نرم‌افزاری که می‌تواند به شما در پیدا کردن ایرپاد کمک کند

نرم‌افزاری که می‌تواند به شما در پیدا کردن ایرپاد کمک کند

ماهیت کم وزنی و کوچکی ایرپاد اپل باعث شده تا خریداران این محصول دچار نگرانی پیرامون گم کردن ساده آن شوند. یکی از توسعه‌دهندگان iOS با نام Deucks تلاش کرده تا کمی از این نگرانی را با ساخت نرم‌افزار جدیدی با نام “Finder for AirPods” با قیمت ۴ دلار بکاهد. شیوه کار این نرم‌افزار راهنمایی کاربر به سمت گوشی بر اساس ردگیری امواج ایرپاد است. با رابط کاربری مشابه با نرم‌افزارهای ردیاب مانند Tile، برنامه Finder for AirPod از یک کمان برای نشان دادن موقعیت هدفون‌های نزدیک به گوشی شما استفاده می‌کند.

برای شروع به کار، ابتدا کاربر بایستی مشخص کند کدام گوشی گم شده و سپس گوشی موجود را در کیس شارژ خودش مشخص کند. حال بایستی با استفاده از یک دستگاه iOS که با گوشی شما جفت شده بود به جستجوی گوشی گم شده بپردازید.

مشخص کردن گوشی گم شده و آغاز جسنجو

مشخص کردن گوشی گم شده و آغاز جسنجو

Deucks گفته که اندکی پس از خرید ایرپاد یکی از گوشی‌ها را گم کرد و همین اتفاق الهام بخش او در ساخت نرم‌افزار Finder for AirPods بوده است.

در واقع من یکی از گوشی‌های ایرپاد را درست در همان روز خریدش گم کردم. ساعت‌ها وقت صرف جستجوی آن کردم و بعد به فکرم رسید که نرم‌افزاری برای پیدا کردنش بسازم. در واقع این همان کاری است که انجامش دادم.

بچه‌های وبسایت MacRumors این نرم‌افزار را طی چند روز اخیر تست کردند. به عنوان یک راهنمای عمومی، این نرم‌افزار در مشخص کردن موقعیت ایرپاد موفق عمل کرده است. به ویژه برای آن دسته از افرادی که نگران بودند تا مجبور به پرداخت ۶۹ دلار برای خرید یکی از گوشی‌های گم شده شوند.

البته هنوز کاستی‌هایی وجود دارند. به عنوان مثال می‌توان به احتمال اختلال در نرم‌افزار هنگام وجود موانع محیطی پیرامون امواج بلوتوث اشاره کرد. همچنین در خانه‌های چند طبقه، سیگنال نرم‌افزار هنگامی که شما در یک طبقه و AirPod در طبقه دیگر باشد این نرم‌افزار ناپایدار عمل کرده و با دو پیغام “It’s around here” و “You’re getting closer” به صورت متناوب و گیج‌کننده در راهنمایی کاربر دچار اشتباه می‌شود.

پیغام نزدیک شدن و پیداکردن AirPod

پیغام نزدیک شدن و پیداکردن AirPod

البته وجه مثبت این سینگال ناپایدار هم این است که ابتدا کاربر از جستجو در مکان‌های اطراف بی‌نیاز می‌شود و با حذف مکان‌هایی که سیگنال در آنجا ضعیف است به سمتی بروند که نوار سیگنال پایدار می‌شود. به این ترتیب به پیداکردن ایرپاد گم شده نزدیک می‌شوند.

از وجه دیگر نیز وقتی که ایرپاد در همان طبقه باشد، فاصله‌سنج به عنوان نمایشگر نزدیکی یا دوری مفید واقع می‌شود. به دلیل استفاده از بلوتوث، تلفن همراه کاربران بایستی در نزدیکی گوشی ایرپاد باشد. به همین دلیل اتکای این ردیابی بر میزان باتری گوشی گم شده ایرپاد خواهد بود و اگر باتری آن کاملا تمام شده باشد، کاربر دیگر شانسی برای ردیابی ندارد.

نرم‌افزار Finder for AirPods بر روی AppStore با قیمت ۴ دلار قرار گرفته است.

به روز رسانی:

نرم‌افزار Finder for AirPods توسط اپل از روی AppStore حذف شد. طبق اعلام سازنده نرم‌افزار، ایده تعیین مکان برای ایرپاد توسط مردم برای اپل خوشایند نبوده و به همین دلیل نرم‌افزار از جانب آنها “نامناسب برای AppStore” تلقی شده است. اپل این دلیل را برای حذف نرم‌افزار تایید نکرده است و توسعه‌دهنده این نرم‌افزار از مردم خواسته تا دلیل را از طریق فروشگاه آیتونز از اپل جویا شوند.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد ایرپاد، می‌توانید این خبر را مرور کنید.

منبع: Mac Rumors

Share This

نظر بدهید