دستگاه‌های آیفون 5 و آیفون 5c از آی او اس 10.3.2 پشتیبانی نخواهند کرد

دستگاه‌های آیفون 5 و آیفون 5c از آی او اس 10.3.2 پشتیبانی نخواهند کرد

اپل در حال حاضر مشغول کار بر روی نسخه‌های بتا از آی او اس 10.3.2 است، اما به نظر میرسد میلیون‌ها نفر از کاربران اپل موفق نخواهند شد که با این نسخه از آی او اس کار کنند.

دلیل این موضوع این است که بروزرسانی آی او اس 10.3.2 تنها بر روی دستگاه‌هایی که به پردازنده 64 بیتی مجهز هستند قابل استفاده خواهد بود؛ این موضوع به این معنی است که آیفون 5 و آیفون 5c از این نسخه از آی او اس پشتیبانی نخواهند کرد.

 پیش از این هم شنیده بودیم که آی او اس 11 از نرم‌افزارهای 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کردِ بنابراین به نظر میرسد حالا باید علاوه بر نرم‌افزارها، شاهد پایان عمر دستگاه‌های 32 بیتی نیز باشیم؛ با این تفاوت که اپل به شکلی غیر معمول از همین آی او اس 10 شروع کرده است به حذف کردن پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی‌تر خود که میلیون‌ها دستگاه را شامل میشود.

آی او اس 10.3.2 یک بروزرسانی جزیی برای آی او اس به حساب خواهد آمد که در آن شاهد برطرف شدن برخی باگ‌ها خواهیم بود (باگ‌های مربوط به نرم افزارهای وی‌پی‌ان و دستورات SiriKit)، اما به هر ترتیب اپل تصمیم گرفته است که دستگاه‌های قدیمی‌تر از این نسخه از آی او اس پشتیبانی نکنند. برای بهره‌مندی از آی او اس 10.3.2 نیاز است که به یکی از این دستگاه‌ها مجهز باشید:

  • آیفون 5s به بعد
  • آیپد مینی 2 به بعد
  • آیپادتاچ نسل ششم

مشخص نیست که در حال حاضر چند دستگاه آیفون 5c در دنیا در حال استفاده شدن است، اما اپل بیش از 90 میلیون آیفون 5 را به فروش رسانده بود و مشکلی نیست اگر فرض را بر این بگذاریم که هنوز هم میلیون‌ها نسخه از این دستگاه در حال استفاده شدن است. اگر صاحبان این دستگاه بخواهند آی او اس خود را به نسخه‌هایی بالاتر از 10.3.1 بروزرسانی کنند نیاز دارند که پیش از این کار ابتدا دستگاه خود را فروخته و آیفون جدیدتری را خریداری کنند.

آی او اس 10.3.2

این اولین بار است که اپل با عرضه یکی از بروزرسانی‌های جزیی خود پشتیبانی از برخی از محصولات سخت‌افزاری خود را پایان بخشیده است. در حالت عادی اپل با عرضه نسخه‌های بزرگ و اصلی و سالیانه آی او اس بود که پشتیبانی از برخی از دستگاه‌های قدیمی‌تر خود را حذف میکرد و از همین رو منتظر بودیم اتفاقی که حالا افتاده است در زمان عرضه آی او اس 11 بیافتد و نه الان! امیدوار هستیم این اتفاق برای اپل به یک عادت تبدیل نشود تا بتوانیم مدت زمان طولانی‌تری را از دستگاه‌های قدیمی‌تر خود استفاده کنیم.

Source | Cult of Mac

Share This

نظر بدهید