اپل برای یازدهمین سال متوالی رتبه اول فهرست تحسین برانگیزترین شرکت های دنیا را به خود اختصاص داد

اپل برای یازدهمین سال متوالی رتبه اول فهرست تحسین برانگیزترین شرکت های دنیا را به خود اختصاص داد

به تازگی فهرست سالانه تحسین برانگیزترین شرکت های دنیا توسط مجله Fortune منتشر شده و شرکت اپل برای یازدهمین سال پیاپی رتبه اول را در این فهرست به خود اختصاص داده است.

پس از اپل شرکت آمازون در رتبه دوم قرار گرفته است که این دومین سال پیاپی است که این شرکت این رتبه را به خود اختصاص میدهد. این در حالی است که شرکت دربردارنده گوگل یعنی آلفابت رتبه سوم را به دست آورده و شرکت‌های Berkshire Hathaway و Starbucks توانسته‌اند در مقام‌های چهارم و پنجم جای بگیرند.

اپل در همه زمینه‌های مربوط به این فهرست در صدر قرار گرفته است، از جمله در زمینه‌های خلاقیت و نوآوری، کیفیت مدیریت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، استفاده از منابع ارزشمند، سلامت مالی، کیفیت محصولات و خدمات و همچنین رقابت جهانی.

این رتبه‌بندی بر اساس آرا و نظرات 3900 متخصص، سرپرست، اعضای هیئت مدیره و تحلیلگران امنیتی برجسته مشخص شده است که در نهایت 10 مورد از تحسین برانگیزترین شرکت های دنیا را انتخاب کرده‌اند. Fortune در مورد روش خود این گونه توضیح داده است که:


همان طور که ما (Fortune) پیشتر نیز این کار را کرده بودیم، امسال نیز با شریک‌مان Korn Ferry برای این مطالعه همکاری کردیم. ما کار خود را با 1500 کاندیدا شروع کردیم که عبارتند از 1000 مورد از بزرگترین کمپانی‌های آمریکایی که بر اساس میزان سود و درآمد آنها انتخاب شده‌اند و همچنین 500 مورد از کمپانی‌های غیر آمریکایی که در دیتابیس جهانی ما موجود بوده‌اند و دارای درآمدهایی برابر با 10 میلیارد دلار یا بیشتر بوده‌اند. سپس ما طبقه‌بندی شرکت‌هایی که در هر صنعت دارای بالاترین سود و درآمد بوده‌اند را غربال کردیم و در نهایت 680 کمپانی از 29 کشور به دست آمده است. برترین کمپانی‌های فهرست نهایی از میان این 680 کشور برگزیده شده‌اند؛ متخصصانی که در یک گروه حق رای‌دهی داشته‌اند خودشان در همان گروه صنعتی مشغول به کار هستند.


فهرست کامل تحسین برانگیزترین شرکت های دنیا که توسط Fortune منتشر شده است دارای 50 عنوان است؛ از سایر غول‌های تکنولوژی مثل مایکروسافت گرفته که در رتبه هفتم قرار گرفته و همچنین فیسبوک که در رتبه 12 ام قرار گرفته، تا برندهای مطرحی همچون کوکاکولا که در رتبه 18 ام است و مک دونالد که رتبه 37 ام را به خود اختصاص داده است. در سمت دیگر هر دو شرکت آدیداس و Lockheed Martin برای اولین بار است که توانسته‌اند به جمع شرکت‌های حاضر در این فهرست بپیوندند. ضمن اینکه شرکت جنرال الکتریک نیز از رتبه هفتم به رتبه 30 ام سقوط کرده است.


Source | Mac Rumors

Share This

نظر بدهید