نحوه اطلاع از اینکه کدام یک از نرم افزارهای آیفون و آیپد شما جز نرم افزارهای 32 بیتی هستند

نحوه اطلاع از اینکه کدام یک از نرم افزارهای آیفون و آیپد شما جز نرم افزارهای 32 بیتی هستند

حالا دیگر مشخص است که معرفی آی او اس 11 برای آیفون و آیپد بسیار نزدیک است. در حالی که تا پیش از این بروزرسانی به نسخه‌های جدیدتر آی او اس معنای خاصی برای پشتیبانی از نرم‌افزارها در آیفون و آیپد نداشت، حالا شنیده میشود که نرم افزارهای 32 بیتی در آی او اس 11 پشتیبانی نخواهند شد؛ علاوه بر نرم افزارهای 32 بیتی، گفته میشود که حتی دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌های 32 بیتی مثل آیفون 5 و آیفون 5c نیز از بروزرسانی آی او اس 10.3.2 پشتیبانی نخواهند کرد.

خوب این موضوع چه معنی‌ای برای شما خواهد داشت؟ ممکن است هیچ معنی خاصی نداشته باشد. ممکن است شما از هیچکدام از نرم افزارهای 32 بیتی استفاده نکنید، یا اینکه توسعه‌دهندگان به سرعت تمامی نرم‌افزارهای خود را برای استفاده بر روی دستگاه‌های 64 بیتی بروز کرده باشند. اما اگر نگران هستید که یکی از نرم‌افزارهایی که دوست دارید و مرتب از آن استفاده می‌کنید در آینده دچار مشکل خواهد شد یا خیر، می‌توانید از طریق این مطلب آموزشی ببینید که آیا نرم‌افزار مورد نظر شما یکی از نرم افزارهای 32 بیتی است یا خیر، با ما همراه باشید.


نحوه بررسی اینکه چه نرم‌افزارهایی از آیفون و آیپد شما هنوز هم جز نرم افزارهای 32 بیتی هستند 

تذکـــر مهـــم: لطفا به این نکته توجه داشته باشید که مراحل این آموزش تنها در صورتی درست خواهند بود که آی او اس 10.3 بر روی دستگاه شما نصب شده باشد. بنابراین بهتر است اگر تا کنون دستگاه خود را به آی او اس 10.3 بروزرسانی نکرده‌اید ابتدا این کار را انجام بدهید.

شاید برایتان جالب باشد : معرفی قابلیت های جدید آی او اس 10.3 به همراه لینک دانلود نسخه‌های آیفون و آیپد

مرحله 1 – نرم افزار Settings را از صفحه اصلی آیفون یا آیپد خود باز کنید.

مرحله 2 – بر روی گزینه General تپ کنید.

نرم افزارهای 32 بیتی

مرحله 3 – بر روی گزینه About تپ کنید.

مرحله 4 – بر روی گزینه Applications تپ کنید.

نرم افزارهای 32 بیتی

در این قسمت می‌توانید فهرستی از تمام نرم افزارهای 32 بیتی دستگاه خود را ببینید. این فهرست شامل نرم‌افزارهایی است که «شاید» دیگر در آی او اس 11 پشتیبانی نشوند.

تذکـــر: اگر در مرحله آخر بر روی گزینه Applications تپ کردید و هیچ فهرستی را از نرم‌افزارها مشاهده نکردید معنی‌اش این است که هیچ نرم‌افزار 32 بیتی بر روی دستگاه شما نصب نشده است.


اگر نرم‌افزار مورد علاقه من جز نرم افزارهای 32 بیتی است باید چکار کنم؟

متاسفانه کار زیادی از دست شما بر نخواهد آمد. واقعا این موضوع تنها به توسعه‌دهنده این نرم‌افزارها بستگی دارد؛ اینکه آنها نرم‌افزار خود را بروزرسانی کنند یا خیر! بنابراین هیچ راهی برای شما برای حل کردن این مشکل وجود نخواهد داشت.

با وجود این موضوع می‌توانید نرم‌افزار مورد علاقه و 32 بیتی خود را در اپ‌استور باز کرده و توضیحات آن را بخوانید و ببینید که آخرین بروزرسانی آن مربوط به چه تاریخی بوده است. اگر متوجه شدید که مدت زمانی طولانی است که بروزرسانی جدیدی برای نرم‌افزار شما عرضه نشده است (فرض کنید یک سال یا بیشتر)، «ممکن است» این موضوع بدین معنی باشد که توسعه‌دهنده این نرم‌افزار از پشتیبانی آن دست کشیده است. البته در این خصوص هیچ چیز قطعی نیست، اما من به شما توصیه میکنم که به خبرهای مربوط به توسعه‌دهنده نرم‌افزار مورد علاقه‌تان بیشتر توجه کنید تا اگر تصمیم بر بروزرسانی آن داشتند خبردار شوید و مشکل‌تان حل شود.


آیا سوالی دارید؟ 

سوالات خود را در خصوص این موضوع و مراحل آموزشی آن در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Source | iMore

Share This

نظر بدهید