آیپدهای 2017 در سه مدل عرضه می‌شوند که آیپد مینی در میان آنها حضور ندارد

آیپدهای 2017 در سه مدل عرضه می‌شوند که آیپد مینی در میان آنها حضور ندارد

اگرچه آیپد مینی اپل از سال 2015 به بعد هیچ بروزرسانی را دریافت نکرده است، اما به نظر می‌رسد این دستگاه 7.9 اینچی امسال هم شاهد هیچ بهبودی نخواهد بود و جایی را در میان سه مدل جدید از آیپدهای 2017 که پیش‌بینی می‌شود در بهار امسال معرفی شوند ندارد.

Ming Chi Kuo تحلیل‌گر مشهور شرکت KGI Securities در یادداشتی که برای سرمایه‌گذاران منتشر کرده است که در آن بیان می‌کند که انتظار می‌رود اپل مدل 12.9 اینچی آیپد پرو را بروزرسانی کند، یک آیپد جدید را با ابعاد 10 تا 10.5 اینچ معرفی کند که دارای حاشیه‌های باریکی است، و همچنین مدل 9.7 اینچی را با قیمتی کمتر از سایرین عرضه کند. پیش‌بینی می‌شود آیپدهای 2017 در سه‌ماهه دوم امسال روانه بازار شوند و زمانی بین آپریل و ژوئن در دستان مشتریان باشند.

آیپدهای 2017

Kuo که در زمینه پیش‌بینی محصولات جدید اپل بسیار سرآمد است هیچ خبری را از برزورسانی آیپد مینی منتشر نکرده است. این دستگاه آخرین بار در سپتامبر 2015 بروز شده است. از آن زمان به بعد اپل بیشتر تمرکز خود را بر روی مدل‌های «پرو» از آیپد و Apple Pencil و رابط مغناطیسی آنها قرار داده و قیمت بالاتری را برای آنها در نظر گرفته است.

انتظار می‌رود مدل‌های 12.9 اینچی و 10 اینچی جدید آیپدهای 2017 به نسخه‌ای بهبودیافته از پردازنده A10 اپل مجهز باشند که در آیفون 7 استفاده شده است؛ این پردازنده به احتمال فراوان A10X نامیده خواهد شد. بنابر گفته‌های Kuo قرار است این پردازنده توسط کمپانی تایوانی TSMC تهیه شود. در حالی که پیش‌تر شنیده بودیم شاید TSMC نتواند از پس تهیه این پردازنده برای اپل آن هم در زمان لازم بر آید.

همچنین مدل 9.7 اینچی آیپد نیز که قیمت پایین‌تری دارد به نسخه‌ای از پردازنده A9 مجهز خواهد بود که در آیفون 6s استفاده شده بود؛ Kuo می‌گوید که این پردازنده‌ها توسط سامسونگ تهیه خواهد شد.

Kuo اعتقاد دارد که این مدل ارزان قیمت‌تر 9.7 اینچی فروش خوبی خواهد داشت – بر اساس پیش‌بینی‌های او مدل 9.7 اینچی از آیپدهای 2017 بین 50 تا 60 درصد از مجموع فروش‌های آیپد را به خود اختصاص خواهد داد.

آیپدهای 2017

همچنین او پیش‌بینی کرده است که میزان فروش آیپد مجددن کاهش خواهد یافت، اگرچه این کاهش کمتر از سال پیش خواهد بود که با روند نزولی 10 درصدی همراه بود. بنابر گفته‌های او «بدترین روزهای آیپد» دیگر گذشته‌اند و قیمت‌های مناسب‌تر به همراه مدل‌های پیشرفته‌تر از این دستگاه باعث می‌شود سود خوبی نصیب اپل شود.

اما هیچ خبری از آیپد مینی نخواهد بود. اپل هنوز هم آیپد مینی 4 را با قیمت 399 دلار می‌فروشد؛ اما این دستگاه به پردازنده قدیمی‌تر A8 مجهز است که اپل دیگر از آن در خط تولید آیفون‌هایش استفاده نمی‌کند. اگر اپل تصمیم داشته باشد آیپد مینی را در میان خط تولید آیپدهایش حفظ کند ممکن است در اواخر امسال شاهد بروزرسانی این دستگاه باشیم.

آیپدهای 2017

در سال 2015 پیش‌بینی می‌شد آیپد مینی 4 آخرین نسل از این دستگاه باشد. در آن زمان گفته می‌شد اپل تصمیم دارد به زندگی این تبلت کوچک پایان دهد.

استیو جابز فقید در زمان حیات خود مخالف سرسخت تبلت‌های کوچک بود، تا زمانی که اپل در سال 2012 آیپد مینی را معرفی کرد. حال باید دید آیا اپل که بعد از مرگ وی برخلاف نظر او در این زمینه عمل کرد تصمیم جدیدی را اتخاذ خواهد کرد یا خیر.

منبــع: Apple Insider

Share This

نظر بدهید