اپل در مراسم CES با تولیدکنندگان قطعات عینک های واقعیت افزوده دیدار داشته است

اپل در مراسم CES با تولیدکنندگان قطعات عینک های واقعیت افزوده دیدار داشته است

این هفته مراسم CES در لاس وگاس آمریکا برگزار شد و ادعا میشود که طی آن نمایندگانی از اپل با برخی از تولیدکنندگان قطعاتی که در عینک های واقعیت افزوده استفاده می‌شوند، دیدار کرده‌اند.

بر اساس منابعی که از بلومبرگ گزارش کرده‌اند، از جمله دیگر شرکت‌های بزرگی که با تولیدکنندگان محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده دیدار داشته‌اند می‌توان به گوگل، فیسبوک، اسنپ و شیائومی اشاره کرد. گفته میشود که حداقل دو شرکت — ال جی و سامسونگ — در حال حاضر تعدادی از قطعات لازم برای نمونه‌های اولیه از عینک های واقعیت افزوده را سفارش داده‌اند.

این منابع مشخص نکرده‌اند که اپل دقیقن با کدام یک از این تولیدکنندگان دیدار داشته است. اپل معمولن از شرکای خود در زمینه‌های مختلف می‌خواهد که جزییات دیدارهای‌شان را با رسانه‌ها مطرح نکنند، به خصوص اگر در مورد محصولاتی باشد که هنوز معرفی نشده‌اند.

گفته میشود که اپل در حال کار کردن بر روی یک هدست واقعیت افزوده است که کد درون‌پروژه‌ایِ آن T288 است و تا پیش از سال 2020 نیز عرضه نخواهد شد. انتظار میرود این گجت پوشیدنی به صورت مستقل کار کرده و برای عملکردش نیازی به جفت شدن با آیفون نداشته باشد.

این دستگاه برای اینکه عملکردی مستقل داشته باشد باید دارای صفحه نمایش و پردازنده‌ای مخصوص خودش باشد، آن هم همراه با یک پلتفرم نرم‌افزاری مستقل که ممکن است “rOS” نامیده شود — مخفف Reality Operating System. از نظر رابط کاربری آن نیز گفته میشود که اپل در حال تست کردن ترکیبی از حرکات سر، دستورات صوتی Siri و یک پنل لمسی است.

در حالت کلی اپل فقط علاقه خود را به حوزه واقعیت افزوده به صورت عمومی فاش کرده است. تیم کوک مدیر عامل اپل ادعا کرده است که واقعیت افزوده «نحوه استفاده ما از تکنولوژی را برای همیشه تغییر خواهد داد.» آی او اس 11 که در پاییز گذشته منتشر شده است نیز با عرضه ARKit کمک بسیاری را در این راستا انجام داده است؛ هدف از عرضه ARKit ساده کردن توسعه نرم‌افزارها و بازی‌های مبتنی بر واقعیت افزوده برای آی او اس بوده است. مهندسی آیفون 8 و آیفون X هم به گونه‌ای بوده است که بتوانند بهتر از واقعیت افزوده پشتیبانی کنند — برای مثال آیفون X در دوربین پشت خود از یک معماری عمودی و یک فاصله بیشتر بین دو لنز بهره میبرد.


Source | Apple Insider

Share This

نظر بدهید