آموزش اشتراک گذاری محتوا به کمک قابلیت AirDrop بین تمامی دستگاه‌های آی او اس و مک

آموزش اشتراک گذاری محتوا به کمک قابلیت AirDrop بین تمامی دستگاه‌های آی او اس و مک

با وجود قابلیت AirDrop اپل می‌توانید در یک آن تصاویر، ویدئوها، محل خود بر روی نقشه و سایر اطلاعات را با دستگاه‌های اپلی دیگر که در نزدیکی شما هستند به اشتراک بگذارید.


تنظیمات قابلیت AirDrop برای دریافت فایل‌ها

با استفاده از Control Center می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی می‌توانند دستگاه شما را از طریق AirDrop یافته و فایلی برای شما ارسال کنند.

مرحله ۱ – از پایین‌ترین قسمت صفحه نمایش دستگاه انگشت خود را به سمت بالا بلغزانید تا Control Center را باز کنید.

مرحله ۲ – بر روی گزینه AirDrop تپ کنید.

قابلیت AirDrop

مرحله ۳ – یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید:

گزینه Receiving Off: در این صورت هیچ درخواستی را از طریق AirDrop دریافت نخواهید کرد.

گزینه Contacts Only: فقط مخاطبان گوشی شما می‌توانند دستگاه شما را از طریق AirDrop بیابند.

گزینه Everyone: تمامی دستگاه‌های آی او اس در نزدیکی شما می‌توانند دستگاه شما را در فهرست AirDrop خود ببینند.


فعال کردن و تنظیمات قابلیت AirDrop در مک

مرحله ۱ – در منوی فایندر به قسمت Go > AirDrop بروید. یک پنجره AirDrop باز میشود. اگر بلوتوث یا وای فای شما خاموش باشد دکمه‌ای را برای روشن کردن آن خواهید دید. زمانی که بلوتوث و وای فای روشن باشند قابلیت AirDrop به صورت خودکار فعال میشود.

مرحله ۲ – برای اینکه از همه افراد بتوانید فایل دریافت کنید (و نه فقط از مخاطبان خود)، می‌توانید در پایین پنجره AirDrop از گزینه Allow me to be discovered by استفاده کنید.


اشتراک گذاری محتوا از طریق قابلیت AirDrop

مرحله ۱ – نرم‌افزاری را باز کنید و آنچه می‌خواهید به اشتباه بگذارید را پیدا کنید. برای اشتراک گذاری چند فایل به صورت همزمان گزینه Select را تپ کرده و سپس فایل‌ها را انتخاب کنید. در آی او اس 10 به بعد حتی می‌توانید نرم‌افزارها را نیز به کمک AirDrop به اشتراک بگذارید. کافیست انگشت خود را بر روی آیکون نرم‌افزار فشار داده و نگه دارید.

مرحله ۲ – بر روی آیکون گزینه اشتراک‌گذاری تپ کنید (به شکل یک مربع که یک فلش رو به بالا درون آن است).

قابلیت AirDrop

مرحله ۳ – بر روی نام یکی از کاربران AirDrop که در نزدیکی شماست تپ کنید. اگر دارای یک دستگاه مک یا یک دستگاه آی او اس دیگر هستید که اپل آی دی خود را در آن وارد کرده‌اید می‌توانید فایل‌ها را از طریق AirDrop به آن دستگاه نیز ارسال کنید.


دریافت محتوا از طریق قابلیت AirDrop

زمانی که شخصی یک فایل را از طریق قابلیت AirDrop با شما به اشتراک می‌گذارد یک پیام هشدار را به همراه یک پیش‌نمایش از فایل مورد نظر بر روی صفحه نمایش دستگاه خود می‌بینید؛ در چنین شرایطی می‌توانید با انتخاب یکی از گزینه‌های Accept یا Decline به ترتیب دریافت فایل مورد نظر را تایید و یا رد کنید.

اگر بر روی گزینه Accept تپ کنید محتوای ارسالی را در همان نرم‌افزاری که فایل شما توسط آن ارسال شده است دریافت خواهید کرد. برای مثال تصاویر دریافتی را در نرم‌افزار Photos خواهید یافت و لینک وبسایت‌های دریافتی را نیز در مرورگر سافاری. لینک نرم‌افزارها نیز در نرم‌افزار App Store باز می‌شوند تا تا بتوانید آنها را دانلود و یا خریداری کنید.

قابلیت AirDrop

اگر فایلی را از طریق قابلیت AirDrop برای خودتان ارسال کنید (مثل اشتراک گذاری یک تصویر از آیفون‌تان به دستگاه مک خودتان)، هیچ پنجره‌ای را برای Accept کردن یا Decline کردن دریافت فایل مشاهده نخواهید کرد؛ در چنین شرایطی فایل شما به صورت خودکار انتقال داده میشود. کافیست از این موضوع اطمینان حاصل کنید که اپل آی دی یکسانی را در هر دو دستگاه وارد کرده باشید.


یک نکته مهم:

اگر در حال حاضر اپل آی دی فرضی name@mac.com و یا name@me.com را در دستگاه مک خود وارد کرده‌اید و اپل آی دی موجود در آیفون شما مثلا name@icloud.com است (یعنی اپل آی دی های یکسان با دامنه‌های انتهایی متفاوت)، باید به این نکته توجه کنید که این دامنه‌ها با هم متفاوت هستند و هر کدام از این اپل آی دی ها یا دیگری متفاوت به حساب می‌آید. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که برای «تمامی» دستگاه‌های مک و آی او اس خود یک اپل آی دی کاملا یکسان را استفاده کرده باشید (توصیه ما استفاده از دامنه icloud.com است).
Source | Mac Daily News

Share This

نظر بدهید