آنچه از اپل در سال 2017 انتظار داریم – بخش چهارم : اپل تی وی، اپل واچ، کمپ اپل، هدفون BeatsX و هاب خانگی

آنچه از اپل در سال 2017 انتظار داریم – بخش چهارم : اپل تی وی، اپل واچ، کمپ اپل، هدفون BeatsX و هاب خانگی

2017 آغاز شده است؛ از اپل در سال 2017 انتظارات بسیاری می‌رود. سال 2016 با توجه به عرضه آیفون 7 و مک بوک پرو جدید، سال پیچیده‌ای برای اپل بود. آیفون 7 بدون جک هدفون عرضه شد؛ اتفاقی به به مذاق همگان هم البته خوش نیامد، هرچند این خلا تا حدودی با معرفی ایرپادهای وایرلس جبران شد. برای مک بوک پرو 2016 نیز مشکلاتی در زمینه باتری و گرافیک دستگاه به وجود آمد و خیلی‌ها از قیمت دستگاه نیز رضایت نداشتند.

در سال 2016 همچنین اپل برای اولین بار شاهد کاهش فروش آیفون‌هایش بود؛ اما حالا در سال 2017 همه‌چیز می‌تواند برای اپل زیر و رو شود. انتظار داریم بزرگترین بروزرسانی آیفون را از زمان آیفون 6 و آیفون 6s به بعد ببینیم که از سال 2014 به بعد عرضه شده‌اند. همچنین تغییراتی را در آیپد، بروزرسانی دستگاه‌های مک و بهبودهای نرم‌افزاری را انتظار داریم.

می‌خواهیم در چند بخش انتظاراتی که از اپل برای سال 2017 داریم را با هم بررسی کنیم. در بخش اول این بررسی‌ها به آیفون 8 پرداختیم. در بخش دوم وضعیت آیپد پرو را بررسی کردیم. در بخش سوم نیز وضعیت امسال تمامی دستگاه‌های مک را بررسی کردیم. امروز نیز در بخش چهارم این بررسی‌ها در مورد اپل واچ، اپل تی وی، Home Hub، کمپ اپل و هدفون‌های BeatsX صحبت خواهیم کرد.

اپل در سال 2017


انتظارات از اپل در سال 2017 – اپل واچ – زمان معرفی : پاییز 2017

اگر اپل در حال کار بر روی نسل سوم اپل واچ باشد باید بگوییم در مخفی کردن خبرهای آن بسیار موفق بوده است. هنوز هیچ خبری مبنی بر اینکه اپل واچ جدیدی را در سال 2017 خواهیم دید نشنیده‌ایم؛ اما اگر قرار باشد نسل جدید این دستگاه معرفی شود این اتفاق در پاییز و همزمان با معرفی آیفون 8 خواهد افتاد.

مهمترین مواردی که می‌توانیم برای اپل واچ نسل سوم ببینیم شامل این‌هاست: اولین تغییرات اساسی در طراحی ساعت، پردازنده‌های قوی‌تر و احتمالن حسگرهایی که اپل نتوانست در نسل اول و نسل دوم اپل واچ قرار دهد.

اپل در سال 2017

امکان اتصال سلولار دیگر قابلیتی است که اپل می‌خواسته است در اپل واچ استفاده کند، اما به دلیل مشکلاتی که در این صورت برای باتری به وجود می‌آمده است این اتفاق نیافتاده است و حالا ممکن است در اپل واچ 2017 بالاخره شاهد آن باشیم. همچنین شایعاتی را شنیده‌ایم مبنی بر اینکه ممکن است از صفحات نمایش micro-LED نیز برای اپل واچ نسل سوم استفاده شود که باریک‌تر و سبک‌تر هستند و گستره رنگی و روشنایی بیشتری نیز دارند.

در حال حاضر خیلی زود است که بگوییم آیا در سال 2017 شاهد معرفی اپل واچ جدیدی خواهیم بود یا خیر! بنابراین بهتر است بیشتر صبر کنیم تا در چند ماه اولیه امسال خبرهای تکمیلی را در خصوص اپل واچ جدید بشنویم.


انتظارات از اپل در سال 2017 – اپل تی وی – زمان معرفی نامشخص

اگرچه ممکن است اپل در سال 2017 نسل جدیدی را از اپل تی وی معرفی کند، اما ما فکر می‌کنیم این اتفاق دور از انتظار است. هیچ خبر جدیدی مبنی بر اینکه نسل جدیدی از این دستگاه در راه است شنیده نشده است و از طرفی دلیل مشخصی برای بروزرسانی اپل تی وی در حال حاضر وجود ندارد.

پیش از معرفی نسل چهارم اپل تی وی، سالها بود که اپل نسل جدیدی از این دستگاه را معرفی نکرده بود؛ بنابراین با توجه به چنین تاریخچه‌ای می‌توان گفت که معرفی نسل‌های جدید این محصول بر خلاف محصولاتی مثل آیفون و آی مک زمان‌بندی مشخص و سالیانه‌ای ندارد.

