشتراک نامحدود Kindle را تهیه کنید؛ همچنین می‌توانید تمامی خریدهای خود از وبسایت آمازون را از روی مک خود بررسی کنید. در این نرم‌افزار شما می‌توانید تجربه مطالعه خود را همان طور که دوست دارید شخصی‌سازی کنید، آن هم با برخورداری از حالت نمایش تمام‌صفحه، پنج فونت مختلف، یک تم (زمینه) تاریک و همچنین امکان تنظیم روشنایی و عرض صفحات. یک لغت‌نامه داخلی و همچنین امکان یادداشت‌گذاری بر روی صفحات نیز در این نرم‌افزار فراهم شده است. تکنولوژی Whispersync آمازون به شما اجازه میدهد مطالعه کتاب خود را از روی هر دستگاه دیگری از همان جایی که بر روی دستگاه دیگرتان رهایش کرده بودید ادامه بدهید؛ مگر اینکه، خوب، از روی یک کتاب واقعی چیزی را مطالعه کرده باشید.


 • دانلود نرم افزار Kindle از اپ استور مک

Source | Mac World

Share This

نظر بدهید