آنچه از اپل در سال 2017 انتظار داریم – بخش پنجم و آخر : سیستم‌عامل‌های تمامی دستگاه‌ها

آنچه از اپل در سال 2017 انتظار داریم – بخش پنجم و آخر : سیستم‌عامل‌های تمامی دستگاه‌ها

2017 آغاز شده است؛ از اپل در سال 2017 انتظارات بسیاری می‌رود. سال 2016 با توجه به عرضه آیفون 7 و مک بوک پرو جدید، سال پیچیده‌ای برای اپل بود. آیفون 7 بدون جک هدفون عرضه شد؛ اتفاقی به به مذاق همگان هم البته خوش نیامد، هرچند این خلا تا حدودی با معرفی ایرپادهای وایرلس جبران شد. برای مک بوک پرو 2016 نیز مشکلاتی در زمینه باتری و گرافیک دستگاه به وجود آمد و خیلی‌ها از قیمت دستگاه نیز رضایت نداشتند.

در سال 2016 همچنین اپل برای اولین بار شاهد کاهش فروش آیفون‌هایش بود؛ اما حالا در سال 2017 همه‌چیز می‌تواند برای اپل زیر و رو شود. انتظار داریم بزرگترین بروزرسانی آیفون را از زمان آیفون 6 و آیفون 6s به بعد ببینیم که از سال 2014 به بعد عرضه شده‌اند. همچنین تغییراتی را در آیپد، بروزرسانی دستگاه‌های مک و بهبودهای نرم‌افزاری را انتظار داریم.

می‌خواهیم در چند بخش انتظاراتی که از اپل برای سال 2017 داریم را با هم بررسی کنیم. در بخش اول این بررسی‌ها به آیفون 8 پرداختیم. در بخش دوم وضعیت آیپد پرو را بررسی کردیم. در بخش سوم نیز وضعیت امسال تمامی دستگاه‌های مک را بررسی کردیم. در بخش چهارم این بررسی‌ها در مورد اپل واچ، اپل تی وی، Home Hub، کمپ اپل و هدفون‌های BeatsXX صحبت کردیم. امروز نیز در بخش پایانی این مطالب به بررسی وضعیت سیستم‌عامل‌های iOS ،macOS ،tvOS و watchOS می‌پردازیم تا در نهایت وضعیت اپل در سال 2017 را به طور کامل پیش‌بینی و بررسی کرده باشیم.

اپل در سال 2017


انتظارات از اپل در سال 2017 – iOS 11 – معرفی در ژوئن و عرضه در پاییز 2017

اپل در بازه‌های مشخص سالانه سیستم‌عامل جدید دستگاه‌های آیفون و آیپد خود را بروزرسانی می‌کند؛ پس از iOS 10 که در سال گذشته معرفی شد، در سال 2017 انتظار داریم شاهد معرفی iOS 11 باشیم.

خبرهای زیادی در مورد قابلیت‌های iOS 11 هنوز منتشر نشده است؛ اما شنیده شده است که برای این سیستم‌عامل تمرکز ویژه‌ای بر روی آیپد خواهد شد، آن هم با معرفی قابلیت‌هایی مثل پشتیبانی از Apple Pencil قدرتمندتر که خبری است خوب برای کاربرانی که به شکل حرفه‌ای از آیپد برای طراحی استفاده می‌کنند. گفته می‌شود اپل تصمیم دارد حوزه اختیارات کاری Apple Pencil را در تمامی سیستم‌عامل گسترده‌تر کند.

اپل در سال 2017

همچنین گفته می‌شود اپل در حال توسعه شبکه اجتماعی مخصوص خودش است تا با شبکه‌هایی همچون فیسبوک و اسنپ‌چت به رقابت بپردازد. کاربران در شبکه اجتماعی اپل می‌توانند ویدئو ضبط کنند، ویدئوها را ویرایش کنند و همچنین بر روی آنها آیتم‌هایی را اضافه کرده و فیلترهایی را اعمال کنند. چنین نرم‌افزاری، اگر به توسعه آن ادامه داده شود، می‌تواند همزمان با معرفی iOS 11 معرفی شود.

اپل همچنین در این مدت توسط تیم‌های اختصاصی خود مشغول کار بر روی واقعیت‌های مجازی و افزوده (AE – VR) بوده است؛ ممکن است قابلیت‌هایی در زمینه واقعیت افزوده همزمان با iOS 11  عرضه شود. نرم‌افزارهای Maps و Photos دو زمینه‌ای هستند که اپل می‌تواند در آنها از واقعیت افزوده بهره ببرد که در این صورت دوربین آیفون می‌تواند قابلیت‌هایی را مثل نقشه‌برداری نماهایی از دنیای واقعی و یا فیلترهایی به سبک فیلترهای اسنپ‌چت، در خود داشته باشد.


انتظارات از اپل در سال 2017 – macOS 10.13 – معرفی در ژوئن و عرضه در پاییز 2017

نسل جدید سیستم‌عامل مک یعنی macOS 10.13 نیز در پاییز 2017 عرضه خواهد شد و قابلیت‌های جدید آن را همراه بهبودهایی برای قابلیت‌های فعلی سیستم‌عامل مک خواهیم دید. هنوز خبرهای چندانی در خصوص قابلیت‌های نسل جدید از این سیستم‌عامل به دست نرسیده است، اما با نزدیک شدن به زمان معرفی آن که در ژوئن 2017 است خبرهای زیادی را خواهیم شنید.

اپل در سال 2017

نسل 10.13 از سیستم‌عامل مک در مراسم WWDC 2017 معرفی خواهد شد که این مراسم طبق روال سالانه‌اش در ژوئن امسال برگزار می‌شود.


انتظارات از اپل در سال 2017 – watchOS 4 – معرفی در ژوئن و عرضه در پاییز 2017

پیش‌بینی می‌شود همزمان با معرفی iOS 11 اپل نسخه جدید سیستم‌عامل اپل واچ که watchOS 4 نامیده خواهد شد را نیز معرفی کند. برای این سیستم‌عامل نیز هنوز خبرهای چندانی درز نکرده است، ولی تا ژوئن امسال قطعن با برخی از قابلیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

اپل در سال 2017


انتظارات از اپل در سال 2017 – tvOS 11 – معرفی در ژوئن و عرضه در پاییز 2017

آخرین بروزرسانی نرم‌افزاری که در سال 2017 انتظار داریم شاهدش باشیم مربوط است به اپل تی وی! اپل در حال حاضر همچنان مشغول کار بر روی نسل جدید سیستم‌عامل این دستگاه یعنی tvOS 11 است و در صدد است رابط کاربری آن را بهبود ببخشد، بنابراین احتمالن می‌توانیم در زمینه رابط  و سایر موارد کاربری آن تحولاتی را شاهد باشیم، آن هم همزمان با اینکه اپل بیش از پیش با نحوه استفاده مردم از ست‌آب‌باکس‌هایشان آشنا می‌شود.

اپل در سال 2017

سیستم‌عامل tvOS 11 نیز همزمان با macOS 10.13 و watchOS 4 و iOS 11 در مراسم WWDC 2017 معرفی خواهند شد تا در پاییز امسال در دسترس مشتریان قرار بگیرند.

منبــع: Mac Rumors

Share This

نظر بدهید