اپل در سال 2017

با وجود این مسائل گفته می‌شود که نسل جدید اپل تی وی پردازنده‌های قوی‌تری خواهد داشت و شاید برخی قابلیت‌های دیگرش آن را برای رقابت با Amazon Echo و Google Home آماده کند؛ اما از طرفی نیز شایعاتی شنیده است که بر اساس آنها هنوز مشخص نیست آیا این قابلیت‌ها بر روی اپل تی وی استفاده خواهند شد و یا بر روی محصول مجزای دیگری که گفته می‌شود همین حالا در کوپرتینو در حال توسعه است: یک هاب خانگی!


انتظارات از اپل در سال 2017 – هاب خانگی (Home Hub) – زمان معرفی : شاید انتهای 2017

خبرها حاکی از آن هستند که در حال کار بر روی یک دستگاه هوشمند خانگی است که به Amazon Echo مشابه است. این دستگاه به یک اسپیکر و میکروفون مجهز است و دستیار صوتی اپل یعنی Siri برای کنترل کردن آن استفاده می‌شود.

گفته می‌شود این هاب که برای دو سال است در حال توسعه است و در حال حاضر در فاز آزمایشی است می‌تواند لوازمی که به HomeKit مجهز هستند (مثل چراغ‌ها، قفل‌ها، پنجره‌ها و …) را از طریق دستورات صوتی کنترل کند. این دستگاه ممکن است تکنولوژی اسپیکر و میکروفون پیشرفته‌تری را نسبت به Amazon Echo و یا Google Home در بر داشته باشد.

اپل در سال 2017

Amazon Echo

اطلاعاتی که در حال حاضر از این دستگاه خانگی در دست‌مان است بسیار مبهم هستند؛ هنوز هم مشخص نیست که آیا این دستگاه یک دستگاه مجزا خواهد بود یا اینکه در قالب خانواده AirPort یا اپل تی وی عرضه خواهد شد، احتمالاتی که هرکدام برای خود امکان‌پذیر هستند. تکنولوژی تشخیص چهره نیز ممکن است در این دستگاه استفاده شود و اپل در حال کار بر روی Siri است تا آن را برای اطاعت از دستورات بیشتری آماده کند.

از آنجا که این هاب خانگی در حال حاضر تنها به شکل یک پروتوتایپ آزمایشی است، پیش‌بینی زمان عرضه آن اندکی دشوار است. ممکن است در ماه‌های پایانی 2017 این دستگاه معرفی شود، ولی تا سال 2018 نمی‌توانیم آن را به شکل آماده به فروش در بازار ببینیم. همچنین ممکن است اپل این پروژه را به کل رها کند.


انتظارات از اپل در سال 2017 – هدفون BeatsX – زمان معرفی : بهار 2017

می‌دانیم که اپل ایرپادهای وایرلس خود را روانه بازار کرده است، اما دیگر هدفون اپل که مثل ایرپادها به تراشه W1 مجهز است و BeatsX نام دارد را می‌توانیم بر اساس جدیدترین خبرها در فوریه امسال ببینیم. این هدفون‌ها بدون سیم نیستند و قیمت آنها تقریبن مشابه ایرپادها است (149 دلار)، اما عمر باتری آنها 8 ساعت است (بیشتر از ایرپادها)، دارای شارژر لایتنینگ هستند و قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری را در زمینه گیر کردن در گوش دارا هستند . همچنین از تمامی مزیت‌های تراشه W1 از جمله همگام‌سازی و ارتباط سریع بهره‌مند هستند.

اپل در سال 2017


انتظارات از اپل در سال 2017 – کمپ اپل (Campus 2) – زمان معرفی : بهار 2017

گفته میشود اپل 13000 نفر را در کمپ جدیدش (که به Campus 2 موسوم است) به کار گماشته است تا آن را نه تنها به مقر جدید خوپ تبدیل کند، بلکه از آن برای برگزاری مراسمات مخصوص خود و معرفی محصولاتش استفاده کند. این کمپ مساحتی بالغ بر بیش از 700 هزار متر مربع دارد!

کمپ اپل در مراحل پایانی ساخت : ویدئوی تایم لپس ۶ ماهه از مراحل ساخت تا به امروز

ساخت این کمپ می‌تواند نمایی جدید را به مراسمات اپل در سال 2017 بدهد و ممکن است اپل برای اوایل امسال و در زمان شروع رسمی استفاده از این کمپ برنامه ویژه‌ای را تدارک ببیند. هنوز مشخص نیست که اپل بتواند تمامی مراسمات جدید خود را در این کمپ برگزار کند یا اینکه همچنان مراسمات بزرگی همچون WWCD را در سالن‌های بزرگ مستقل دیگری برگزار کند.

اپل در سال 2017

انتظار میرود اپل در انتهای همین ماه ژانویه 2017 به کمپ جدیدش مهاجرت کند که مطابق است با جدیدترین صحبت‌هایی که تیم کوک در این زمینه داشته است. اپل در ماه نوامبر گذشته نیروهای تمام‌وقت کاری را برای کمپ جدیدش استخدام کرده و پیش‌بینی میشود فرایند محوطه‌سازی این کمپ در سه‌ماهه نخست سال میلادی به اتمام برسد.

منبــع: Mac Rumors9to5mac

Share This

نظر بدهید