آموزش استفاده از بخش About This Mac برای کسب اطلاعات کامل از مشخصات دستگاه مک

آموزش استفاده از بخش About This Mac برای کسب اطلاعات کامل از مشخصات دستگاه مک

اگر در حال عیب‌یابی مشکلات دستگاه مک خود هستید اطلاع از اینکه چه نسخه‌ای از سیستم‌عامل مک بر روی دستگاهتان نصب شده است، چقدر فضای خالی در حافظه دستگاهتان باقی مانده است و یا اینکه آیا گارانتی دستگاهتان به اتمام رسیده است یا خیر می‌تواند مفید باشد. در این مطلب می‌آموزید که چگونه با مراجعه به بخش About This Mac در مک و با چند کلیک ساده به همه این اطلاعات دست بیابید.

بخش About This Mac


چگونه از طریق بخش About This Mac اطلاعاتی را در مورد دستگاه مک خود کسب کنیم

برای شروع کار در گوشه سمت چپ و بالای دسکتاپ بر روی لوگوی اپل کلیک کنید. در منویی که ظاهر میشود بر روی گزینه About This Mac کلیک کنید.

بخش About This Mac

پنجره مربوط به بخش Abou This Mac باز میشود. می‌خواهیم از زبانه‌های موجود در این پنجره استفاده کنیم تا به سرعت اطلاعاتی را در مورد دستگاه مک خود کسب کنیم.

بخش About This Mac


اطلاع از ورژن و شماره بیلد سیستم‌عامل مک از طریق بخش About This Mac

ابتدای کار اجازه دهید ورژن و شماره بیلد سیستم‌عاملی از مک که بر روی دستگاه مک شما نصب است را پیدا کنیم. این اطلاعات می‌تواند در پاره‌ای از حل مشکلات دستگاه مک به درد شما بخورد.

در پنجره About که در مرحله قبل آن را باز کردیم می‌توانید عبارت Version را ببینید. بر روی شماره ورژن کلیک کنید تا شماره بیلد سیستم‌عامل نیز پدیدار شود، همانطور که در تصویر زیر هم می‌بینید:

بخش About This Mac


اطلاع از صفحات نمایش دستگاه از طریق بخش About This Mac

اگر بیش از یک صفحه نمایش را به دستگاه مک خود متصل کرده‌اید و یا اگر مشغول رفع کردن مشکلات گرافیکی دستگاه هستید، بسیار مفید خواهد بود اگر بدانید که چه کارت یا کارت‌های گرافیکی بر روی دستگاه مک شما نصب شده است. برای انجام این کار مراحلی که در ادامه توضیح داده میشود را طی کنید.

پس از اینکه پنجره About را باز کردید بر روی زبانه Displays کلیک کنید. اطلاعاتی را در مورد صفحه نمایش اصلی دستگاه مک خود خواهید دید (البته اگر دستگاه مک شما آی مک و یا مک بوک باشد)؛ علاوه بر این اگر صفحه نمایش دیگری را نیز به دستگاه خود متصل کرده باشید اطلاعات آن صفحه را نیز خواهید دید.

بخش About This Mac


اطلاع از ظرفیت حافظه هارد دیسک دستگاه از طریق بخش About This Mac

پس از اینکه پنجره About را باز کردید بر روی زبانه Storage کلیک کنید. با انجام این کار تمامی هارد دیسک‌هایی که به دستگاه مک شما متصل است (چه هارد دیسک اصلی دستگاه و چه هارد دیسک‌های جانبی) را خواهید دید. همانطور که در تصویر زیر هم می‌بینید من یک حافظه اصلی ۱۲۰ گیگابایتی بر روی دستگاه مک بوک پرو دارم، اما علاوه بر آن یک هارد دیسک جانبی یواس‌بی را نیز به دستگاه متصل کرده‌ام که برای بکاپ‌های ماشین زمان از آن استفاده میکنم، به علاوه یک کارت SD که آن را وارد درگاه مخصوص این کارت کرده‌ام تا فایل‌هایی که دانلود میکنم و سایر فایل‌هایی از این دست را در آن نگهداری کنم.

بخش About This Mac


مشاهده امکانات پشتیبانی از طریق بخش About This Mac

پس از اینکه پنجره About را باز کردید بر روی زبانه Support کلیک کنید. در این قسمت لینک‌های مختلفی برای باز کردن بخش‌های راهنما در سیستم، مشاهده دستورالعمل کاربری دستگاه و مراجعه به وبسایت پشتیبانی مک وجود دارد. علاوه بر اینها شما می‌توانید به یک فهرست آنلاین مربوط به مشخصات سخت‌افزاری دستگاه‌های مک، پشتیبانی سخت‌افزاری و سایر اطلاعات مهم در مورد دستگاه مک خود دسترسی پیدا کنید.

بخش About This Mac


مشاهده اطلاعات خدمات پس از فروش دستگاه از طریق بخش About This Mac

پس از اینکه پنجره About را باز کردید بر روی زبانه Service کلیک کنید. در این قسمت شما می‌توانید به لینک‌هایی دسترسی داشته باشید برای مشاهده وضعیت خدمات و پشتیبانی دستگاهتان، امکانات تعمیری آن و همچنین یک لینک دیگر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوشش طرح AppleCare از دستگاه شما.

بخش About This Mac


همانطور که دیدید می‌توانید با چند کلیک ساده اطلاعات مفیدی را در مورد دستگاه مک خود به دست آورید. در آینده و در مطلبی دیگر به شما خواهیم آموخت که چگونه می‌توان با چند کلیک بیشتر اطلاعاتی را در مورد تمامی قطعات سخت‌افزاری دستگاه خود کسب کرد.

Source | Mac Trast

Share This

نظر بدهید